Jak dbać o oczko wodne? - produkty do pielęgnacji oczka wodnego.

Jak dbać o oczko wodne? - produkty do pielęgnacji oczka wodnego.

Oczko wodne jest wyjątkową ozdobą ogrodu, która przekształca go w mały, prywatny raj. Nie ma znaczenia czy ogród jest duży czy mały - zawsze znajdzie się w nim miejsce na oczko wodne.

 Niestety czasami mogą wystąpić pewne  problemy, związane z jego pielęgnacją… Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek?

Oczko wodne w ogrodzie jest sztucznie stworzonym systemem, wrażliwym na zakłócenia i choroby. Marka GARDENA oferuje gamę produktów do pielęgnacji oczka wodnego, które zarówno zapobiegają jak i eliminują już powstałe problemy. „Aby oczko wodne w ogrodzie było zdrowe i piękne wymaga intensywnej pielęgnacji. Nasze środki do pielęgnacji oczka wodnego zostały stworzone specjalnie po to, aby chronić oczko przed chorobami, zachować je w idealnym stanie oraz cieszyć się jego wyjątkowym pięknem przez długi czas” - powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

 

Zapobieganie


Aby zapobiec chorobą lub wzmocnić swoją odporność regularnie przyjmujemy np. witaminy. Mogą one pochodzić ze źródeł naturalnych takich jak owoce i warzywa lub z preparatów witaminowych. Podobnie jest z oczkiem wodnym, aby zapobiec problemom np. rozrostowi glonów lub powstaniu mułu, GARDENA proponuje zastosowanie specjalnych produktów, które zostały oznaczone jako „VITAL”

Zwalczanie „chorób”

Jeśli rzeczywiście już zachorujemy, pomogą nam tylko lekarstwa przeznaczone do leczenia tego właśnie schorzenia. W przypadku oczka wodnego marka GARDENA także proponuje odpowiednie środki, które zwalczają „zarazki chorobotwórcze” w wodzie. Często środki te mają dodatkowe, pozytywne działania uboczne, gdyż przeciwdziałają innym „chorobom”. Produkty te zostały oznaczone jako „ACTIV”.

Przejrzysta woda w oczku

Kto regularnie kontroluje stan wody w oczku może szybko i skutecznie zareagować. GARDENA podpowie Państwu jak to zrobić.

 

 

Apteczka do oczka wodnego:

GARDENA zestaw do testowania wody w oczku wodnym
Tester do kontroli najważniejszych parametrów wody: wartości pH – twardości węglanowej (KH) – zawartości azotanu (NO3-) – zawartości azotynu (NO2-). W zestawie 20 paseczków testowych.

 

GARDENA środek do oczyszczania wody w oczku wodnym
Intensywnie oczyszcza wodę w oczku. Podnosi naturalną zdolność samoczyszczenia  w oczku. Uwalnia wodę od zmętnienia oraz wspomaga rozkład azotynów.

 

GARDENA zeolit
Działa zapobiegawczo i długofalowo w celu utrzymania czystej wody w oczku wodnym. Substancje szkodliwe i nadmiar substancji pokarmowych zastają związane i rozłożone przez bakterie.

 

GARDENA środek do zwalczania glonów nitkowatych
Usuwa natychmiast uporczywe glony nitkowate. Specjalne szczepy bakterii rozkładają pozostałe resztki glonów. Należy przestrzegać zasad bezpiecznego stosowania środków do zwalczania glonów nitkowatych.

 

 

 

Źródło: ComPress S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • pies ze schroniska Liczba postów: 169 Grupa: Nasze zwier... Planuję niedługo wziąć pieska ze schroniska, czy takie psy, które mają po kilka lat dam radę nauczyć sztuczek za pomocą treserków dla psa np. https://animalzoon...
  • Inwestycja w ogród Liczba postów: 241 Grupa: Ogród i dzi... Hejka. Ja mam akurat gotowe krzesła. natomiast coś co mi się marzy do ogrodu to stół z żywicą epoksydową. Będę potrzebował tylko jeszcze specjalnych kotw do zi...
  • Aranżacje wielkiego formatu Liczba postów: 5 Grupa: Ogród i dzi... Prawidłowy dobór pompy do oczka wodnego jest kluczowy dla utrzymania jego piękna i funkcjonalności. Na stronie https://www.dostudni.pl/jak-wybrac-pompe -do-oczka...
  • Siłownia zewnętrzna czyli sport na świeżym powietr... Liczba postów: 26 Grupa: Ogród i dzi... Jeśli myślisz o zakupie sterydów to koniecznie odwiedź stronę https://sterydonline.pl/ Nie tylko znajdziecie tam wysokiej jakości produkty o bardzo konkurencyjn...
  • Zdecydowanie kwiatki Liczba postów: 22 Grupa: Zagospodaro... Ja w swoim ogrodzie mam sporo kwiatów, ale najbardziej chyba lubię ciemierniki białe. Bardzo łatwe w pielęgnacji, super się rozrastają i pięknie kwitną https://...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >