Jak zaprojektować taras domu czyli sposób na trwały i ekologiczny taras

Jak zaprojektować taras domu czyli sposób na trwały i ekologiczny taras

Taras to miejsce, które odgrywa coraz większą rolę w życiu rodzinnym i staje się nieodzownym elementem przy projektowaniu każdego domu. Czytaj dalej

Pierwszym etapem planowania tarasu jest jego lokalizacja. W przypadku tarasu bez zadaszenia, umiejscowienie tarasu od wschodu zapewni nam słońce do południa i przyjemny cień w upalne popołudnia. Wybór strony północnej pozwoli na schronienie się przed upałem, z kolei postawienie na stronę południową i zachodnią to decyzja o słońcu na tarasie przez cały dzień.   

Po wyborze konkretnej strony przychodzi czas na decyzję jakich materiałów użyjemy do budowy naszego tarasu. Zwykle właściciel przyszłego tarasu ma wybór między różnego rodzaju drewnem. Masowo stosowane kiedyś deski z drewna sosnowego, szybko okazywały się najmniej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, wgniecenia i wpływ czynników atmosferycznych. Droższe materiały z drewna dębowego, choć twardsze, także wymagają częstej impregnacji. Rozwiązaniem wydawało się drewno egzotyczne, które jest najodporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, jednak i te bez dwukrotnego olejowania w ciągu roku z czasem ulegnie zniszczeniu.

 

 

Obecnie w dobie dbałości o trwałość materiałów i troski o ekologię, optymalnym rozwiązaniem w produkcji desek tarasowych wydaje się innowacyjny materiał zastosowany w systemie tarasowym EccoWood™, w którym wykorzystane zostały włókna bambusowe, stanowiące dobrą alternatywę dla produktów drewnianych. „Kompozyt naturalnego drewna bambusowego i polimerów HDPE sprawia, że taras wykonany w tej technologii posiada zalety naturalnego drewna i dużą wytrzymałość” - mówi Eugeniusz Kandulski, wykonawca specjalizujący się w budowie tarasów.

Taras wykonany z włókien bambusowych i polimerów jest całkowicie odporny na działanie warunków atmosferycznych. Taki taras nie wymaga impregnacji oraz czasochłonnej konserwacji, ponieważ do czyszczenia nie potrzebujemy specjalnych środków czyszczących. Do usunięcia plam wystarczy woda pod odpowiednim ciśnieniem. Jest także odporny na działanie szkodników i posiada antypoślizgową nawierzchnię. „Istotne jest, że wybierając taras wykonany z włókien bambusowych, przyczyniamy się do zmniejszenia wycinki lasów tropikalnych, zaś sama deska tarasowa ulega w 100% recyklingowi” - mówi Marcin Kołpowski, prezes firmy EccoWood, czołowego producenta systemów tarasowych w Polsce.

 

 

Dodatkowo produkty powstałe dzięki tej technologii znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych tarasach ogrodowych, jak i w dużych systemach tarasowych hoteli, ośrodków wczasowych, luksusowych apartamentów i osiedli.

Źródło: budnet.pl
Autor: Wellington PR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 63

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >