Pufa do przedpokoju. Dlaczego warto? Jaką pufę wybrać?

Pufa do przedpokoju. Dlaczego warto? Jaką pufę wybrać?

Niepozorna, ale stylowa. Niezbyt duża, a jednak funkcjonalna. Puf, a raczej pufa jak zwykło się potocznie określać ten wyjątkowy mebel, jest pełna niespodzianek. Niewątpliwie jest to wyposażenie, które można zaliczyć do tych z grona niezwykle uniwersalnych. Z powodzeniem sprawdzą się w salonie, sypialni, pokoju dziecka, a także w przedpokoju. Jakie pufy będą najlepiej pasować w tym ostatnim przypadku? Już podpowiadamy! Czytaj dalej

 

Pufa do przedpokoju, czyli praktycznie i stylowo!

Chociaż pufy zalicza się do mebli wypoczynkowych, to z powodzeniem można je wykorzystać również w sposób jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny. Przy czym nie bez znaczenia jest również ich wygląd, który także może być niezwykle zróżnicowany. W tej zdawać by się mogło prostej konstrukcji, tkwi bowiem olbrzymi potencjał, dzięki czemu pufa do przedpokoju może stanowić świetne uzupełnienie wystroju. Ogólnie pod względem budowy można podzielić je na:

 

  • pufy z pojemnikiem
  • pufy bez pojemnika
  • pufy w formie bryły
  • pufy na nóżkach
  • pufy na kółkach

 

Pufa do przedpokoju. Dlaczego warto? Jaką pufę wybrać?

 

Czytaj również: Płytki Marazzi – rozwiązania do wielu przestrzeni

 

Są to siedziska o różnej wielkości – począwszy od małych, wręcz kompaktowych puf, po naprawdę duże egzemplarze, które mogą przybrać kształt podłużny, kwadratowy czy owalny. Oprócz zróżnicowania pod względem budowy i wielkości, na uwagę zasługuje również tapicerka puf. I w tym przypadku mamy olbrzymie pole możliwości, ponieważ wybór tkanin obiciowych jest naprawdę imponujący – zarówno pod względem ich kolorystyki, jak i rodzaju materiału!

 

Jakie pufy do przedpokoju wybrać?

Przedpokój jest zazwyczaj pomieszczeniem o dość skromnych gabarytach. Na szczęście doskonale współgra to z koncepcją pufy jako takiej, która może przyjąć rozmiary naprawdę niewielkie, zachowując przy tym swoją wysoką funkcjonalność. Nikogo zatem nie powinno zaskoczyć to, że do małych przedpokojów najlepiej sprawdzi się mała pufa na nóżkach – ewentualnie niewielka pufa w formie bryły. Warto przy tym postawić na pufę z pojemnikiem. Będzie stanowić świetny schowek na łyżkę do butów czy inne drobne akcesoria, które trzymamy w przedpokoju.

 

W przypadku bardzo wąskich przestrzeni można postawić na pufy do przedpokoju podłużne. Jeśli natomiast dysponujemy sporym zapasem miejsca, to nie musimy się ograniczać do wielkości samego siedziska. Przy czym pufa do przedpokoju powinna być obita tkaninami, które są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Jak wiadomo przedpokój, zwłaszcza w okresach jesiennych i zimowych, to miejsce, gdzie łatwo gromadzi się błoto i przypadkowe ubrudzenie pufy raczej nie będzie rzadkością. Wytrzymały i prosty w czyszczeniu materiał pozwoli zachować jej schludny wygląd przez bardzo długi czas!

 

Czytaj również: Czym jest klucz dynamometryczny?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18076 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 1005

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >