Inwestycje w Warszawie - północ Warszawy zyskuje na atrakcyjności wśród inwestorów i nabywców domów jednorodzinnych

Inwestycje w Warszawie - północ Warszawy zyskuje na atrakcyjności wśród inwestorów i nabywców domów jednorodzinnych

Budownictwo jednorodzinne przeżywa prawdziwy rozkwit.

Od jakiegoś czasu nie sposób nie zauważyć, że coraz częściej Polacy wybierają dom z dala od zgiełku miasta, zamiast mieszkania w bloku czy apartamencie. Dlatego też austriacka spółka UBM, obserwując i analizując rynek, zdecydowała się na projekt Oaza Kampinos dostrzegając tym samym duży potencjał tej inwestycji. To co wyróżnia ten projekt to przede wszystkim lokalizacja – bezpośrednia bliskość Puszczy Kampinoskiej, kontakt z naturą a zarazem łatwy i szybki dojazd do centrum Warszawy – 25 km. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bardzo atrakcyjnie oceniany przez kupujących jest dom położony w odległości od 15 do 30 km od Warszawy. Do tej pory modny Konstancin, Magdalenka, okolice Piaseczna powoli przestają być atrakcyjne dla nabywców przede wszystkim ze względu na wysokie ceny, ograniczoną już ofertę i utrudnienia spowodowane fatalnym dojazdem do Centrum poprzez uciążliwe korki.


Według statystyk Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w 2007 roku wydano około 105 tys. pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, aż o 40% więcej niż w roku 2006. Nie ma wątpliwości, że jest to przede wszystkim efekt wzrostu cen nowych mieszkań. Budowa własnego domu stała się atrakcyjna pod względem finansowym. Ci, którzy mają już mieszkania, a myślą o zamianie na większe, intensywnie zaczynają rozważać zakup domu jednorodzinnego. Obecnie młodzi ludzie budują domy, traktując to jako inwestycję na przyszłość. Wiele osób nie stać bowiem na mieszkanie odpowiednio duże, by wychowywać w nim dzieci. A dobrą alternatywą jest w tym przypadku dom.


Założeniem UBM jest stworzenie kompleksu dla rodzin z dziećmi w otoczeniu natury, stanowiącego funkcjonalną całość w miejscu, które pod względem szybkiego dojazdu do Centrum jest dobrą alternatywą dla lokalizacji od lat mających z tym poważne problemy. Zakup domu jednorodzinnego w Oazie Kampinos jest doskonałą i atrakcyjną alternatywą dla mieszkania w mieście, biorąc pod uwagę także cenę. Mając do dyspozycji zakup mieszkania w Warszawie czy dom w jej okolicach, może przeważyć opcja druga. Cena będzie w odniesieniu do innych domów bardzo konkurencyjna – twierdzi Sebastian Vetter z UBM.


Klienci domagają się, by infrastruktura została zapewniona przez dewelopera wraz z oddaniem budynków mieszkalnych do użytku. Kolejną rzeczą, na którą klienci zwracają uwagę to lokalizacja. Bardzo ważne jest także sprawne zarządzenie w gminie i przychylność urzędników. Chodzi o zmianę planów zagospodarowania przestrzennego, rozwój infrastruktury, budowę dróg, sieci wodociągów i kanalizacji, oczyszczalni ścieków. Jeśli gmina działa prężnie, wówczas możemy oczekiwać, że infrastruktura w naszej okolicy będzie coraz lepsza. A to spowoduje z kolei, że wartość naszej działki będzie rosła.


Oaza Kampinos jest ulokowana na północy Warszawy w gminie Czosnów. Jest to gmina, która ma duży potencjał rozwoju - tu w ciągu najbliższych pięciu lat można liczyć na ogromny wzrost wartości planowanych inwestycji.


Plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w 2003 roku dopuszcza zabudowę mieszkaniową w tym miejscu. Oaza Kampinos znajduje się w Małocicach. - Obecnie remontowany jest wjazd od strony północnej, co ułatwi dojazd samochodem do tego miejsca. Planowane jest tam uruchomienie kolejnych linii autobusowych. Cały rejon bardzo prężnie i dynamicznie się rozwija - zarówno pod względem finansowym, ekonomicznym i infrastrukturalnym. Gmina Czosnów z chęcią włączyła się i wspiera tę inwestycję – mówi wójt gminy Czosnów Arkadiusz Kręźlewicz.


Generalna Dyrekcja Dróg realizuje modernizację trasy S7, zapewniając przyszłym mieszkańcom szybki dojazd do Centrum miasta - w 25 minut. -Czosnów będzie spełniać ważną funkcję nowej arterii wylotowej do Gdańska i stanowić jednocześnie naturalne przedłużenie odcinka miejskiego trasy NS. Będzie to bezpieczny odcinek trasy drogowej. Drogi zostaną dostosowane do prognozowanego natężenia ruchu przelotowego oraz ruchu dojazdowego – dodaje Antoni Kręźlewicz. W I etapie Oaza Kampinos zostanie wybudowanych 49 domów. Każdy z nich znajdować się będzie na zadrzewionej działce o powierzchni od  ok. 800 do 1500 m kw. Rozpoczęcie budowy inwestycji zaplanowano na wrzesień br. Pierwsze domy mają być gotowe już latem 2009 r. Spółka planuje sfinalizować projekt do końca roku 2012.

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >