Panele winylowe - czym są, jakie wybrać?

Panele winylowe - czym są, jakie wybrać?

Urządzając dom lub mieszkanie, trzeba wybrać szereg elementów. Do tych najważniejszych zalicza się sposób wykończenia podłogi. Rozwiązaniem cieszącym się od lat ogromną popularnością są panele. Te tradycyjne są dzisiaj powoli zastępowane przez panele winylowe. Gdańsk jest natomiast jednym z tych miast, w których kupić można je bez większych problemów. Wiele osób nie wie jednak czym charakteryzują się panele winylowe, a także dlaczego są tak bardzo polecane przez osoby zajmujące się wykończeniem wnętrz. Czytaj dalej

 

 

Czym są panele winylowe?

Panele winylowe to przeznaczone do wykańczania podłogi panele, do wykonania których wykorzystano kilka warstw winylu. To właśnie on stanowi ich główny rdzeń. Warstwa dekoracyjna to z kolei drobno drukowany winyl, który prezentuje się naprawdę dobrze. Panele winylowe dostępne są w różnych wzorach. Jeśli chodzi o szerokość, to są takie same, jak klasyczne panele. Oznacza to, że do złudzenia przypominają deski wykonane z drewna. Okazuje się, że obecnie coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na panele winylowe. Gdańsk to jedno z tych miast, w których można kupić je bez większych problemów. Prezentują się one naprawdę świetnie i doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

 

Jakie zalety mają panele winylowe?

Za największą zaletę paneli winylowych uznawana jest ich trwałość. Decydując się na nie, możesz być pewny, że ich powierzchnia przez lata będzie wyglądała jak nowa. Panele z winylu nie tracą koloru, nie są również podatne na zarysowania. Jeśli są na nich wytłoczone wzory, nie musisz obawiać się tego, że się wytrą. Do tego dochodzi wysoka wodoodporność, co sprawia, że można stosować je nie tylko w salonie czy sypialni. Doskonale sprawdzą się również w przypadku kuchni, a nawet łazienki. Są dźwiękochłonne i komfortowe w użytkowaniu. Ich powierzchnia jest ciepła i miękka. Z uwagi na to, że nie przyciągają kurzu nie trzeba martwić się ich częstym sprzątaniem.

 

Czytaj również: Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych?

 

Panele winylowe - czym są, jakie wybrać?

 

Czy panele winylowe można montować w przypadku ogrzewania podłogowego?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego. To rozwiązanie, które jest niezwykle komfortowe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że pojawiają się pytania dotyczące możliwości łączenia paneli winylowych właśnie z ogrzewaniem podłogowym. Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby na ogrzewanej podłodze ułożyć wykonane z winylu panele. Cechują się one bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym, co będzie skutkowało szybkim nagrzewaniem się podłogi. UWAGA: jeśli nie chcesz, aby panele winylowe połączone z popularną podłogówką straciły swoje właściwości, musisz zadbać o ich odpowiednie mocowanie. Fachowcy zalecają zastosowanie specjalnego kleju.

 

Na jakie parametry paneli winylowych zwrócić uwagę?

Panele winylowe – podobnie jak te tradycyjne – różnią się, jeśli chodzi o posiadane właściwości. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę między innymi klasę użyteczności. Wskazuje ona w jakich pomieszczeniach panele sprawdzą się naprawdę dobrze. Warto pamiętać, że dostępne są panele winylowe odpowiednie do pomieszczeń mieszkalnych, a także takie, które wyprodukowano, mając na uwadze pomieszczenia użyteczności publicznej.

 

Czytaj również: Jaki podkład wyciszający wybrać pod panele podłogowe?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18189 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 78

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >