Jak ułatwić sobie jesienną pielęgnację trawnika? Narzędzia pomocne w jesiennej pielęgnacji.

Jak ułatwić sobie jesienną pielęgnację trawnika? Narzędzia pomocne w jesiennej pielęgnacji.

Do naszych ogrodów zawitała już jesień. Z drzew opadają złoto - pomarańczowo – czerwone liście tworząc kolorowe dywany na naszych trawnikach. To czas w którym należy pomyśleć o tym jak się będzie prezentowała nasza murawa wiosną.

Musimy o nią zadbać teraz, by nie zaskoczyła nas negatywnie gdy stopnieją śniegi. Im więcej starań włożymy w jej przygotowanie do zimy, tym mniej pracy czeka nas podczas wiosennego odmładzania.

Koszenie
Okres jesienny nie zwalnia nas z obowiązku koszenia. Tniemy trawę na wysokość ok. 5 cm. tak długo jak pogoda nam na to pozwoli, nawet do końca października.

Wertykulacja
W październiku silnie zfilcowane obszary trawnika możemy dodatkowo zwertykulować. Najlepiej wertykulować pasmo po paśmie, a następnie w przeciwnym kierunku. Podczas tego zabiegu drań jest nacinana pionowo, usuwany jest z niej mech, obumarłe resztki organiczne i chwasty.

Grabienie
Jeśli chcemy aby nasza murawa dobrze zniosła zimę, należy ją przede wszystkim regularnie grabić z opadających liści i innych resztek organicznych. Następnie je zakopujemy bądź palimy, niszcząc w ten sposób wiele zimujących w nich chorób grzybowych i szkodników. Pozostawione pod śniegiem będą gniły co może zaszkodzić trawnikowi powodując „łyse” miejsca na jego powierzchni wiosną.

 

Aeracja
Wrzesień to idealna pora na przeprowadzenie aeracji trawnika. Podczas napowietrzania murawy, walec ze sprężynami delikatnie wyczesuje drań - filc i mech zostają usunięte, a gleba zostaje napowietrzona. W ten sposób zapobiega się rozrostowi chwastów i mchu oraz sfilcowaniu trawnika.

Nawożenie
Jednym z etapów jesiennych zabiegów pielęgnacyjnych trawnika jest jego odpowiednie nawożenie. Warto w tym celu zastosować nawóz potasowy, który zwiększy odporność murawy na mróz.

Narzędzia do jesiennej pielęgnacji

GARDENA combisystem – wertykulator na kółkach

Służy do skutecznego i dokładnego usuwania mchu i chwastów. Dzięki kołom i  podnoszonej osi ułatwiony jest transport, użytkownik oszczędza siły a praca staje się łatwiejsza. Specjalne ostrze wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej. Szerokość pracy wynosi 38 cm. Polecana długość trzonka wynosi 180 cm. 25 lat gwarancji.

GARDENA combisystem – aerator dwustronny

Posiada ostre zęby do usuwania mchu. Okrągłe i wąsko rozstawione zęby służą do zagrabiania śmieci, liści i kamieni. Tłoczone zęby tnące i grabiące zostały ocynkowane. Szerokość pracy: 35 cm. Polecana długość trzonka: 180 cm. 25 lat gwarancji.

 

GARDENA combisystem – grabie wachlarzowe z tworzywa sztucznego XXL
Idealne do zbierania jesiennych liści, skoszonej trawy i innych odpadów ogrodowych. Wykonane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Szerokość pracy: 70 cm. Zalecana długość trzonka: 130/150 cm. 25 lat gwarancji.

 

GARDENA classic siewnik uniwersalny 300

Posiada innowacyjny walec o dużej elastyczności dla dokładnego dozowania. Funkcja „biegu jałowego” kół pozwala rozsiewać tylko podczas pchania siewnika, a przy ciągnięciu nic się nie wysypuje. Do rozsiewania: nawozów, nasion, wapna a zimą środków antypoślizgowych i rozmrażających, soli i piasku. Siewnik wykonany jest z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości, odpornego na korozję i uderzenia.

 

 

 

 

Źródło: ComPress S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Aranżacje wielkiego formatu Liczba postów: 5 Grupa: Ogród i dzi... Prawidłowy dobór pompy do oczka wodnego jest kluczowy dla utrzymania jego piękna i funkcjonalności. Na stronie https://www.dostudni.pl/jak-wybrac-pompe -do-oczka...
  • Inwestycja w ogród Liczba postów: 239 Grupa: Ogród i dzi... Jeśli mówimy o tematyce ogrodowej, to chciałbym polecić Wam zajrzenie do castorama wyprzedaż, gdzie obecnie trwa przecena. Jest to doskonała możliwość, aby znal...
  • Siłownia zewnętrzna czyli sport na świeżym powietr... Liczba postów: 26 Grupa: Ogród i dzi... Jeśli myślisz o zakupie sterydów to koniecznie odwiedź stronę https://sterydonline.pl/ Nie tylko znajdziecie tam wysokiej jakości produkty o bardzo konkurencyjn...
  • pies ze schroniska Liczba postów: 168 Grupa: Nasze zwier... Takiego psa dobrze by zbadał od razu weterynarz od oczu. Tu macie namiar na kogoś takiego https://eyevet.pl/pl.
  • Zdecydowanie kwiatki Liczba postów: 22 Grupa: Zagospodaro... Ja w swoim ogrodzie mam sporo kwiatów, ale najbardziej chyba lubię ciemierniki białe. Bardzo łatwe w pielęgnacji, super się rozrastają i pięknie kwitną https://...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 92

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >