Tymczasowe naprawy wpływają na nadmiar negatywnych uczuć i emocji.

Tymczasowe naprawy wpływają na nadmiar negatywnych uczuć i emocji.

Rozwiązania, które miały być „tylko na chwilę”, a zostały w domu na lata? Znamy to często aż za dobrze. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie marki elektronarzędzi Dremel, prawie połowa Polaków przyznaje, że prowizorki wpływają negatywnie na ich życie.

 

Często brakuje nam czasu, pieniędzy, chęci, możliwości, żeby od razu naprawić psującą się rzecz. Dużo prościej jest zastosować rozwiązanie prowizoryczne, które na chwilę ma załatwić problem. A skoro naprawiona usterka jakoś się trzyma, to nie czujemy palącej potrzeby, żeby ją naprawić. Jednak aż 46% Polaków oceniło jednoznacznie, że prowizorki są powodem wielu zmartwień i problemów w ich życiu. Ich negatywny wpływ bardziej odczuwają kobiety, niż mężczyźni.Co dokładnie mają na myśli?

 

 

18% badanych stwierdziło, że rozwiązania prowizoryczne w domu obniżają ich standard życia. Niewiele mniej, bo 14% respondentów przyznało, że prowizorki pogarszają ich samopoczucie. Co dziewiąty Polak (11%) ocenia, że przez takie rozwiązania jego domowe otoczenie jest mało estetyczne, co sprawia najpewniej, że taka sama grupa badanych odczuwa wstyd przed gośćmi, kiedy zaprasza ich do swojego domu. Prowizoryczne rozwiązania są także powodem konfliktów w rodzinie – 11% Polaków kłóci się z tego powodu z domownikami. U 7% badanych obecność prowizorek powoduje bezsilność.

 

 Czytaj również: Jakie domy wybierają Polacy?

 

 

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tymczasowe naprawy wpływają nie tylko na nadmiar negatywnych uczuć i emocji. W 9% polskich domów stosowane prowizorki są po prostu niebezpieczne, ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia zagrażających życiu i zdrowiu wypadków. Dla 6% Polaków prowizorki oznaczają wyższe koszty eksploatacji mieszkania i dodatkowe wydatki.

 

 

 – Gdy zapytaliśmy Polaków, co mogłoby skłonić ich do zmiany dotychczasowych zwyczajów związanych ze stosowaniem w domach rozwiązań tymczasowych, jedynie 22% badanych stwierdziło, że nic, ponieważ to ich nie dotyczy – mówi Anna Chmielewska, Senior Brand Manager marki Dremel. - Często prowizorki towarzyszą nam w domach „od zawsze” i już przestaliśmy zwracać na nie uwagę. Okazuje się jednak, że nie pozostają bez wpływu na nasze życie i są powodem wielu zmartwień. Gdy zaczniemy je naprawiać, nasze otoczenie stanie się dużo bardziej przyjazne – dodaje.

 

 Czytaj również: Raport „Warszawski rynek handlowy: nie przegap możliwości!”

 

Badanie zostało przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie marki Dremel w dniach 9-14 maja 2014 metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej.



 

2014-07-07
Źródło: onboard / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >