Nowe wydanie Baumit Magazynu na rok 2024 jest już dostępne online

Nowe wydanie Baumit Magazynu na rok 2024 jest już dostępne online

Zrównoważony rozwój, atrakcyjna architektura, ciekawe wywiady, technologiczne nowinki – to wszystko można znaleźć w najnowszym numerze półrocznika wydawanego przez cenionego w branży producenta materiałów budowlanych – firmę Baumit. Jeśli jest ci bliska ochrona klimatu, cenisz estetykę przestrzeni, szukasz inspiracji, planujesz odmienić wygląd zewnętrzny domu – ta lektura jest właśnie dla ciebie!

 

Nowe wydanie półrocznika to kolejna porcja wiedzy z obszaru architektury i budownictwa, przeznaczona dla architektów, wykonawców, inwestorów… wszystkich, którym bliska jest filozofia zrównoważonego rozwoju oraz życia w zdrowej, pięknej, energooszczędnej przestrzeni.

 

Nowe wydanie Baumit Magazynu

 

Go2morrow

Jako wiodący producent materiałów budowlanych w Europie, Baumit jest zmotywowany do tego, aby brać odpowiedzialność za każde podejmowane przez siebie działanie i nieustannie wyznacza sobie nowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tylko dzięki systemom ociepleń Baumit, od momentu ich wprowadzenia na europejskie rynki udało się zaoszczędzić 800 milionów ton CO2, co odpowiada ilości CO2 wyprodukowanej przez 10 milionów samochodów w ciągu 15 lat lub liczbie 300 000 podróży na Księżyc. Przemierzając kolejne strony magazynu, czytelnicy dowiadują się, w którym miejscu znajduje się obecnie międzynarodowy koncern Baumit, co już udało mu się osiągnąć i dokąd zmierza w ramach swojej strategii Go2morrow, koncentrującej się na zrównoważonym rozwoju w aspekcie ekologicznym, ekonomicznym i społecznym.

 

Więcej niż architektura

Na łamach magazynu także miłośnicy architektury znajdą coś dla siebie. W najnowszym numerze zaprezentowano kilka najnowszych realizacji wykonanych z użyciem produktów Baumit. Karolina Fijałkowska-Janiec i Tomasz Janiec z pracowni MEEKO Architekci przybliżają czytelnikom Dom pod Mielcem, w niecodzienny sposób łączący tradycję z nowoczesnością. Anna Fedorowicz i Magdalena Boule z biura projektowego Tremend opowiadają z kolei o jednym z ciekawszych w ostatnim czasie projektów mieszkaniowych w Warszawie – Infinity Wilanów, zapewniającemu mieszkańcom ciszę i spokój w wielkim mieście. Marianna Jagielska z CH2 ARCHITEKCI przedstawia natomiast nową Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, która dzięki zastosowanym technologiom może efektywnie realizować misję ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Natomiast Maciej Szmigiel – właściciel firmy Perito MCT relacjonuje, jak przebiegała rewitalizacja jednej z kamienic przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Klamrą domykającą cykl prezentacji obiektowych jest artykuł na temat, trwającej pięć lat, renowacji wiedeńskiego Parlamentu.

 

Czytaj również: Czy korzystając z Internetu zwracamy uwagę na zabezpieczenia certyfikatem SSL

 

Nowe wydanie Baumit Magazynu

 

Aplikacja do projektowania elewacji 

Po nowy numer Baumit Magazynu powinny sięgnąć także osoby planujące odświeżenie wyglądu zewnętrznego domu. Jeden z artykułów poświęcony jest bowiem aplikacji do projektowania elewacji pozwalającej w prosty i szybki sposób stworzyć wizualizacje kolorystyczne. Dzięki jej pomocy łatwiej podjąć decyzję o tym, co z czym połączyć, by uzyskać harmonijny efekt, cieszący oko.

 

Największy drukowany strop

Czytelników lubujących się w ciekawostkach i nowych technologiach z pewnością zainteresuje artykuł o systemie BauMinator® i jego wykorzystaniu do wydrukowania największego na świecie stropu. Szczególnie, że w ten sposób udało się zredukować o jedną trzecią ilość użytego betonu i stali oraz wytworzyć o 25% mniej CO2.

 

Nowe wydanie Baumit Magazynu

 

Czytaj również: Milluu – cyfrowa platforma do zarządzania najmem nieruchomości

 

O tym co jeszcze znalazło się w nowym numerze półrocznika, przekonajcie się już sami. Magazyn jest bezpłatny i dostępny dla każdego pod adresem www.baumit.com. Można go przeglądać bezpośrednio na stronie lub pobrać na swoje urządzenie – jak komu wygodniej. Życzymy przyjemnej lektury!

2024-02-07
Źródło: BUENA VISTA / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 355 Grupa: Robimy stro... Najbardziej preferuję deskę barlinecką, to najlepszy wybór jeżeli chodzi o podłogi drewniane. https://podlogi24.net.pl/
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Komputerowe projektowanie domów - polska wersja na... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... W mojej opinii zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w takim razie ZwCAD-a i oczywiście w wersji 2020 ale i najnowszej aktualizacji 2021 który jak na razie prezent...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19150 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >