Powstaje rezydencja „Pod Złotym Globem”

Powstaje rezydencja „Pod Złotym Globem”

Krakowski inwestor - Sinah Sp. z o.o. przystąpił do realizacji kolejnego prestiżowego projektu. W centrum Krakowa powstaje rezydencja „Pod Złotym Globem”- unikatowa inwestycja zaprojektowana według najwyższych światowych standardów. Czytaj dalej

Budynek łączyć będzie funkcjonalną nowoczesność z pięknem i niepowtarzalną atmosferą uliczek Starego Miasta. 

Jak zapewnia Prezes Spółki Stanisław Kałuża  - Rezydencja „Pod Złotym Globem” to miejsce wyjątkowe, gwarantujące komfort korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań. W budynku zastosowanie znalazły niespotykane dotąd na tę skalę innowacyjne technologie.  Rezydencja wyznacza nowy trend w projektowaniu architektonicznym i jest pierwszą inwestycją, gdzie inteligentne systemy zarządzania przestrzenią stanowią element standardowego wyposażenia każdego apartamentu.

Apartamentowiec znajduje się na Starym Mieście, na rogu ulicy Krótkiej 1 i Krzywej 8, w bliskim sąsiedztwie najważniejszych zabytków Krakowa- Bramy Floriańskiej, Barbakanu, Akademii Sztuk Pięknych i Rynku Głównego.
Rezydencja „Pod Złotym Globem” jest budynkiem o siedmiu kondygnacjach naziemnych (parter i sześć pięter) oraz jednej kondygnacji podziemnej. Apartamenty zlokalizowane są na piętrach od 1 do 6 o powierzchniach od 40 mkw. do 128 mkw. W części podziemnej przygotowano garaż na 40 miejsc postojowych oraz pomieszczenia techniczne.

Dodatkowo inwestor położył szczególny nacisk na cztery aspekty: bezpieczeństwo, komfort, oszczędność oraz wysoką jakość wykonania projektu.
Każdy z 41 apartamentów wyposażony zostanie w wysokiej klasy elektroniczny system alarmowy - samoczynnie ryglujący drzwi wejściowe (Dierre). Dodatkowo, wszystkie klatki schodowe monitorowane będą przez kamery wewnętrzne (mieszkańcy w dowolnym momencie mogą obejrzeć zapisany obraz). Kolejnymi rozwiązaniami technicznymi są: kontraktony zamontowane przy każdym oknie, które sygnalizują otwarcie każdego z nich, zawory odcinające wodę w razie awarii, UPS-y, które w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej podtrzymują zasilanie urządzeń niskonapięciowych. Na szczególną uwagę zasługują dwa innowacyjne rozwiązania. Pierwszym z nich jest możliwość symulowania obecności właścicieli w mieszkaniu w czasie, gdy przez dłuższy okres nie przebywają oni w domu. Drugim jest możliwość zamontowania wewnętrznych kamer w apartamencie. Zarejestrowany przez nie obraz przesyłany jest w czasie rzeczywistym i umożliwia podglądanie przez przeglądarkę internetową tego, co w danej chwili dzieje się w  mieszkaniu.
 

 

Również inteligentna instalacja elektryczna została zintegrowana z Internetem (system BMS). Dzięki takiemu rozwiązaniu, będąc poza domem, można odciąć od zasilania konkretne gniazdko.
Wśród dodatkowych rozwiązań można wymienić między innymi możliwość regulacji światła, dostosowując jego barwę i natężenie w zależności od sytuacji- przyjmowanie gości, oglądanie telewizji czy możliwość przywołania windy bez wychodzenia z własnego mieszkania. Dużą innowacją będzie możliwość sterowania wszystkimi funkcjami za pomocą amerykańskiego systemu Crestron, co umożliwi zarządzanie przy pomocy SMSa, przenośnego urządzenia sterującego (PC Pocket) bądź przeglądarki internetowej z każdego miejsca na świecie.
W rezydencji działać będzie również system kompleksowego nagłośnienia Multiroom, dzięki któremu w każdym pomieszczeniu można słuchać dowolnego źródła dźwięku bez konieczności kupowania osobnych zestawów do wszystkich pomieszczeń.

Mieszkańcy rezydencji „Pod Złotym Globem” docenią również fakt, że na dachu umieszczona zostanie niewielka stacja meteorologiczna, która przesyłać będzie informacje o pogodzie.
 
Inwestor zdecydował się ponadto na rozwiązania mające na celu oszczędność energii. Na dachu umieszczono solary słoneczne, wspomagające podgrzewanie wody.  Kontaktrony, rejestrujące otwarcie okien, powodują samoczynne wyłączenie klimatyzacji (Daikin VRV), a specjalnie zaprojektowane ogrzewanie pozwala na takie ustawienie, by pod naszą nieobecność w mieszkaniu podtrzymywana była wymagana minimalna temperatura. Dodatkowo, budynek posiada własną stację uzdatniania wody.

W rezydencji „Pod Złotym Globem” zaawansowane rozwiązania technologiczne idą w parze z wyjątkowym wyglądem inwestycji, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.
Elewacja pokryta będzie tynkiem żywicznym w połączeniu z granitem oraz szkłem. Części wspólne zostały wykończone najwyższej jakości materiałami- granitem, marmurem, mosiądzem połączonym ze szkłem hartowanym oraz kamieniami szlachetnymi.

Oprócz opisanych powyżej zalet apartamentowca, wśród dodatkowych atutów wymienić można: własne SPA, dwie recepcje czynne 24 godziny na dobę, możliwość zdalnego sterowania roletami okiennymi, videodomofon, czy możliwość odbioru wiadomości tekstowych i multimedialnych z administracji.

Jak podkreśla Stanisław Kałuża – Stawiamy na luksus, technologię i bezpieczeństwo. Chcemy by projekt przeszedł do historii  a tym samym stał się wizytówką Sinah.
 

 

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >