Wystrój wnętrz: Porady wnętrzarskie on-line

Wystrój wnętrz: Porady wnętrzarskie on-line

Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych estetyką wnętrz, poszukujących własnego, niepowtarzalnego stylu: szwedzki developer, firma Reinhold, uruchamia na swojej stronie www.reinholddom.com specjalny serwis poradnikowy.

Nie bez powodu mówi się, że wnętrze mieszkania to wyraz wnętrza jego gospodarza. Ta zabawna gra słów jest traktowana bardzo poważnie wszędzie tam, gdzie liczą się kontakty towarzyskie, choćby w świecie biznesu czy kultury. Na Zachodzie ogromną popularnością cieszą się programy telewizyjne, w których gwiazdy oprowadzają widzów po swoich apartamentach. Te zazwyczaj robią wielkie wrażenie, faktycznie bowiem oddają charakter ich właścicieli. Naiwnością byłoby jednak sądzić, że to oni zaprojektowali tak piękne i funkcjonalne wnętrza. Na podstawie wskazówek, sugestii i własnego wyczucia dokonali tego specjaliści: architekci wnętrz. Agata Łysiak jest jednym z nich. To właśnie ona obejmie rubrykę porad wnętrzarskich Reinholda.


Reinhold Polska buduje i sprzedaje mieszkania między innymi we Wrocławiu i Katowicach. Jako dodatek do wysokiego poziomu wykonawstwa i najlepszych materiałów, firma udostępnia kupującemu szereg konsultacji Agaty Łysiak. Dzięki temu jego mieszkanie w każdym calu staje się JEGO mieszkaniem.

Przestrzeń jest względna
To jedna z podstawowych zasad, na których opierają się dobrzy projektanci, a którą zna mało kto z nas. Przez to często wydaje nam się, że ograniczona powierzchnia na przykład kuchni niejako wymusza na nas określone rozwiązania: mały stół, niezbyt wygodne krzesła, duże nagromadzenie detali. Świadomy zawodowiec zasugeruje nam jednak wyjście z sytuacji. Może nim być składany jednym ruchem ręki stół i składane krzesła czy pionowe rozmieszczenie niektórych urządzeń.


Bardzo istotna jest tu ergonomia, czyli dostosowanie wyposażenia mieszkania do naszych potrzeb tak, by pracowało dla naszej wygody. W kuchni polega ona przede wszystkim na przemyślanym rozmieszczeniu jej elementów. Bo czy ma sens bieganie przez całe pomieszczenie do lodówki, kiedy przygotowujemy posiłek? W źle rozplanowanej kuchni gospodyni domowa przemierza co roku przeciętnie dystans odpowiadający odległości między Norwegią a Kongo! Podobnie rzecz ma się w przypadku innych pomieszczeń – od salonu po łazienkę. Pamiętajmy przy tym, że zadaniem projektanta wnętrz jest zaproponowanie rozwiązań kompleksowych, obejmujących nie tylko aranżację przestrzeni, ale choćby i kolorystykę.

Świat kolorów
Barwy żywe czy pastele? Tonacja ciepła czy zimna? A czy te barwy się nie „pogryzą”? Oto pytania, które bardzo często zadajemy sobie przy urządzaniu mieszkania. To oczywiście bardzo istotne kwestie, musimy jednak pamiętać, że nie są one zależne wyłącznie od naszego „widzimisię”.


Barwy mają cudowną właściwość optycznego powiększania lub zmniejszania pomieszczeń. Umiejętnie użyte, mogą też wyeksponować tę część wnętrza, którą uważamy za najbardziej atrakcyjną, odwracając jednocześnie uwagę do części czysto użytkowych. Zarówno tonację jak i same kolory należy też z wyczuciem dopasować do użytych w danym wnętrzu materiałów. Krzykliwe żółcie i czerwienie nie idą raczej w parze z naturalnym drewnem. Detale takie tworzą specyficzną aurę mieszkania. Inaczej nazywamy ją stylem.

Style
– Mieszkanie to nie stylowisko – śmieje się projektantka Reinholda, Agata Łysiak. – ono musi być stylistycznie spójne. Oczywiście, style można łączyć, jednak należy robić to ostrożnie i ze smakiem. – dodaje. Łączenie różnych estetyk jest w obecnych czasach zjawiskiem powszechnym i nikogo nie dziwi. Nazywamy je eklektyzmem. Trudno sobie jednak wyobrazić, aby w jego ramach dobrze funkcjonowały obok siebie styl barokowy i rustykalny, czyli wiejski.

– Należy pamiętać, że każdy projekt mieszkania jest wypadkową upodobań inwestora, wyobraźni projektanta i profesjonalizmu wykonawcy. – mówi Agata Łysiak. – Z naciskiem na gust inwestora. – podkreśla z uśmiechem.


Nic dziwnego, stylu mieszkania nie wolno nikomu narzucać. To tak, jakby chcieć podmienić mu charakter. Wolno natomiast sugerować rozwiązania, dawać podpowiedzi czy nawet pokazywać gotowe przykładowe rozwiązania. Wszystko to – całkowicie bezpłatnie – znajdziemy na stronie www.reinholddom.com już od grudnia. Wystarczy wejść i zadać pytanie!

Źródło: Happening.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Skuteczne dbanie o cerę Liczba postów: 56 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem bardzo ważne jest jednak by regularnie odwiedzać dobry gabinet kosmetyczny. Jak najbardziej mogę polecić wam https://ostrzeszow.yasumi.pl/ . Tutaj....
  • Reklama w XXI wieku Liczba postów: 192 Grupa: Trudne tema... Hmm, ja myślę, że każda reklama stosowana w dzisiejszych czasach może być spokojnie nazwaną reklamą XXI wieku :) Choć faktycznie z roku na rok przybywa form pro...
  • BHP Liczba postów: 61 Grupa: Trudne tema... Ja mogę polecić kogoś od szkoleń bhp ale w Lublinie. Firma Dante-BHP https://bhplubin.com.pl/kontakt-dante-bh p/ oferuję nie tylko szkolenia BHP ale również....
  • biuro rachunkowe Liczba postów: 199 Grupa: Trudne tema... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego księgowego z Łodzi to ja mogę podzielić się dobrym namiarem. Biuro Master https://biurorachunkowe-master.pl/kontak t oferuje kom...
  • Jaka wyprawka dla noworodka? Liczba postów: 110 Grupa: Trudne tema... Ja lubię kupować rzeczy dla dziecka w sklepie My Mini - https://mymini.pl/. Nieduży sklepik, ale mają tam naprawdę fajne rzeczy. Silikonowe kreatywne zabawki, s...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17358 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 316

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >