Dywany w wystroju wnętrz - kiedy i gdzie warto się na nie zdecydować?

Dywany w wystroju wnętrz - kiedy i gdzie warto się na nie zdecydować?

Dywany w domu pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale również chronią podłogę pod nimi przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. W jaki sposób dopasować dywan do konkretnego pomieszczenia i dlaczego warto się na taką opcję zdecydować? O czym pamiętać przy wyborze? Czytaj dalej

 

Dlaczego warto uzupełnić wystrój o dywany?

Aranżacja wnętrz w domu to poważna sprawa, ponieważ otaczające nas sprzęty powinny nie tylko spełniać swoją funkcję, ale również wizualnie się nam podobać. W przypadku podłóg możemy zdecydować się na gładkie, pozbawione dodatkowych ozdób panele czy też płytki, ale możemy również wybrać dywany nowoczesne, które dodadzą całości uroku i ochronią podłogę przed porysowaniem. Taka opcja świetnie sprawdzi się w wielu aktualnie pożądanych i chętnie wybieranych stylach aranżacji, jak na przykład styl skandynawski, minimalistyczny czy prowansalski. Ważnym jest, aby dywan został dobrze dopasowany do pozostałych elementów wystroju oraz abyśmy wybrali taki rodzaj, który później będzie nam łatwo utrzymać w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

 

Czytaj również: Czy dobrze urządzone wnętrze potrzebuje dywanu?

 

Dywany w wystroju wnętrz - kiedy i gdzie warto się na nie zdecydować?

 

Dywan w salonie - jaki wybrać?

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w naszym domu. Z tego względu warto zadbać o ochronę podłogi, która jest narażona - bardziej niż w innych pomieszczeniach - na zarysowania, zabrudzenia czy też inne drobne uszkodzenia. Nie musimy przy tym wybierać dużego dywanu czy wykładziny, tak aby zakryć całą jej powierzchnię. Jednym z ciekawszych pomysłów na aranżację może być umieszczenie okładziny tylko w konkretnej strefie, na przykład w okolicy kanapy i stolika do kawy albo stołu, jeżeli łączymy salon z jadalnią. Warto również rozważyć wybranie bardziej unikatowego wzoru, o ile pasuje to do pozostałych elementów wyposażenia. Ciekawym pomysłem może być marokańska koniczyna lub inne, podobne ornamenty.

 

Dywan w sypialni i gabinecie - na co zwrócić uwagę?

Sypialnia i salon to miejsca bardziej prywatne, w związku z czym wybierając dywany do nich warto skupić się przede wszystkim na własnych potrzebach. Możemy dopasować je kolorystycznie do mebli lub koloru ścian w danym pomieszczeniu, a także zadbać o to, by były miękkie i delikatne dla naszych stóp - na ten aspekt szczególnie warto zwrócić uwagę w przypadku sypialni, gdzie zwykle chodzimy już boso. Podobnie jednak, jak w przypadku dywanu do salonu, powinniśmy wybrać taki, który będzie nam łatwo zachować w dobrym stanie.

 

Czytaj również: Dywanowe trendy na 2021 rok

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 88

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >