Nieruchomości - Lokalizacja wciąż ważna

Nieruchomości - Lokalizacja wciąż ważna

Realia rynku sprawiły, że potencjalni nabywcy mieszkań stawiają deweloperom coraz większe wymagania. Mimo że w Warszawie znacznie położenia nieruchomości znacznie spadło, to w Trójmieście atrakcyjna lokalizacja to w dalszym ciągu jeden z najważniejszych aspektów branych pod uwagę przy wyborze własnego M. Czytaj dalej


Na trójmiejskim rynku mieszkaniowym klienci bardzo cenią sobie położenie ich przyszłego mieszkania czy domu. Mimo że sytuacja ekonomiczna uległa pogorszeniu w Polsce i na świecie i cena zaczęła odgrywać coraz ważniejszą rolę, to w Trójmieście w dalszym ciągu lokalizacja to najistotniejszy czynnik brany pod uwagę w procesie zakupowych, decydujący o powodzeniu całej transakcji.
Ostra konkurencja na rynku nieruchomości, a co za tym idzie znaczący wzrost ilości mieszkań oferowanych do sprzedaży sprawiły, że potencjalni nabywcy stawiają deweloperom znacznie wyższe wymagania. Oczekują od nich nie tylko wysokiej jakości czy nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. – Wciąż najważniejszym kryterium jest lokalizacja – mówi Julia Łaszkiewicz, Pełnomocnik Zarządu firmy Ekolan. - Klienci poszukują inwestycji położonych w dzielnicach o dobrej reputacji, w zielonym otoczeniu, dobrze skomunikowanych z resztą miasta, a jednocześnie cichych i przyjaznych. Rośnie liczba osób, dla których to właśnie dogodne położenie ich przyszłego mieszkania ma decydujące znaczenie.

Nie cały rynek nieruchomości potwierdza tę tendencję. W innych miastach deweloperzy lokalizują swoje inwestycje w mniej atrakcyjnych miejscach licząc na to, że popyt na mieszkania będzie w nieskończoność przewyższał podaż. W efekcie część z nich musi drastycznie obniżać ceny oferowanych lokali. Ostatnie badania wskazują, że w Warszawie preferencje klientów skierowały się w stronę funkcjonalności mieszkań, wyprzedzając lokalizację. Jednak Gdańsk, Sopot i Gdynia to miasta, gdzie lokalizacja w dalszym ciągu wysuwa się na pierwszy plan, a deweloperzy konsekwentnie realizują swoje projekty w oparciu o ten czynnik.

 – Podejmując decyzję o rozpoczęciu nowej budowy, braliśmy pod uwagę jej atrakcyjne położenie, które będzie odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby naszych klientów  – podkreśla Julia Łaszkiewicz. Apartamenty na Polanie, firmy Ekolan, to osiedle stworzone z myślą o wymagających klientach. Powstało na granicy Gdyni i Sopotu, w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oferując swoim mieszkańcom komfort mieszkania w cichej, zielonej okolicy, która staje się dla nich azylem. Piękny widok z okna zachęca do korzystania z uroków tej lokalizacji. Mieszkańcy Apartamentów na Polanie mają do dyspozycji trasy spacerowe i rowerowe bez konieczności wyjeżdżania za miasto. Bliskość centrum Gdyni, Sopotu oraz trójmiejskiej obwodnicy zapewnia wygodę i komfort życia w mieście, a jednak nieco na uboczu.

Tego rodzaju lokalizacje doceniają osoby, którym zależy na przyjaznym, urokliwym otoczeniu jednocześnie mające potrzebę życia blisko rozwiniętych infrastrukturalnie obszarów. Nie bez znaczenia jest aspekt relaksu. W czasach kiedy pęd życiowy nakazuje nam każdego dnia gonić za pracą czy w pracy, potrzebujemy miejsca, gdzie będziemy mogli odetchnąć z ulgą, ukoić nerwy i zwyczajnie się zrelaksować. Tego właśnie poszukują klienci rynku nieruchomości, którzy rozważając zakup inwestycji mieszkaniowych, biorą pod uwagę lokalizację, która może zaspokoić potrzebę odpoczynku na własnej przestrzeni, w otoczeniu, które będzie temu sprzyjać.

•    Ekolan S.A. prowadzi działalność deweloperską na terenie Trójmiasta i okolic od 1997 roku.
W ciągu 12-letniej działalności oddał do użytku ponad 2,5 tys. mieszkań w 16 inwestycjach.

•    Ekolan S.A. realizuje inwestycje mieszkaniowe jedno i wielorodzinne, a także obiekty handlowo-usługowe. Jego najbardziej znane i nagradzane projekty to kompleks mieszkalno-usługowy Horyzont na gdańskim Przymorzu, budynek Willa Polanka w Gdańsku i inwestycja mieszkaniowa Osiedle Pogodne w Gdańsku Ujeścisku.

•    Ekolan S.A. jest laureatem Statuetki Gazeli Biznesu 2008 za systematyczny wzrost przychodów
i zysków uzyskiwany nieprzerwalnie od 2004 roku, a także zdobywcą licznych wyróżnień
w konkursach: „Budowa Roku”, „Fasada Roku”, „Solidna Firma”.
Źródło: budnet.pl
Autor: Telma Group Communications/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 139

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >