Murek oporowy pozwoli wykreować przestrzeń, tworząc niebanalne urozmaicenie ogrodowego krajobrazu

Murek oporowy pozwoli wykreować przestrzeń, tworząc niebanalne urozmaicenie ogrodowego krajobrazu

Choć nie jest tajemnicą, że szkopuł tkwi w szczegółach, a o całościowym wyrazie decydują detale, zasady te szczególnie wymowne są w praktyce. I tak, tworząc aranżację we własnym ogrodzie warto pamiętać, że nawet wybrana z największym pietyzmem roślinność czy idealnie dopasowana nawierzchnia nie zapewnią końcowego sukcesu. Nasz wymarzony ogród będzie świecił pełnym blaskiem dopiero, gdy zadbamy o dodatki. Czytaj dalej

 

 

Aranżując swój wymarzony ogród, pragniemy by spełniał on rozmaite funkcje odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom, ale także, aby walorami estetycznymi zachwycał odwiedzających gości. Bez wątpienia, tym co sprawia, że zielony zakątek przyciąga uwagę i olśniewa jest urozmaicona rzeźba terenu. Jednak nawet, gdy naturalne spadki
czy wzniesienia nie występują, a ukształtowana powierzchnia ma płaską formę, za pomocą elementów małej architektury jesteśmy w stanie bez trudu wykreować dowolne  aranżacje. W tym celu wykorzystać możemy np. murek oporowy Polbruk Grando, który dodatkowo odpowiednio umiejscowiony podkreśli atuty terenu, prowadząc w miejsca stanowiące chlubę gospodarzy. Równocześnie pozwoli ukryć niedoskonałości i osłonić obszar, który niekoniecznie wart jest bliższego przyjrzenia się.

 

 

Jeden murek, wiele możliwości

Wybierając dodatki, takie jak elementy architektury ogrodowej, warto decydować się na te, które oprócz funkcji dekoracyjnej, będą spełniać także liczne role praktyczne. Na uwagę z racji walorów estetycznych, jak i szeregu zastosowań w ogrodzie, zasługują murki oporowe, takie jak np. Polbruk Grando. W skład kolekcji wchodzą bloczki betonowe, które dostępne są w trzech wersjach: bloczek standardowy dwustronnie łamany  (50 x 25 cm), bloczek standardowy trójstronnie łamany (50 x 25 cm) oraz bloczek połówkowy trójstronnie łamany (25 x 25 cm). Ich różnorodne kształty i wymiary sprawią, że możliwe będzie podkreślenie naturalnych nierówności i wzniesień, bądź też ich wykreowanie.

 

Czytaj również: Świecący słup ogrodzeniowy

 

I tak, dzięki elementom Polbruk Grando zbudujemy wielopoziomowe, kaskadowe konstrukcje, które ozdobione roślinami stworzą zachwycające kwiatowe wyspy. Doskonale sprawdzą się na skalniakach, do odgrodzenia skarp, jako materiał do wykonania efektownej obudowy grilla czy też funkcjonalnych schodków. Jednak murek Grando wykorzystać możemy, nie tylko przy tworzeniu niższych, pionowych konstrukcji. Nie mniej ułożony z wykorzystaniem zaprawy cementowej pomocny będzie występując w postaci wysokich ścian oddzielających naszą posesję od sąsiednich terenów. Niewątpliwym atutem linii Polbruk Grando jest również bogata kolorystyka. Elementy dostępne są bowiem w aż pięciu naturalnych barwach – jasnoszarej, grafitowej, żółtej, piaskowej oraz paloma. Dzięki licznym wersjom kolorystycznym murek z łatwością stworzy spójną całość np. z zastosowaną nawierzchnią bądź wkomponuje się w tonację w której utrzymana jest elewacja sąsiadujących budynków.  

 

Czytaj również: Ogrodzenie gabionowe

 

Elementy małej architektury ogrodowej, tylko z pozoru odgrywają drugorzędną rolę. W istocie odpowiednio wkomponowane będą nadawać ton, stanowiąc przysłowiową „kropkę nad i”. Najlepszym dowodem jest murek oporowy Polbruk Grando, który dzięki wielu funkcjonalnym możliwościom i walorom dekoracyjnym pozwoli wykreować przestrzeń, tworząc niebanalne urozmaicenie ogrodowego krajobrazu.

Źródło: flypr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18520 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >