Sklepy internetowe: kupowanie wyposażenia wnętrz przez internet sposobem na kryzys

Sklepy internetowe: kupowanie wyposażenia wnętrz przez internet sposobem na kryzys

Trwający zastój i towarzyszący mu niepokój wydaje się nie dotykać Internetu. Wiele zalet korzystania ze sklepów internetowych skutecznie nas do nich przyciąga. Kryzys kryzysem, ale przecież żyć trzeba.

Internet sposobem na kryzys?

Kryzys gospodarczy i finansowy na dobre rozlał się po świecie. Coraz więcej firm decyduje się na cięcia kosztów. W takich warunkach trudno znaleźć branżę, która w mniejszym lub większym stopniu nie odczuwałaby jego skutków.

W poszukiwaniu oszczędności coraz więcej osób decyduje się właśnie na zakupy w e-sklepach. Niskie ceny oraz możliwość robienia zakupów przez 24 h na dobę bez wychodzenia z domu są sposobem na przeciwdziałanie skutom kryzysu, dając możliwość odpoczynku nadwyrężonym portfelom Polaków. Według badań Instytutu GfK Polonia przeprowadzonych w styczniu 2009 r. odsetek osób korzystających z Internetu wyniósł 56 procent, a więc o ponad 2% więcej niż podczas pomiaru grudniowego. Oznacza to, że w Polsce jest obecnie 16,7 mln internautów w wieku od 15 do 75 lat. Wyniki tych analiz pokazują, że Polacy stopniowo nabierają zaufania do zakupów w sieci, coraz więcej kupują przez internet i przeznaczają na swoje zakupy coraz większe kwoty. Zakupy przez Internet są, zatem jednym z najskuteczniejszych sposobów ograniczania wydatków bieżących.

W sieci, jak w rzeczywistości, jeżeli chcemy urządzić mieszkanie, idziemy do supermarketu budowlanego. W Internecie jest wiele e-sklepów oferujących ten rodzaj asortyment. Takim miejscem jest np. wielobranżowy e-sklep Multizakupy.pl, gdzie niewielkim kosztem możemy zamówić z bezpośrednią dostawą do domu zarówno zasłonki do naszego salonu, jak i kabinę prysznicową do łazienki. Dla potencjalnego klienta internetowego sklepu ważna jest różnorodność produktów i łatwość ich wyszukiwania. Im dokładniej, bowiem opiszemy produkt, którego szukamy, tym bardziej precyzyjne będą wyniki wyszukiwania. System ten pomoże nam zaoszczędzić czas omijając gąszcz nieinteresujących nas produktów.

Źródło: AchA PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pojazd turystyczny Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta elektryczne pojazdy turystyczne polecacie?
  • sklep z hulajnogami elektrycznymi Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jaki sklep z hulajnogami elektrycznymi polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy do pracy.
  • Zawodowy kurs podologiczny Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Stopy są niestety wrażliwe, nie trudno o odciski czy nawet infekcje! Ważne jest by o nie dbać. Z tego co wiem hurtownia podolologiczna oferuje szeroki asortymen...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 27 Grupa: Trudne tema... Jeśli chcesz mieć zapewnione fajne warunki, to uderzaj w takim kierunku - https://nomade.pl/grecja. I tam masz gwarancję pogody. W niektórych częściach Grecji o...
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 393 Grupa: Opinie myślę że najtańszym transportem będzie wypożyczenie busika albo znalezienie kogoś kto jedzie przez te miejsca w których musiałbyś być. https://studiapsychologic...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >