Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 Pantone - Viva Magentę!

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 Pantone - Viva Magentę!

Tegoroczny kolor wybrany przez Instytut Pantone pozwala na nowo odkryć siłę detalu. Przekonać się, jak czasem niewielki akcent kolorystyczny potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza. Bo magenta to barwa, w której nie należy się całkowicie zanurzać, lecz smakować porcjami. Czytaj dalej

 

W popularnych obecnie monochromatycznych wnętrzach – utrzymanych w kolorach ziemi, szarościach czy beżach – magenta wprowadza element pozytywnego buntu. Sygnalizuje, że tkwi w nas siła i radość, gotowość do działania. Magenta nie jest kolorem powszechnie występującym w naturze, jednak – pewnie właśnie dlatego – gdy się pojawia przyciąga wzrok i działa ożywczo. Jak choćby magnolie Black Tulip zdobiące wiosną nasze salony. Jeśli chcemy zatrzymać ten kolor na dłużej, postawmy na dobre wzornictwo.

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!Mood-Design marka Meridiani

Duch magenty

- Ten kolor pozytywnie odurza. Działa nie tylko pobudzająco, ale uruchamia też jakąś potrzebę tupnięcia nogą, trochę może zbuntowania się nawet, choć w pozytywnym tego słowa znaczeniu – komentuje wybór Viva Magenta jako dominującego koloru na 2023 architektka Dora Kuć z pracowni MoodWorks.

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!Mood-Design marka Bosa

- I myśląc o nim od razu przychodzi mi na myśl kolekcja Ghost marki Gervasoni 1882, której miękka forma sof i foteli znakomicie wygląda w odcieniach magenty. Dodaje wnętrzu odważniejszego, bardziej zdecydowanego wyrazu pozostając niezwykle wygodnym i zachęcającym do wypoczynku meblem – dodaje. Podobne zresztą wrażenie robi w pełni tapicerowany, niski fotel Isabel włoskiej marki Meridiani. Dostępny jest on w szerokiej gamie kolorów, faktur i wzorów, jednak trzeba przyznać, że „ubrany” w głęboką magentę prezentuje się zjawiskowo.

 

Czytaj również: Lustra i lampy w aranżacji wnętrz tworzą ciepłą, relaksującą atmosferę

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!Mood-Design marka Bosa

Wigor w małej dawce

Viva Magenta aż skrzy się od pozytywnej energii, której po okresie pandemii, w czasach niepokoju i kryzysu gospodarczego tak bardzo potrzebujemy. Czasem wystarczy otoczyć się drobnymi akcentami emanującymi tą dynamiczną barwą, by poczuć w sobie odwagę i siłę.

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!Mood-Design marka Meridiani

- Zwróciłabym uwagę na włoską ceramikę marki Bosa, której wytwory, są jak magenta. Mają w sobie trochę ciepła, jak i chłodu. I łączą też w sobie elementy sztuki i użytkowości. To ręcznie wykonywane artefakty ze szlachetnych materiałów przybierające zaskakującą formę, eksperymentujące kolorem i nawiązujące dialog z kulturowymi archetypami – mówi architektka Karina Snuszka z pracowni MoodWorks. A przykładem niech będzie wazon Raki Vase w barwach głębokiej Magenty z zabawnymi dużymi uszami malunkiem prostej, teatralnej maski. Z kolei jedna z figurek zjawiskowej serii Sisters od tej marki – Helena - to kielich, dzbanek z zatopioną w zamyśleniu twarzą lalki. Kolor magenty nadaje jej tajemniczości i rozmarzenia. Cała kolekcja „sióstr” nawiązuje przy tym do potrzeby wspólnotowości. Zawiera w sobie przesłanie, że bliskość jest nam niezbędna do życia w harmonii z samym sobą.

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!Mood-Design marka Misha Milano

Energia w tle

Dynamika i malarskość magenty zachęca, by wprowadzić ją także jako dekorację naścienną. I tak myśląc o wspomnianych świeżych magnoliach goszczących w wazonach lub ogrodzie wiosenną porą, można zatrzymać je na dłużej w formie tapety, nie byle jakiej.

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!Mood-Design marka Gervasoni

- Jedną z marek, które uwielbiamy, dostępną w showroomie MOOD, jest Misha Milano tworząca niesłychanie piękne, artystyczne tapety – mówi Dora Kuć. - Wykonywane ręcznie techniką starożytnego haftu, z wykorzystaniem jedwabnych nici, kreują całe kolorowe światy lub potęgują piękno wybranego detalu, na przykład kwiatu z płatkami w kolorze magenty.

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!Mood-Design marka Gervasoni

Czytaj również: Co pozwala ograniczać straty ciepła w domu i jednocześnie doda mu szyku?

 

Viva magenta to kolor, który radośnie podkreśla charakter wnętrza, ożywia je i wpływa na nasz nastrój, dodając energii i wprowadzając nutę buntowniczości do naszego życia. Ten kolor to strzał w dziesiątkę na nowy, 2023 rok! 

 

Dodaj wigoru wnętrzu wprowadzając kolor roku 2023 - magentę!

Źródło: nowicki_PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18326 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >