Droga expresowa S8 otwarta

Droga expresowa S8 otwarta

Od 11 kwietnia kierowcy mają do dyspozycji 16. kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-8 od węzła Róża do węzła Rzgów w województwie łódzkim.

 

Odcinek wybudowany przez Budimex i ukończony przed terminem ma 19,5 kilometra długości. Jednak oddanie do ruchu całego odcinka będzie możliwe po dokończeniu budowy odcinka autostrady A1 Stryków - Tuszyn.

 

Czytaj również: Wizyta AIB w Norymberdze zakończona powodzeniem

 

Droga ekspresowa S-8 wybudowana przez Budimex jest częścią drogi ekspresowej S-8 Węzeł Wieluń – Łódź (A-1). Biegnie przez teren gmin; Rzgów, Tuszyn, Pabianice, Dobroń i Dłutów w powiatach pabianickim i łódzkim wschodnim. Ósmy odcinek łączy się z autostradą A-1, dzięki czemu w przyszłości jadący z północy będą tu mogli skręcić na drogę ekspresową S-8 i dotrzeć szybko i bezpiecznie na Dolny Śląsk. Droga ma nawierzchnię wykonaną z betonu, którego dostawcą była firma Lafarge. Betonowa nawierzchnia drogi zapewni kilkudziesięcioletnią bezawaryjną eksploatację.

 

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z firmą Budimex. – powiedział Bruno Roux, dyrektor zarządzający Lafarge w Polsce. Współpraca z firmą Budimex dała nam możliwość dostarczenia zintegrowanej oferty Lafarge czyli obok dostaw cementu, kruszyw i betonu zajmowaliśmy się również  nadzorem technicznym, technologicznym i logistycznym nad procesem produkcji. Drogi betonowe mają w Polsce przyszłość ze względu na klimat i geologię i obiecujące jest to, że buduje się ich coraz więcej. To dobry trend, ponieważ drogi betonowe są bezpieczne, trwałe i w dłuższej perspektywie tanie w użytkowaniu ze względu na niski koszt ich utrzymania.Umowa z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę 8. odcinka drogi ekspresowej S8 (węzeł Róża – Wrocław), o wartości 689,2 mln zł netto, została podpisana 5 października 2011 roku. Kontraktowy termin zakończenia prac to 5 stycznia 2014. Budimex zakończył prace przed terminem, w grudniu 2013 roku.


Czytaj również: Odbyła się uroczystość wbudowania kamienia węgielnego pod budynek mieszkalny Półwiejska 47


Budimex jest jedną z największych firm budowlanych w Polsce, zatrudnia 5,5 tys. osób i współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. Spółka jest  jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie -  inicjatywy utworzonej w 2010 r. przez siedmiu największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej. Od stycznia 2011 roku Budimex wchodzi w skład  RESPECT Indeksu, który skupia giełdowe spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.


 

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zatrudniający 64.000 pracowników w 62 krajach.  W 2013 roku Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 15,2 mld euro. Zajmuje czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i beton. Włącza się w budowę miast na całym świecie poprzez oferowanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, trwałej zabudowy miejskiej, solidnych rozwiązań budowlanych i lepszej komunikacji miedzy miastami. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku.

2014-04-15
Źródło: Biuro prasowe Lafarge / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie kupujecie ubrania? Liczba postów: 292 Grupa: Trudne tema... Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z odzieżą dla kobiet oraz mężczyzn, to co powiecie na ofertę na stronie - https://sklep.dorjan.pl/kurtka-skorz...
  • Jak dbać o samochód? Liczba postów: 478 Grupa: Trudne tema... Z własnego doświadczenia polecam wszystkim wizytę w salonie samochodowym https://dyszkiewicz.renault.pl/ Ich oferta jest imponująca.
  • Baterie kuchenne Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Też jestem na etapie remontu swojego mieszkania i zastanawiam się jakie baterie kupić. Są różne sklepy stacjonarne ale ja mimo wszystko wolę zakupy online. Dlat...
  • Skuteczny marketing w branży budowlanej Liczba postów: 48 Grupa: Aktualności Organizacja warsztatów i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, gdzie uczestnicy otrzymują odblaski reklamowe z logo firmy, to znakomity sposób na budowanie świadomo...
  • Co zrobić z rzeczami w czasie przeprowadzki Liczba postów: 40 Grupa: Trudne tema... Przeprowadzka to często stresujący, ale też ekscytujący moment w życiu. Jednym z kluczowych aspektów tego procesu jest odpowiednie zarządzanie rzeczami. Oto kil...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19066 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 275

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >