Inwestycje budowlane na Śląsku: Neoweb stabilizuje Planty Śląskie

Inwestycje budowlane na Śląsku: Neoweb stabilizuje Planty Śląskie

System Neoweb zabezpieczy dno i skarpy obiektu wodnego oraz drogę dojazdową do zbiornika. Rozwiązanie zakłada wykorzystanie 2500 m2 geosiatki komórkowej. Prace przy aplikacji geosiatki Neoweb rozpoczęły się w połowie lutego 2009 roku Czytaj dalej

Planty Śląskie to jedno z największych osiedli mieszkalnych w regionie śląskim położone tuż przy Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, na styku Katowic i Chorzowa. Budowany zbiornik retencyjny o powierzchni 1600 m2 został zlokalizowany w zachodniej części terenu. Główną funkcją zbiornika retencyjnego będzie magazynowanie wody opadowej w okresie jej nadmiaru.

Zadaniem polskiego oddziału PRS jest stabilizacja i utwardzenie dna zbiornika retencyjnego  oraz zabezpieczenie zboczy i linii brzegowej zbiornika. Geosiatka Neoweb wzmocni i utrzyma w miejscu wierzchnią warstwę gruntu powstrzymując jej zsuwanie wynikające z działania sił grawitacji i sił hydrodynamicznych. Za pomocą geosiatki Neoweb wzmocniona zostanie również droga dojazdowa do zbiornika.

Geosiatka Neoweb wraz z folią izolacyjną ułożona zostanie na dnie zbiornika wodnego - mówi Piotr Stępień National Manager PRS Poland – Takie rozwiązanie zapewni najtrwalsze i najpewniejsze uszczelnienie zbiornika o poziomie nieprzepuszczalności nieosiągalnym przy metodach tradycyjnych. Geosiatka będzie również chronić warstwę izolacyjną przed uszkodzeniami mechanicznymi np. przebiciem.

Zbudowany zbiornik stworzy możliwość retencjonowania wód. Inwestycja przyczyni się do poprawy obiegu wody w środowisku i zwiększeniu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego obszaru. Podczas prac użyte zostanie 2500 tyś m2 geosiatki komórkowej o wysokości 100 mm. Zakończenie prac związanych z aplikacją systemu Neoweb przewidziane jest na koniec lutego bieżącego roku. W przyszłości zbiornik stanowić będzie nie tylko rezerwuar dla wód opadowych, ale również element przestrzeni rekreacyjnej. Głównym wykonawcą instalacji rozwiązania jest firma HyDroz.
Źródło: PRIME Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18194 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 50

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >