Cyfrowy miernik kąta

Cyfrowy miernik kąta

Bosch rozszerza gamę cyfrowych mierników kąta, wprowadzając na rynek nowy model GIM 60 L Professional z wbudowanym laserem punktowym. Narzędzie umożliwia szybkie i łatwe przenoszenie kątów nachylenia przy odległościach do 30 metrów. Czytaj dalej

 

Konstrukcja urządzenia bazuje na sprawdzonym mierniku nachylenia DNM 60 L Professional, ale oferuje jeszcze wyższy komfort i elastyczność pracy dzięki nowym możliwościom ustawiania i mocowania oraz dodatkowym funkcjom, np. „alternatywny punkt zero“.

 

 

Wiele możliwości ustawiania i mocowaniaAluminiowy profil o długości 60 cm z cyfrowym wyświetlaczem oraz wbudowanymi libellami można precyzyjnie ustawić za pomocą dwóch stopek, także na nierównym podłożu. Po wciśnięciu zintegrowanej stopki niwelacyjnej, można wyregulować pozycję miernika kata GIM 60 L Professional do 0° za pomocą śruby nastawczej. Trzy silne magnesy, umieszczone w podstawie urządzenia, umożliwiają szybkie zamocowanie miernika na elementach metalowych. Dzięki dodatkowym paskom z rzepami model GIM 60 L Professional można zamocować także na elementach niemetalowych, np. na rurach z tworzyw sztucznych o średnicy do 125 mm. Różnorodne możliwości ustawiania i mocowania gwarantują wszechstronność działania i sprawiają, że użytkownik ma dwie ręce wolne.

 

 

Sprawdzone i rozszerzone funkcjePrzyrząd można stosować wszędzie tam, gdzie konieczne jest dokładne wyznaczanie i przenoszenie kątów nachylenia lub kątów ustawienia elementów względem siebie, np. przy montażu więźby dachowej lub poręczy schodów, podczas poziomowania wyposażenia kuchni i urządzeń sanitarnych oraz prowadzenia ciągów wentylacyjnych i rur. Dlatego także model GIM 60 L Professional jest wyposażony w sprawdzone i przydatne funkcje, takie jak „Hold/Copy“.

 

Czytaj również: Wiosenne porządki w ogrodzie

 

Funkcja „Hold” pozwala zatrzymać wynik pomiaru na wyświetlaczu i odczytać go w późniejszym czasie. Korzystając z funkcji „Copy” można skopiować wyniki pomiaru i przenieść je na inne obiekty, np. w celu zamontowania wszystkich krokwi dachowych pod takim samym kątem. Nowością jest możliwość ręcznego korygowania wartości. Jeżeli zmierzona wartość nachylenia wynosi przykładowo 37,2°, można ją zmienić na 37°. Przy pomocy funkcji „Mirror Slope“ możliwe jest uzyskanie lustrzanego odbicia danego nachylenia. Dzięki temu jeden i ten sam kąt można przenieść na obie strony dachu.

 

 

Nowością jest także możliwość wyboru alternatywnego punktu zerowego „Alt 0°” jako punktu odniesienia. Dzięki temu można szybko i łatwo ustalić kąt odchylenia od pożądanej wartości kąta nachylenia. Przykładowo, jeśli dach ma wykazywać nachylenie 45°, alternatywny punkt zero miernika nachylenia GIM 60 L należy ustawić na 45°. Jeżeli rzeczywiste nachylenie wynosi tylko 43,8°, można z wyświetlacza odczytać odchylenie od pożądanego kąta wynoszące 1,2°.

 

Czytaj również: Sprawne osuszanie terenu i pomieszczeń domowych

 

Kolejną zaletą przyrządu jest funkcja sygnalizacji dźwiękowej. Urządzenie automatycznie sygnalizuje dźwiękiem ustawienie w pozycji 0 i 90°. Funkcję można dodatkowo aktywować w trybie „Hold/Copy“ lub w trybie „Alt 0°”. Umożliwia to precyzyjne przeniesienie dowolnego kąta bez konieczności patrzenia na wyświetlacz. Nowy miernik nachylenia GIM 60 L Professional jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2013. W wyposażeniu standardowym znajduje się pokrowiec, dwa paski mocujące oraz baterie.

 

Źródło: Bosch / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 105

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >