Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów
Kostka brukowa w mieście
Dobrze zaprojektowane nawierzchnie, mają „charakter”, wdzięk i zaskakują wykorzystanymi połączeniami. Dzięki nim podnosi się wartość estetyczna i użytkowa miejskiego krajobrazu.
Kostka brukowa - powrót do przeszłości
Starodawny, postarzały wygląd to efekt, który uzyskujemy w procesie produkcji.
Od marzeń do ogrodu
Czytelny styl , wygoda i porządek przestrzeni to podstawowe cechy domu z ogrodem. Widać to wyraźnie w jego otoczeniu. Starannie dobrana zieleń podkreślona ścieżkami i tarasami mówi równie dużo o charakterze miejsca co stylizacja wnętrz.
Zakręcone ścieżki
Łagodne łuki ścieżek, tarasy i patia na planie koła – to wyraz architektonicznej miękkości, która bardzo pasuje do miejsca odpoczynku jakim jest przydomowy ogród. Meandrująca ogrodowa ścieżka na pewno doprowadzi do celu, ale bardziej atrakcyjnym szlakiem.
Brukowa opaska wokół domu
Wykonanie brukowanej opaski wokół domu nie należy do obowiązkowych elementów projektu. Może natomiast przynieść szereg korzyści – nie tylko estetycznych.
Szczelnie pod płytkami na balkonie i tarasie
Słoneczna pogoda i letnie temperatury zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu a ulubionym miejscem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, czy wypicia porannej kawy staje się zacisze własnego tarasu lub balkonu.
Jaką kostkę brukową wybrać?
Jednym z ważniejszych elementów koło domu są ścieżki komunikacyjne, które wytyczają główne punkty w naszym ogrodzie. Dzięki nim możemy bezpiecznie przemieszczać się po działce, nie naruszając przy tym roślinności i trawnika. Jednym z najbardziej praktycznych sposobów na wykreowanie idealnych ścieżek jest kostka brukowa – praktyczna, funkcjonalna i estetyczna zarazem.
Jak zmieniają się polskie miasta?
Przestrzeń publiczna pełni niezwykle ważną rolę w kształtowaniu jakości życia lokalnych społeczności. Zadanie stawiane przed projektantami miejskiego krajobrazu nie należy do łatwych – od harmonii i spójności ich architektonicznych wizji zależeć będzie nie tylko charakter danego miejsca, ale też poczucie przynależności do niego przez mieszkańców. Jakie trendy są dziś widoczne w polskich miastach?
Projektowanie podjazdu
Minimalna szerokość podjazdu, aby można było komfortowo się po nim poruszać, wynosi 3 m. W miejscach, w których wolnej przestrzeni jest niewiele oraz tam, gdzie występują różnice nachylenia, dobrze jest położyć drobną kostkę. Oto kilka rad dla osób, które planują budowę lub remont podjazdu z zastosowaniem kostki brukowej.
Ruszty dla wymagających
Nie od dziś wiadomo, że moc nawet największych projektów w dużej mierze zależy od pozornie niewielkich szczegółów. W przypadku nowoczesnych odwodnień detalem, który ma ogromny wpływ na cały system są bez wątpienia ruszty. Firma ACO doskonale zna tę zasadę, dlatego też powiększyła swój asortyment o 4 nowe ruszty, dedykowane przestrzeni publicznej. Wszystkie one spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, a przy tym zachwycają designem i starannością wykonania.