Przywarka japońska (Schizophragma hydrangeoides)

Przywarka japońska (Schizophragma hydrangeoides)

Wspaniałe, bardzo ozdobne i przydatne pnącze, które samo czepia się powierzchni murów, kory drzew itp. Największą ozdobą są drobne zwisające kwiaty oraz owalne i ząbkowane liście. Czytaj dalej

 

Biało kremowe kwiaty o pieknym miodowym zapchu w bardzo dużych ilościach pojawiają się w czerwcu i lipcu. Roślina najefektywniej wygląda, kiedy wspina się po starych drzewach i murach. Odmiana Moonlight charakteryzuje się dodatkowo pięknym ubarwieniem liści, które podkreślają wdzięki rośliny, szczególnie w cienistych miejscach.

 

 

Jako jedna z niewielu roślin pnących wspaniale czuje się w cieniu, więc jest świetnym rozwiązaniem dla miejsc, gdzie wszystkie inne rośliny nie chcą rosnąć. Samoczynnie chwyta się powierzchni. Nie wymaga podpór, gdyż przyczepia się korzonkami czepnymi.

 

Czytaj również: Wiciokrzew włoski

 

 

Jest dobrym sposobem na szybkie zasłonięcie nieefektownych murów i ścian. Może rosnąć w całkowitym cieniu jak również w słońcu, gdzie kwitnie obficiej. Dobrze rośnie na wilgotnych i żyznych glebach. Jest mrozoodporna. Raczej nie wymaga cięcia. 

Źródło: Albamar / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18526 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 62

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >