Studenci Politechniki Świętokrzyskiej zaprojektują jedną z największych budowli reklamowych

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej zaprojektują jedną z największych budowli reklamowych

Największa wieża reklamowa w Kielcach? Jak może wyglądać? To okaże się już niedługo! Do tej pory już ponad 20 żaków zgłosiło deklarację walki o najlepszą koncepcję i pieniądze! Czytaj dalej

 

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej stanęli przed szansą zaprojektowania jednej z największych budowli reklamowych w regionie! Czy wykorzystają swoją szansę? Wszystko wskazuje na to że tak, biorąc pod uwagę dotychczasową liczbę zgłoszeń. – "Konkurs wśród studentów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co widać po zgłoszeniach. Do tej pory jest ich około 24 i jest szansa, że jeszcze ich przybędzie" – mówi Kamil Biskup, sekretarz organizacyjny konkursu.

 

Wraz z początkiem Nowego Roku inwestor Galerii Korona w Kielcach – spółka Church Land Development i Politechnika Świętokrzyska wyszły do studentów z innowacyjnym pomysłem. Zaproponowały udział w projekcie noszącym nazwę „Pylon reklamowy dla Centrum Kulturalno-Handlowo-Rozrywkowego Galerii Korona w Kielcach”. Jest to konkurs na najciekawszą koncepcję wieży reklamowej kieleckiej galerii, Budowla w rzeczywistych rozmiarach ma mieć 20 metrów wysokości. Co za tym idzie,  będzie największą konstrukcją tego typu w regionie.

 

Po pierwsze nowatorskość

Organizator konkursu oceniając pracę będzie zwracał szczególną uwagę na innowacyjność pomysłu. Projektujący nie mogą jednak zapomnieć, że muszą dopasować swoją ideę do architektury, estetyki, funkcji, charakteru budynku i otoczenia Galerii Korona. Konkurs ma formę zamkniętą, co oznacza, że udział w nim mogą brać tylko studenci Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Zgłoszenia do konkursu można było składać od 20 stycznia. - Termin składania prac upływa 15 marca, jest więc jeszcze szansa, by zaprezentować swój pomysł na słup reklamowy Galerii Korona. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 21 marca 2011 roku – informuje Michał Tur, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce.

 

 

Jest o co walczyć

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody w postaci gotówki. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 1500zł, natomiast za drugie i trzecie miejsce przewidziano kwotę 750zł.

 

A tymczasem na placu budowy...

Wokół Galerii jak i na samym placu budowy sporo się ostatnio dzieje. - Aktualnie trwają prace nad wykonywaniem słupów żelbetowych i okrągłych oraz płytą fundamentową na poziomie –1. Do końca miesiąca zakończy się również wzmacnianie podłoża poprzez osadzenie w gruncie stałych pali żelbetowych SFA o średnicy 600 i betonowych SCR o średnicy 500/330. Łącznie wykonano już niemal 1000 takich pali. Po zakończeniu tych robót rozpoczną się prace nad budową stropu - wyjaśnia Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu budowy galerii Korona Kielce. - Na chwilę obecną prace na budowie wspomaga jeden żuraw wieżowy. W najbliższym czasie będą montowane kolejne. W sumie będzie ich siedem – dodaje Stanisław Kowal.

 

 

Galeria Korona Kielce w statystyce:

Prawomocne pozwolenie na budowę - 14 lipca 2010

 

Wmurowanie kamienia węgielnego – 23 września 2010

 

Planowane otwarcie obiektu - pierwszy kwartał 2012 roku.

 

Kubatura – na trzech poziomach powstanie 170 lokali handlowo-usługowych z bogatą ofertą gastronomiczną, jak również cześć rozrywkowo-rekreacyjna. Zajmą one łącznie 38,3 tys. m2. Kolejne 3 kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking gotowy przyjąć 1200 samochodów.

 

Łączna powierzchnia całkowita - 93 tys. m2.

 

Wartość inwestycji - 100 mln euro.

 

Dodatkowo firma finansuje również infrastrukturę drogową wokół obiekt

 

Źródło: Agentki-arete / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 62

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >