Rusza budowa biurowca Trinity Park III na Mokotowie

Rusza budowa biurowca Trinity Park III na Mokotowie

W styczniu 2008 r. firma Ghelamco Poland rozpoczyna kolejną inwestycję biurową klasy A w Warszawie. Przy ul. Domaniewskiej rusza budowa Trinity Park III. Planowany koszt inwestycji to 65 mln Euro.

 

Trinity Park III to kolejna faza budowanego przez Ghelamco na Mokotowie nowoczesnego parku biznesu. Budynek jest dopełnieniem dwóch istniejących już obiektów – Trinity I i Trinity II, z którymi stworzy rozbudowany kompleks biurowy, stanowiący ważny punkt na biznesowej mapie miasta.

Budynek stanie na planie litery C. Zaprojektowała go belgijska pracownia architektoniczna Jaspers & Eyers Partners. Fasada całego biurowca wykonana zostanie ze szkła, nadając budynkowi lekką i nowoczesną formę. Przeszklona elewacja zapewni – co najważniejsze dla przyszłych najemców - doskonały dostęp światła dziennego. Naturalnego światła nie zabraknie nawet w pomieszczeniach usytuowanych w wewnętrznych załamaniach biurowca. Architekci zaplanowali optymalną głębokość skrzydła budynku, by biura umiejscowione od dziedzińca, również były dobrze doświetlone.

Nowatorską formę budynku podkreślać będą także materiały użyte do jego budowy i wykończenia. Będzie to eleganckie połączenie szkła, kamienia i stali. Dopełnieniem nowoczesnej aranżacji przestrzeni ma być duża fontanna zaplanowana na dziedzińcu biurowca. Wraz ze starannie dobranymi elementami małej architektury stanowić będzie estetyczną oprawę dla budynku.

Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 32 000 m². Natomiast przestrzeń typowego piętra to ok. 4 700 m². Zaplanowane rozwiązania techniczne, m.in. system podnoszonych podłóg (panele 60x60 cm) oraz puszki podłogowe, zapewnią pełną dowolność przy okablowaniu powierzchni biura. Dodatkowo przestrzeń będzie można dowolnie aranżować, w zależności od potrzeb i wizji najemców.

Biurowiec wyposażony zostanie w nowoczesny system klimatyzacji z centralną funkcją nawilżania powietrza oraz z możliwością indywidualnej regulacji temperatury. Ghelamco planuje także rozwiązanie nie często spotykane w nowoczesnych biurowcach klasy A. Panoramiczne, uchylne okna budynku zapewnią przyszłym najemcom  dostęp do świeżego powietrza.
 
Komunikację pomiędzy poszczególnymi piętrami zapewnią szybkobieżne windy. W kwestii zabezpieczeń inwestor przewidział całodobową ochronę, system kontroli dostępu oraz System Zarządzania Budynkiem (BMS).

W Trinity Park III znajdą się także punkty usługowo-handlowe, lunch-bar dla pracowników oraz kiosk. Pod budynkiem zaplanowano 3 kondygnacyjny parking podziemny na 720 miejsc postojowych.

Biurowiec położony jest w sąsiedztwie innych inwestycji biurowych. Dodatkową zaletą lokalizacji jest bliskość lotniska. W sąsiedztwie znajduje się też: centrum handlowe (Galeria Mokotów) i klinika medyczna (LIM).

W budynku będzie mogło pracować ok. 3000 osób. Pierwsi najemcy wprowadzą się do Trinity Park III już w II kwartale 2009 roku. W chwili obecnej Ghelamco negocjuje już umowy najmu powierzchni z kilkoma międzynarodowymi korporacjami.

Po oddaniu inwestycji Trinity Park III cały kompleks biurowy wybudowany przez Ghelmaco na ul. Domaniewskiej stanowić będą 3 biurowce. Powierzchnia biurowa w dwóch starszych gmachach to: 18.500 m2 w budynku Trinity Park I oraz 24.500 m2 w Trinity Park II. Oba budynki są w pełni wynajęte.

Biurowiec TP I oddany został do użytku w I kw. 2006 roku, a sprzedany w czerwcu tego samego roku. Jego nabywcą została Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości TFI (50 proc. udziałów) oraz spółka Central Europen Warsaw Investment (także 50 proc. udziałów).

Budynek Trinity Park II otwarto dla najemców w I kw. minionego roku. Jego sprzedaż odbyła się w lipcu 2007 r. razem z inną inwestycją biurową Ghelmaco Polnad - Prosta Office Center. Nabywcą był ING Real Estate. Wartość transakcji 167 mln euro.

O Ghelamco Poland
Ghelamco, powstała w Belgii w 1985 roku jako międzynarodowy deweloper i generalny wykonawca. Firma jest jednym z największych deweloperów w branży budynków biurowych, centrów dystrybucyjnych i budynków apartamentowych w Belgii, Polsce, Holandii, Francji, na Ukrainie i w Rosji. W Polsce działa od 1991 roku. Wznosi budynki zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi i jakościowymi. Firma posiada reputację dewelopera, który oddaje inwestycje na czas, wykończone na najwyższym poziomie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników. W 2006 roku Ghelamco otrzymała nagrodę Deweloper Roku – wyróżnienie dla najlepszej firmy w branży deweloperskiej w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej. Kilka tygodni temu firma otrzymała ponownie tytuł  Dewelopera Roku 2007 w Polsce. 

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 417

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >