Żeby nie było nudno

Żeby nie było nudno

Urządzając wnętrze, bardzo dużo uwagi poświęcamy ciekawym inspiracjom. Im bardziej kreatywnymi ludźmi jesteśmy, tym większe nasze skupienie na tym, by nasze mieszkanie wyróżniało się spośród innych. Ciężko w takich wypadkach nie ulegać modzie, ale konsekwentne szukanie własnego stylu owocuje zadziwiającymi aranżacjami. A dzięki temu nasza kuchnia czy łazienka nadal będzie na topie, nawet jeśli trendy z wenge zmienią się na biel. Szukanie uniwersalnych materiałów w takim wypadku wydaje się pomysłem w dziesiątkę, ponieważ właśnie one od wieków nie ulegają modzie, a wręcz potrafią wprowadzić do wnętrza niesamowity klimat. Czytaj dalej

 

Postawić na szkło 

Płytki ceramiczne coraz częściej ustępują miejsca innym materiał, które doskonale sprawdzają się przede wszystkim w łazience czy w kuchni oraz nawet w przestrzenni salonu. Popularność mozaika zawdzięcza przede wszystkim temu, że w przeciwieństwie do zwykłych płytek można ją indywidualnie kreować, a tym samym stwarzać nieprzeciętne projekty. Wykorzystanie szklanych drobnych elementów na ścianach w połączeniu z kafelkami, drewnem czy też betonem wprowadza bardzo designerski klimat do wnętrza. A do wyboru mamy cały ogrom kolorów i kształtów – od stonowanych beżów i różu aż do intensywnych czerni i czerwieni. Paleta barw jest praktycznie nieograniczona, a dodatkowe nowoczesne projekty metalizowane, lustrzane lub inox doskonale wyglądają w designerskich wnętrzach. Szkło dodaje nam również możliwość tworzenia własnych projektów. Problemem technologicznym przestają być druki cyfrowe na szkle lub stwarzanie efektu 3D. Dzięki temu możemy na ścianie w formie mozaiki w dowolny kształcie mieć obraz, jaki tylko chcemy. Takie rozwiązanie pozwala zindywidualizować projekt mieszkania.

 

Czytaj również: Płytki, które pobudzają wyobraźnię

 

żeby nie było nudno

Zaplanować piękno

Wybierając mozaikę, pozwalamy jej kształtować przestrzeń szczególnie łazienki. Oprócz niesamowitych efektów świetlnych, jakie uzyskujemy, zaskakujących faktur czy też ciekawych połączeń kolorystycznych małe kwadraciki lub inne kształty wprowadzą do wnętrza elementy i elegancji, i nieszablonowego stylu. Niektórzy wykańczają nią całą przestrzeń łazienki, inni umieszczają delikatne akcenty lub też ciekawe aranżacje. Od naszego pomysłu zależy bowiem, jak wykorzystamy mozaikę, ponieważ pozwala ona na naprawdę wiele. Można z niej wycinać cienkie paski, wykończyć zaokrąglenia wanny lub brodzika, podkreślić wyjątkową ramę lustra lub po prostu rozbić ścianę płytek ceramicznych. Co najważniejsze, intensywność koloru i delikatne refleksy lub zdecydowane metaliczne elementy dodadzą wnętrzu niesamowitego charakteru.

 

Czytaj również: Płytki ścienne inspirowane sztuką origami.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17881 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >