Jak ogrodzić boisko szkolne?

Jak ogrodzić boisko szkolne?

W jakich humorach witają nowy rok szkolny nauczyciele wychowania fizycznego? Niektórzy w nie najlepszych, ponieważ stan przyszkolnych boisk pozostawia wiele do życzenia. Jakie materiały stosować na Orlikach i obiektach sportowych dla dzieci i młodzieży tak, aby przetrwały dłużej niż rok?

 

Jednym z ważniejszych wyborów, którego musi dokonać inwestor, jest wybór ogrodzenia. Należy pamiętać, że na boiskach dla młodzieży jest ono narażone na nieustanny kontakt z piłką, który w dużym natężeniu może doprowadzić do uszkodzenia materiału. Aby zapobiec temu zjawisku, w piłkochwytach Legi Ballfang stosowane są tłumiki akustyczne, które wchłaniają energię kinetyczną, wytwarzającą się podczas lotu piłki. Dzięki temu uderzenie jest amortyzowane. Tłumik wchłania także uciążliwy hałas. Zwłaszcza na obiektach szkolnych jest to ważne, ponieważ dźwięk nie dociera do pobliskich sal lekcyjnych.

 

Czytaj również: Jak odnowić metalowe powierzchnie?

 

Innym ważnym parametrem ogrodzenia jest jego wysokość. Z dwóch powodów. Po pierwsze, wysokie ogrodzenie jest wygodniejsze. Piłka nie wylatuje poza teren boiska, dzięki czemu efektywniej można wykorzystać krótki czas 45 – minutowej lekcji. W przypadku Legi Ballfang, istnieje możliwość wyboru ogrodzenia nawet o wysokości 13 metrów. Już rozmiary powyżej 6 czy 7 skutecznie działają na wyobraźnie młodzieży i ograniczają wypadkowość (chęć pójścia na skróty). Trzeba przypomnieć, że często do nieszczęścia dochodzi, kiedy któryś z młodych adeptów sportu postanawia skrócić drogę i przeskoczyć przez otaczającą boisko siatkę. Przy ogrodzeniu wysokim to zagrożenie jest minimalne.

 

Czytaj również: Po czym poznać stabilne ogrodzenie?

 

Aby ogrodzenie posłużyło trochę dłużej niż jeden rok szkolny, musi być także odporne na warunki atmosferyczne. W zakładach produkcyjnych Legi używa się technik malowania proszkowego i cynkowania ogniowego, dzięki czemu system ogrodzeń pozostanie niewrażliwy na śnieg czy deszcz. Nie trzeba go będzie także konserwować i odmalowywać po każdej zimie. Dzięki temu inwestycja w system Legi Ballfang to spokój na bardzo wiele lat. Tłumienie uderzeń i hałasu, odpowiednia wysokość, odporność na warunki atmosferyczne – to parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia obiektów sportowych. Dzięki nim zyskamy pewność, że ogrodzenie spełni swoją rolę, a korzystanie z boisk będzie przyjemne i bezpieczne.

 

Źródło: Jucy Marketing / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 270

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >