Scena Życia zwycięski projekt  w międzynarodowym konkursie Trimo Urban Crash

Scena Życia zwycięski projekt w międzynarodowym konkursie Trimo Urban Crash

Słowenia, Lublana, 23 czerwca 2011 – firma Trimo oficjalnie przekazała do użytku nową architektoniczną instalację “Life Stand” – Scena Życia – zwycięski projekt w międzynarodowym konkursie Trimo Urban Crash dla studentów architektury i projektowania.

 

Tegoroczni laureaci to studenci z Polski - Wojciech Nowak z wydziału architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Martynika Bielawska, studentka Wydziału Sztuki i Projektowania we Wrocławiu.

 

 

Uroczyste otwarcie nowej instalacji w mieszkalnej dzielnicy Lublany – Fužine poprowadzone zostało przez Dyrektora Generalnego firmy Trimo Panią Tatjaną Fink oraz Zastępcę burmistrza miasta Lublana, profesora Janeza  Koželj.

 

Czytaj również: ATLAS zdobył Złoty Laur Klienta

 

Szeroki program artystyczny, zawierający między innymi występ grupy akrobatycznej Dunking Devils, grupy tanecznej Bast i rappera Adama Velić, zakończony został bankietem w muzeum architektury i Projektowania w Lublanie, gdzie również miały miejsce warsztaty architektury prowadzone dla laureatów konkursu Trimo Urban Crash.

 

 

W Kreatywnych warsztatach pod tytułem “ Architektura Odpowiedzialna”, poprowadzonych przez profesora Cyrila Shing, z Chelsea College of Arts and Design, Uniwersytetu Sztuki w Londynie, byłego członka biura architektonicznego Zaha Hadid Architects Ltd, udział wzięło 47 finalistów konkursu z 16 różnych krajów świata.

 

Czytaj również: Odbędzie się trzecie PLGBC Green Building Symposium, Green Expo i Green Awards Gala

 

Trwające 3 dni warsztaty, poświęcone istocie zrównoważonej myśli w architekturze i kreatywności w projektowaniu, zakończone zostały w dzień przed oficjalnym otwarciem nowej instalacji prezentacją zakończonych prac oraz wspólną wycieczką po Słowenii.

 

 

Zwycięzcami trzeciej, międzynarodowej edycji konkursu Trimo Urban Crash zostali: Wojciech Nowak student wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz studentka wydziału Sztuki i Projektowania we Wrocławiu Martynika Bielawska.

 

Ich projekt „Life Stand” – Scena Życia – to obiekt o różnorodnym zastosowaniu takim jak sportowe, kulturalne czy naukowe imprezy i spotkania.

 

Uczestnikami zorganizowanych warsztatów byli zwycięscy konkursu oraz dodatkowo siedmiu innych studentów z Polski, których prace znalazły się w finale. Anna Fećko i Damian Pawluś z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach stworzyli obraz bańki pod kodem AFDP07.

 

 

Jury konkursu nadało projektowi nazwę „Panda Ball”, co doskonale podkreśla możliwość zastosowania takiego pawilonu jako placu zabaw.

 

Czytaj również: Odbędzie się trzecie PLGBC Green Building Symposium, Green Expo i Green Awards Gala

 

Mający różnorodne zastosowanie, projekt sceny festiwalowej, złożony pod kodem JJ291 został zaprojektowany również przez studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach – Michała Kozik, Annę Urbańską, Katarzynę Sąsiadek, Józefa Madej oraz Weronikę Kiersztejn.

 

W przeciwieństwie do projektu kolegów, ich obiekt był w zamyśle oparty na prostokącie, za który jury przyznało im specjalne wyróżnienie.

 

 

Czytaj również: Najlepsi wśród dystrybutorów sprzętu elektronicznego i oświetleniowego

 

Wojciech Nowak i  Bielawska, autorzy zwycięskiego projektu, o znaczeniu swojego zwycięstwa w tegorocznej edycji konkursu mówią następująco: „ Najlepszą nagrodą dla nas jest oczywiście realizacja naszego projektu. Poza tym jest to nasz pierwszy wspólny udział w konkursie międzynarodowym. Cieszymy się również z możliwości udziału w warsztatach architektury w letniej szkole AA Summer School w Londynie”.

 


Jan Ledwoń, autor zwycięskiego projektu Trimo Urban Crash z roku 2009 o swoim zwycięstwie w konkursie mówił następująco: „ Udział w konkursie daje niezwykłą możliwość przeobrażenia myśli w prawdziwą formę.

 

Dla mnie budowa zaprojektowanego przeze mnie budynku była cudownym doświadczeniem. Dodatkowo konkurs wzbogaca portfolio i ułatwia znalezienie pracy po zakończeniu studiów – właśnie z tego powodu gorąco polecam wszystkim studentom branie udziału w kolejnych edycjach Trimo Urban Crash”.

 


2011-06-28
Źródło: Trimo / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Transport za granicę... Liczba postów: 36 Grupa: Trudne tema... Jeśli jesteś zainteresowany logistyką towarową i szukasz sposobów na efektywne połączenie transportu morskiego z transportem lotniczym, ten artykuł https://baza...
  • Firma transportowa Liczba postów: 72 Grupa: Trudne tema... Korzystałem z usług przewozu towarów cargo promem z Barcelony na Majorkę i jestem bardzo zadowolony z całego procesu. Na samym początku, proces rezerwacji przeb...
  • samochód Liczba postów: 74 Grupa: Trudne tema... Wiadomo, że z biegiem czasu zawsze coś w autko jest do podreperowania, to normalne - gdy się używa. Mnie teraz czeka naprawa skóry i na szczęście znalazła...
  • Kurs korony czeskiej Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witam. Poleci ktoś jakiś kantor który oferuje najlepszy kurs korony czeskiej w warszawie? Dzięki.
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 363 Grupa: Trudne tema... A czy ktoś z was może tak przypadkiem kojarzy centrum medyczne https://medipsyche.pl/oferta/konsultacje -lekarskie/gastroenterologia ? Czy ktoś z was może...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >