Rodzina na Swoim dla singli

Rodzina na Swoim dla singli

Wciąż wzrasta zainteresowanie programem Rodzina na Swoim, ale co w przypadku gdy chcemy zakupić mieszkanie z dopłatami rządowymi nie mając żony, męża ani dziecka?

Rząd pomaga rodzinom w zakupie własnego mieszkania poprzez dofinansowanie 50% odsetek od kredytu przez pierwsze osiem lat jego spłaty. Zainteresowanie dopłatami wciąż rośnie. Ludzie przy wyborze mieszkania kierują się kryteriami programu Rodzina na Swoim, a nie do końca własnymi upodobaniami tylko dlatego, żeby otrzymać kredyt preferencyjny. Kredyty z dofinansowaniem udzielane są na mieszkania o powierzchni do 75mkw i domy jednorodzinne do 140 mkw.

Kwota przysługujących dopłat jest określana w odniesieniu do powierzchni normatywnej: 50 mkw w przypadku lokalu mieszkalnego i 70 mkw w przypadku domu jednorodzinnego. Dodatkowo cena metra kwadratowego nie może przekraczać określonej kwoty. Od pierwszego października, górna granica dopłat znacznie wzrosła - w Warszawie sięga 7699,58 zł za mkw, w Krakowie 6055 zł za mkw. W związku z tym na dalszy plan schodzi lokalizacja, bo wiadomym jest, że cena mieszkań w centrum będzie wyższa. Aczkolwiek po zmianach wprowadzonych przez wojewodów z początkiem października mieszkańcy poszczególnych miast mogą wybierać spośród większej ilości inwestycji.

"Niemal wszystkie nasze mieszkania są teraz dostępne w programie Rodzina na Swoim, co jest sporym udogodnieniem dla naszych klientów. Dzięki temu łatwiej im dobrać mieszkanie, które spełni ich marzenia, ale równocześnie cena będzie dla nich przystępna" – ocenia Bartłomiej Rzepa, Prezes Wawel Service.

Jednak nie każdy z nas żyje w związku małżeńskim, lub też jest osobą samotnie wychowującą małoletnie dziecko

Tak zwane single czy też osoby żyjące w związku niesformalizowanym w tym momencie nie mogą starać się o dofinansowanie ze strony Skarbu Państwa.

Do Sejmu już kilka miesięcy temu wpłynął projekt zmiany ustawy. Pomysłodawcą nowelizacji był Wiesław Szczepański, poseł Lewicy. Jednak projekt ten budzi wątpliwości z racji tego, iż wiązałby się ze sporymi kosztami. Z danych GUS wynika, że w Polsce jest ok. 15 mln gospodarstw domowych, z czego jedna trzecia to gospodarstwa jednoosobowe i najprawdopodobniej stąd wzięły się obawy związane ze sporą ilością funduszy, które potrzebne byłyby na dofinansowania dla singli. Jednak nie wszyscy uważają, że te obawy są słuszne.


czytaj więcej...

Źródło: Gazeta Prawna

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Złe kredyty Liczba postów: 31 Grupa: Trudne tema... To racja - należy uważać, żeby nie wziąć takiego kredytu. Sporo takich niekorzystnych ofert można znaleźć w internecie. Pod adresem: https://taniopozyczam.pl/ j...
  • Gdzie na wczasy ? Liczba postów: 83 Grupa: Trudne tema... Sama stoję przed wyborem miejsca na urlop. Ostatnio trafiłam na ciekawą stronę http://szlakmurali.pl/. Fajnie tam został opisany region Buska Zdroju. Może tam s...
  • Architekt Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Korzystaliście z usług architekta? SuperMovers
  • Prezent dla szefa - zegarek? Liczba postów: 58 Grupa: Trudne tema... Czy według was zegarek jest dobrym pomysłem na prezent? SuperMovers
  • prawnicy - kasta czy ludzie z misją? Liczba postów: 8 Grupa: Trudne tema... Warto korzystać z usług specjalistów, zwłaszcza w przypadku spraw związanych z prawem. SuperMovers

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >