Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Jak pozbyć się chwastów i mchu z kostki brukowej?

Z nastaniem wiosny czy lata radość z pieczołowicie wykonanych podjazdów, ścieżek i alejek łatwo może zostać zakłócona przez niepożądanych gości. Chwasty, mchy i trawy to wyjątkowo uciążliwi mieszkańcy posesji, których wielu z nas, na różne sposoby, próbuje się pozbyć.

Jak czyścić nawierzchnie betonowe?

Wiosna to czas, gdy popołudnia spędzane w domowym zaciszu coraz śmielej zastępujemy odpoczynkiem na świeżym powietrzu, a przydomowe tarasy gościnnie zapraszają w swoje progi. Nawierzchnie z betonowych płyt, choć odporne na zmienne temperatury i stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości, przed uroczystym otwarciem sezonu tarasowego wymagają jednak pewnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Eleganckie i praktyczne nawierzchnie ogrodowe

Dzięki dużym formatom, surowej formie i ciekawym wykończeniu możemy tworzyć za ich pomocą idealną przestrzeń zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie.

Projektowanie nawierzchni - strefa odpadów stałych

Miejsce gromadzenia odpadów stałych - czyli potocznie mówiąc śmietnik - podlega szeregom reguł wynikających ze specyficznych warunków użytkowania i regulowań prawnych. Na dodatek oczekujemy, że nie będą psuły estetyki posesji.

Aranżacja przestrzeni przydomowej

Dobrze zaplanowana przestrzeń przydomowa podkreśla atuty obecnej tam przyrody. Brukowana ścieżka, murek, schody znajdują się na drugim planie. Tym samym dyskretnie podkreślają obecność roślinności.

Ekologiczny klimat wokół domu

Przestrzeń zaprojektowana w duchu ekologii to jeden z najciekawszych i najpopularniejszych trendów architektonicznych ostatnich lat. W dużych miastach powstają przyjazne środowisku biurowce, osiedla mieszkaniowe zaczyna wypełniać coraz więcej drzew, a na przedmieściach zieleń i naturalne materiały królują niemal na każdej posesji

Twórczy klimat w ogrodzie

Kostka ma klasyczną, prostokątną lub kwadratową, formę oraz lekko zaokrąglone narożniki, dzięki czemu szczególnie współgra z projektami osadzonymi w stylu śródziemnomorskim lub próbującym odtworzyć atmosferę podmiejskiej sielanki.

Budowa podjazdu krok po kroku

Z racji pełnionej funkcji podjazd powinien być wykonany z materiałów wytrzymałych, a jednocześnie umożliwiających wykonanie aranżacji dostosowanej do architektury otoczenia. Takie zaaranżowanie przestrzeni będzie możliwe, gdy do budowy podjazdu wykorzystamy kostkę brukową – trwały i odporny na uszkodzenia materiał, dostępny w wielu kolorach i kształtach.

Bloczki betonowe z estetycznym akcentem

Tradycyjny bloczek betonowy to drobnowymiarowy materiał budowlany. Podobnie jak cegieł i pustaków - używa się ich do murowania ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych, działowych oraz ścian pomieszczeń podziemnych i fundamentów (przy całkowitym zabezpieczeniu wyrobu przed penetracja wody i działaniem czynników atmosferycznych). A wreszcie do stawiania murków oporowych.

Solidne podstawy eleganckiego podjazdu

Elegancki, zadbany, a przede wszystkim wytrzymały podjazd stanowi obowiązkowy element każdej posesji. Pełni on bowiem nie tylko rolę drogi dojazdowej do garażu, ale również jest ozdobą przydomowej przestrzeni. Jak zaprojektować podjazd, aby przetrwał w nienagannym stanie wiele lat i przy tym przyciągał wzrok stylowym wyglądem?


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  24 25 26 27 28  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19689 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 331

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >