Płytki Marazzi – rozwiązania do wielu przestrzeni

Płytki Marazzi – rozwiązania do wielu przestrzeni

Włoski producent Marazzi zyskał swoją renomę i międzynarodowy rozgłos dzięki nowatorskiemu podejściu do ceramiki – począwszy od projektów oraz designu, a na technice produkcji kończąc. Kolekcje tej firmy odzwierciedlają elegancję i perfekcjonizm w każdym detalu, zresztą to właśnie dlatego płytki Marazzi cieszą się sporym zainteresowaniem w ponad 140 krajach na całym świecie. Czytaj dalej

 

Marazzi – marka wyprzedzająca trendy w swojej branży

Marazzi jest jedną z najpopularniejszych marek działających w branży płytek ceramicznych. Aktualnie płytki tego włoskiego producenta można kupić w ponad 140 krajach. W Polsce najnowsze kolekcje zamówisz m.in. w DOMHIT. Sprawdź, jakie obecnie mają w ofercie płytki Marazzi - http://domhit.katowice.pl/marazzi_plytki

 

Jak to się stało, że firma stała się jednym z symboli tradycji i jakości „Made in Italy”? Historia Marazzi zaczyna się w 1935 roku w Sassuolo, kiedy to Filippo Marazzi założył swoją firmę. To właśnie tam, w miasteczku znajdującym się w północnych Włoszech powstała pierwsza fabryka. Dziś Sassuolo uważane jest za centrum tworzenia płytek ceramicznych.


Płytki Marazzi – rozwiązania do wielu przestrzeni

 

Czytaj również: Najnowsze kolekcje płytek Memories i Hope w serii Classica of Dreams

 

Firma Marazzi wprowadziła do branży wiele innowacyjnych zastosowań, zarówno tych w zakresie wzornictwa, jak i dotyczących procesu powstawania płytek. Niektóre z tych rozwiązań były kamieniami milowymi, które pomogły rozwinąć się współczesnej ceramice. To właśnie dzięki nim firma zyskała tak duży rozgłos. Przykładem jest płytka „z czterema zaokrąglonymi bokami”, która powstała w 1960 roku, dzięki zespołowi Marazzi, w tym przypadku projektantem był Giò Ponti.

 

Umiejętność wyprzedzania trendów oraz przewidywania zmian w stylach, perfekcjonizm oraz zaangażowanie nie tylko w technologię, ale również kwestie dotyczące ochrony środowiska naturalnego oraz zrównoważonego rozwoju sprawiły, że Marazzi stał się jednym z niekwestionowanych liderów w branży ceramiki.


Jak powstają płytki Marazzi?

Wszystkie projekty oraz koncepcje opracowywane są w Centrum Stylu Marazzi. To właśnie tam pracownicy marki analizują trendy rynkowe oraz społeczne gusta – te dane są im potrzebne do tego, aby zrozumieć oczekiwania konsumentów. Na ich podstawie powstają potem propozycje wzorów oraz specyfikacje produktów. W tym samym czasie technicy pracujący w laboratorium prowadzą doświadczenia, sprawdzając kształty, powierzchnie, kolory oraz dekoracje. To wszystko po to, aby mógł powstać idealny prototyp, który, zanim trafi do produkcji, musi być dokładnie przebadany.


Osiągnięcie takiej jakości produktów przez Marazzi możliwe jest dzięki patentom technologicznym stworzonym przez firmę oraz nieustanny rozwój marki w stronę innowacyjnych rozwiązań.

 

Czytaj również: Marazzi - ponad 85 lat tradycji, rozwoju i dążenia do doskonałego piękna

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >