Ogrodzenia panelowe przemysłowe

Ogrodzenia panelowe przemysłowe

Wytrzymałe ogrodzenie jest jednym z ważniejszych składników każdej nieruchomości. Działka rekreacyjna, parcela z domem mieszkalnym, teren osiedla mieszkaniowego, szkoły, firmy, urzędu lub strzeżony parking samochodowy. W tych oraz wielu innych miejscach powinno znajdować się ogrodzenie. Wyznacza ono teren nieruchomości i zabezpiecza to, co na nim się znajduje. Wybór odpowiedniego ogrodzenia wcale nie musi być trudny, szczególnie jeśli poznamy dostępne rodzaje i będziemy znać ich zalety i ewentualne wady. Czytaj dalej

 

Popularne rodzaje ogrodzeń

Występują 3 podstawowe rodzaje ogrodzeń, które można powszechnie spotkać:

 • ogrodzenia z siatki plecionej;

 • ogrodzenia panelowe przemysłowe;

 • ogrodzenia murowane z wypełnieniem drewnianym.

 

Ogrodzenia panelowe przemysłowe

 

My skupimy się dziś na ogrodzeniach, które są najszybsze w montażu, bardzo trwałe i mogą dać oczekiwany efekt wizualny. Są to przemysłowe ogrodzenia panelowe.


Z czego składają się ogrodzenia panelowe przemysłowe?

Głównymi składnikami tego systemu ogrodzeniowego są prefabrykowane elementy, takie jak:


 • metalowe panele wykonane z grubego na 6 mm drutu, malowane proszkowo;

 • słupki metalowe;

 • klamry i uchwyty montażowe;

 • betonowe podmurówki i łączniki.

 

Wykorzystując wszystkie ww. elementy, można stworzyć kompletne ogrodzenie o dowolnych wymiarach i kształtach, również na terenie pochyłym, uzyskujemy wówczas tzw. kaskadę lub "schodki". Ogrodzenia panelowe przemysłowe to bardzo wygodny sposób na ogrodzenie praktycznie każdego terenu. Poniżej przedstawiamy wszystkie zalety, wynikające z wyboru tego systemu.


Dlaczego ogrodzenia panelowe przemysłowe są tak popularne?

1. Szybki i łatwy montaż

Aby zbudować ogrodzenie panelowe, nie trzeba dysponować specjalistycznymi umiejętnościami. Najważniejszym elementem prac jest wykonanie otworów w ziemi pod słupki, które zostaną w nich zamurowane. Odległości pomiędzy słupkami muszą odpowiadać długości paneli, które będą wypełnieniem ogrodzenia. Pozostałe prace związane z montażem ogrodzenia polegają na instalowaniu paneli pomiędzy słupkami, wykorzystując do tego systemowe obejmy i klamry oraz śruby maszynowe z nakrętkami.


2. Pełna konfigurowalność

Ogrodzenia panelowe przemysłowe dostępne są w wielu wymiarach — wysokościach słupków i długościach i wysokościach paneli. Pozwala to stworzyć ogrodzenie dopasowane do konkretnych potrzeb. Istnieje również możliwość zamówienia ogrodzenia na wymiar.


3. Bardzo duża wytrzymałość

Ogrodzenia panelowe fabrycznie są zabezpieczone przed korozją. Elementy stalowe ogrodzenia dostępne są w wersji ocynkowanej naturalnej lub ocynkowanej i malowanej proszkowo na jeden z kilku podstawowych kolorów. W podobny sposób zabezpieczone są wszystkie okucia i akcesoria montażowe, tworzące z ogrodzeniem spójną całość.


4. Bezobsługowa eksploatacja

Ogrodzenia przemysłowe panelowe nie wymagają żadnej obsługi przez cały okres użytkowania. Bardzo dobrze wykonana ochrona antykorozyjna sprawia, że elementy metalowe nie wymagają ponownego malowania. Warto w tym miejscu zaznaczyć podstawowe różnice pomiędzy ogrodzeniami panelowymi, kupowanymi prosto u producenta, a tymi, które dostępne są np. w marketach budowlanych. Pierwsza różnica pomiędzy nimi to znacznie mniejsza średnica prętów, co przekłada się niższą wytrzymałość oraz słabszą ochronę antykorozyjną. Ogrodzenia panelowe przemysłowe nie wymagają również okresowego naciągania drutów i siatki ani regularnego malowania elementów drewnianych jak przy ogrodzeniach z wypełnieniem ze sztachetek.


5. Łatwy demontaż

Na Państwa działkę musi wjechać większy pojazd, który nie może przejechać przez bramę? Jeśli tak, wystarczy odkręcić kilka śrub, by zdemontować jedno przęsło panelowe i wyjąć podmurówkę spomiędzy dwóch słupków. Uzyskujemy w ten sposób wjazd na działkę w dowolnie wybranym miejscu.


6. Wiele możliwości konfiguracyjnych

 

Ogrodzenia panelowe przemysłowe można dowolnie konfigurować, dopasowując je do indywidualnych potrzeb i możliwości terenowych. Ogrodzenia tego typu mogą, ale nie muszą być wyposażone w podmurówkę, co pozwala ograniczyć koszt inwestycji do minimum. Korzystając z internetowego konfiguratora dostępnego pod adresem http://server428363.nazwa.pl/rolmar/index.php/ogrodzenia/konfigurator-ogrodzen, każdy może bezpłatnie skompletować elementy swojego ogrodzenia.

 

Czytaj również: Mocne i dobre ogrodzenie dla komisu samochodowego – co wybrać?


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Odzież ochronna do pracy w ogrodzie Liczba postów: 23 Grupa: Ogród i dzi... Akurat ja nad takimi rzeczami póki co się nie zastanawiałem i jestem zdania, że bardzo ważne jest to aby wiedzieć także jak pielęgnować kapelusze. Myślę, że dok...
 • Jak zaaranżować estetyczne miejsce na grill i ogni... Liczba postów: 5 Grupa: Ogród i dzi... chetnie sama podpatrze, szukam jakiegos fajnego rozwiązania, zaraz urlop i zaczną sie zjezdzac znajomi wiec chcialabym takie miejsce fajnie urządzić _________...
 • hodowla Liczba postów: 49 Grupa: Nasze zwier... Ja bym sobie dał spokój z królikami... Strasznie chorowite stworzenia
 • Dla kocich rodziców Liczba postów: 2 Grupa: Nasze zwier... Building resource-intensive Shopify solutions might seem to be a tedious task, but our seasoned Shopify developers have this ability to develop user friendly an...
 • Trwałe wykończenie tarasu Liczba postów: 36 Grupa: Ogród i dzi... Szanowni Państwo, drewno to ekologiczny i naturalny materiał, który bardzo dobrze sprawdza się do wykończenia tarasu. Do zabezpieczenia drewna krajowego lub egz...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17898 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >