Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

Polski producent podłóg drewnianych poszerza swoją ofertę. Do znanych i cenionych przez architektów oraz inwestorów serii desek i parkietów na ogrzewanie podłogowe dołącza Forest Legend. Premierowa kolekcja stanowi ukłon w stronę dziedzictwa natury, a także zaproszenie do odkrycia jej różnorodności i autentycznego piękna. Czytaj dalej

 

 

 Korzystając z ponad 30-letniego doświadczenia w produkcji podłóg drewnianych, łącząc tradycyjne rzemiosło, nowoczesne technologie oraz znajomość wnętrzarskich trendów Jawor-Parkiet opracował kolekcję Forest Legend. Najnowsza seria podłóg drewnianych stanowi wyraz szacunku wobec przyrody oraz docenienie majestatu starodrzewu. Jego charakteru ukształtowanego przez czas. Pierwotnej mocy, która pozwala trwać mimo przeciwności. To także odkrywanie jego historii, z myślą o tym, by to cenne dziedzictwo zachować dla przyszłych pokoleń.

 

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

 

Premierowa kolekcja Forest Legend oferuje pięć dekorów oraz trzy rodzaje postarzania powierzchni drewna. Inspiracją dla każdego z nich były tajemnice przeszłości, znaki upływu czasu oraz ślady oddziaływania naturalnych zjawisk, które formują scenerię i ducha lasu. Podłogi z najnowszej kolekcji wyróżniają się ciekawą, starannie opracowaną paletą kolorów: od jasnej eterycznej barwy drewna, poprzez ciepły miodowy odcień aż po intensywny brąz.

 

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

 

Dekory Wind, Dream, Mystery, Trace, Shadow to nie tylko oryginalne, ciekawe sposoby wykończenia powierzchni drewna, ale także intrygujące opowieści o tym, co skrywa i czym niezmiennie obdarza nas wiekowy las. Dekor Wind o subtelnym rysunku przywodzącym na myśl poruszane wiatrem korony drzew ma jasną barwę, lekką niczym podmuch powietrza. Dream o barwie pigmentowanego dębu jest ciepły i łagodny, o delikatnie rozświetlonym odcieniu. Z kolei niezwykle intrygujący i tajemniczy wygląd desek Mystery, to zasługa różnorodnego rysunku oraz ciemnego głębokiego koloru. Trace jest dekorem o ciekawej brązowej barwie z widocznymi przetarciami oraz bogatym rysunku. Natomiast ciepły, miodowy Shadow oddaje aurę i koloryt gęstego lasu rozświetlonego promieniami słońca.

 

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

 

Czytaj również: Trendy w urządzaniu wnętrz na 2024 rok: Jak stworzyć stylowy i funkcjonalny dom?

 

Wrażenie robią także tekstury uzyskane na powierzchni desek, które nawiązują do naturalnego wyglądu wiekowego drewna. Trzy rodzaje postarzania powierzchni: Follow, Feel i Touch zapewniają kolekcji jej unikalny charakter. Te wyjątkowe tekstury powstały w efekcie naniesienia śladów po pile prostopadle do słojów deski, heblowania oraz embosowania.

 

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

 

Dzięki tym zabiegom przyspieszamy naturalny proces starzenia się drewna, otrzymując na powierzchni desek wyjątkowe tekstury, starannie dopasowane do całej palety dekorów Forest Legend. W rezultacie, dając możliwość połączenia każdego spośród pięciu wybarwień drewna z dowolnym rodzajem postarzania, oferujemy naszym klientom aż 15 zupełnie nowych podłóg drewnianych – mówi Grzegorz Sadowski, dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci sprzedaży Jawor-Parkiet. – Wszystkie nowe propozycje odpowiadają na oczekiwania inwestorów, którzy pragną kreować swoje najbliższe otoczenie za pomocą naturalnych materiałów, ale także cenią różnorodność, niepowtarzalność i autentyczne piękno drewna, które stanowi dziś niezaprzeczalny walor w architekturze wnętrz.


Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

 

Czytaj również: Pytamy architekta wnętrz o wybór podłogi drewnianej do wnętrza

 

W kolekcji Forest Legend naturalne cechy drewnianej podłogi podkreślają także dodatkowe procesy uszlachetniające, jak szczotkowanie, olejowoskowanie i czterostronne fazowanie. Najnowsza seria standardowo dostępna jest w dwóch wymiarach desek układanych na mijankę lub jodełkę klasyczną.

 

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest LegendForest Legend Dąb Follow the Trace

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest LegendForest Legend Dąb Touch the Wind

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

Forest Legend Dąb Follow the Dream

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

Forest Legend Dąb Feel the Shadow

Nowa kolekcja drewnianych podłóg - Forest Legend

Forest Legend Dąb Feel the Mystery Jawor-Parkiet

Źródło: HSH PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19254 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >