Szkolenie technicznego w zakresie instalacji wykładzin kauczukowych

Szkolenie technicznego w zakresie instalacji wykładzin kauczukowych

Wykładziny kauczukowe dają projektantom wnętrz i instalatorom olbrzymie pole do popisu. Dostępne są w wielu fakturach i kolorach, a dzięki technice intarsji można tworzyć z nich nawet najbardziej złożone wzory. Do ich tworzenia są jednak niezbędne duże umiejętności i wiedza. Czytaj dalej

 

 Pracownicy Coniveo i innych firm instalatorskich zdobywali je podczas dwudniowego szkolenia, które prowadził Rudi Stobert, ekspert  z firmy nora systems.

 

„Wykładziny nora to produkt dający instalatorom olbrzymie możliwości, ale również bardzo wymagający. Układa się go w nieco odmienny sposób, niż wykładziny dywanowe czy elastyczne. Dbamy o to, aby instalatorzy naszych firm partnerskich posiadali umiejętności, które pozwolą im w pełni wykorzystywać możliwości  naszych produktów” – mówi Rudi Stobert  specjalista z działu technicznego firmy nora systems. Podczas dwudniowego szkolenia instalatorzy zdobywali zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Po tym, jak zapoznali się z właściwościami wykładzin kauczukowych, przyszedł czas na część praktyczną.

 

Czytaj również: Wykładziny przyszłości

 

„Warsztaty rozpoczęły się nauką podstaw - przygotowania podłoża, czy perfekcyjne cięcie wykładziny kauczukowej. Każda czynność wymaga specjalistycznych narzędzi i materiałów - łączenie wykładziny bezspawowo, na styk, spawanie na gorąco przy pomocy sznura termoplastycznego i spoinowanie na zimno przy pomocy masy jednoskładnikowej. Następnym wyzwaniem była instalacja wykładziny na schodach, która wymaga nie lada precyzji, jednak efekt naprawdę robi wrażenie” - mówi Łukasz Żukowski, kierownik w dziale serwisu firmy Coniveo.

 

Czytaj również: Podłogi drewniane - jak o nie dbać?

 

 

 W dwudniowym szkoleniu technicznym firmy nora systems wzięli udział instalatorzy z kilku firm partnerskich, m.in. przedstawiciele firmy Coniveo. Szkolenie odbywało się w dniach 12-13 maja 2014 r. na terenie magazynu firmy Coniveo.

Źródło: goodflow / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 414

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >