Sanitec Koło laureatem konkursu ekologicznego

Sanitec Koło laureatem konkursu ekologicznego

Firma Sanitec Koło została nagrodzona tytułem „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku” w IX Narodowym Konkursie Ekologicznym. Czytaj dalej


W konkursie, pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP, nagradzane są firmy, samorządy lokalne i organizacje za najlepiej zrealizowanie projekty mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego.

Nagrodę na Gali Laureatów Konkursu, która odbyła się 25.01.2008 w Warszawie, odebrał Krzysztof Czeboćko dyrektor fabryki w Kole.

 

Konkurs „Przyjaźni Środowisku” jest jednym z niewielu konkursów ekologicznych organizowanych w Polsce. Ma już ugruntowaną pozycję i markę, a przyznawane tytuły cieszą się dużym uznaniem. Ocenie Jury, w którym zasiadali m.in. wybitni specjaliści z dziedziny ochrony środowiska, podlegała kompleksowość działań, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań technologicznych oraz zaangażowanie w edukację ekologiczną.

 

- Nagroda dla Sanitec Koło w kategorii „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku” jest potwierdzeniem słusznej strategii ekologicznej firmy – mówi Krzysztof Czeboćko, – Co roku w programach środowiskowych zakładamy realizację nowych projektów przyczyniających się nie tylko do ochrony środowiska w regionie, ale również poprawy warunków pracy – dodaje K. Czeboćko.

 

Do tegorocznego konkursu Sanitec Koło zgłosiło dwa projekty. Pierwszy to modernizacja systemu odpylania, który znacznie zmniejszył emisję pyłu oraz drugi, polegający na wykorzystaniu ciepła odpadowego z pieca tunelowego do ogrzewania suszarni półfabrykatów. - Dzięki tym inwestycjom znacznie zmniejszyło się zużycie gazu do ogrzewania suszarni, a emisja pyłów spadła ponad 3-krotnie w stosunku do 2005 roku. -  wyjaśnia Bernadetta Kusior odpowiedzialna za ochronę środowiska w Sanitec Koło.

 

Zgłoszone w tym roku do konkursu projekty są kontynuacją inwestycji środowiskowych realizowanych przez Sanitec Koło od ponad 11 lat. Do najważniejszych należały m.in. likwidacja kotłowni opalanej węglem brunatnym i budowa kotłowni gazowo-olejowych, likwidacja czadnic wytwarzających gaz generatorowy do opalania pieca tunelowego, budowa oczyszczalni ścieków technologicznych oraz montaż separatorów olejowych na kanalizacji deszczowej.

Jednym z etapów potwierdzających proekologiczną politykę firmy było wdrożenie w ponad 7 lat temu systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001. Sanitec Koło  była pierwszą firmą, z branży wyposażenia łazienek w Polsce, która uzyskała ten certyfikat. Pozycja lidera w branży łazienkowej w Polsce obliguje Sanitec Koło do troski nie tylko o jakość produktu, ale także o sposób jego produkcji.

 

Dla klientów kupujących wyroby wyposażenia łazienek marki KOŁO ważna jest również świadomość, że kupują produkty firmy będącej liderem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań proekologicznych. Dotyczy to nie tylko oszczędnych, ekologicznych produktów, ale również wszystkich etapów ich wytwarzania.

 

Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” organizowany jest przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Stowarzyszenie Europa Nasz Dom. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach – „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”, „Samorząd Przyjazny środowisku” i „Promotor Ekologii”. W tegorocznej edycji została przyznana, ustanowiona w roku ubiegłym, Europejska Nagroda Ekologiczna.

Źródło: Sanitec KOŁO / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Złe kredyty Liczba postów: 31 Grupa: Trudne tema... To racja - należy uważać, żeby nie wziąć takiego kredytu. Sporo takich niekorzystnych ofert można znaleźć w internecie. Pod adresem: https://taniopozyczam.pl/ j...
  • Gdzie na wczasy ? Liczba postów: 83 Grupa: Trudne tema... Sama stoję przed wyborem miejsca na urlop. Ostatnio trafiłam na ciekawą stronę http://szlakmurali.pl/. Fajnie tam został opisany region Buska Zdroju. Może tam s...
  • Architekt Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Korzystaliście z usług architekta? SuperMovers
  • Prezent dla szefa - zegarek? Liczba postów: 58 Grupa: Trudne tema... Czy według was zegarek jest dobrym pomysłem na prezent? SuperMovers
  • prawnicy - kasta czy ludzie z misją? Liczba postów: 8 Grupa: Trudne tema... Warto korzystać z usług specjalistów, zwłaszcza w przypadku spraw związanych z prawem. SuperMovers

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 117

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >