Wnętrze wypełnione światłem

Wnętrze wypełnione światłem

Gdy wieczory stają się coraz dłuższe, więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. Nietrudno wówczas o przygnębiające samopoczucie spowodowane brakiem naturalnego światła. Warto poprawić sobie humor, tworząc w domu niepowtarzalną atmosferę kreowaną przez cichą muzykę, nastrojowe oświetlenie czy delikatny zapach olejku eterycznego. Czytaj dalej

 

Świet(l)ny nastrój nawet w jesienne wieczory

 

Nasz nastrój budują doznania odbierane przez wszystkie zmysły. Wzrok, słuch, a także dotyk i zapach mają niebagatelny wpływ na to, jak się czujemy i w jakim jesteśmy humorze. Szczególnie jesienią i zimą, bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie roku, nasze samopoczucie wymaga odpowiedniej troski. Aby nie dać się melancholii, warto zadbać o dopieszczenie swoich zmysłów. Mankamenty jesieni, takie jak szybko zapadający zmrok, niskie temperatury czy deszczowa aura, można obrócić w jej zalety. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od wieczoru spędzonego z książką przy dźwiękach jesiennego deszczu, w pokoju dyskretnie oświetlonym ciepłym światłem.

 


Czytaj również: Osprzęt elektryczny we wnętrzu

Jesień nie taka straszna!


Aby jesienią nadać swoim czterem ścianom nieco przytulności, warto zastosować kilka trików stylizacyjnych. Na salonowych meblach wypoczynkowych można ułożyć koce i poduszki w energetyzujących kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym. Dodatki te pozwolą ogrzać się w chłodne wieczory podczas oglądania filmu lub czytania książki, a przy okazji ożywią pomieszczenie. O tej porze roku warto postawić na dekoracje z wrzosów lub suszonych kwiatów. W jadalni można pokusić się o nowy obrus, podkładki lub dzbanek i filiżanki na herbatę w odcieniach odpowiadających kolorom pozostałych dekoracji. Aby uzupełnić stylizację oraz stworzyć klimat sprzyjający relaksowi, nie można zapomnieć o zapaleniu świec zapachowych oraz stylowych lampionów. Stworzenie nastrojowego wnętrza jest niezwykle ważne, gdy na zewnątrz jest nieprzyjemnie. Zmiana wystroju, klimatyczna muzyka i odpowiednie światło mają ogromny wpływ na zachowanie harmonii oraz poprawę samopoczucia.

 

 

Czytaj również: Rola światła w architekturze wnętrz

 

Aby móc dopasować moc światła do poszczególnych stref, pory dnia czy wykonywanych czynności, warto pomyśleć o zainstalowaniu systemu ściemniaczy pozwalającego na sterowanie źródłami oświetlenia LED. Za pomocą jednego przycisku można zmienić natężenie wielu źródeł światła naraz, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. To szczególnie przydatne rozwiązanie zwłaszcza w okresie jesiennym, gdy aktywność domowników trwa jeszcze długo po zachodzie słońca. Dzięki inteligentnym ustawieniom dostępnym w innowacyjnych platformach elektroniki można stworzyć idealną scenę świetlną na przykład do wspólnego obiadu czy kolacji, na co pozwalają programy typu „posiłek”. Natomiast siadając do seansu filmowego, można uruchomić program „telewizja”, który automatycznie gasi niepotrzebne źródła światła i uruchamia podświetlenie za ekranem. Ściemniacze to również doskonałe rozwiązanie do sypialni. Subtelne światło sprzyja relaksowi przy nocnej lekturze lub pozwala stworzyć intymny nastrój. Na koniec dnia można upewnić się, czy wszystkie światła w domu zostały zgaszone, klikając przycisk przy łóżku, co pozwala przespać spokojnie całą noc.

 

 

Źródło: hagerhome / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 56

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >