Wynajmujący i najemca – jak żyć w zgodzie?

Wynajmujący i najemca – jak żyć w zgodzie?

Warto, by wynajmujący i najemca zadbali o dobre relacje i wzajemnie się szanowali. Jak to robić - radzi Małgorzata Kędzierska-Urbaniak, analityk rynku nieruchomości z Wynajem.pl

Wskazówki dla najemcy

1. Płać terminowo czynsz
Terminowe płacenie czynszu należy do podstawowych obowiązków najemcy mieszkania. Czasem zdarza się, że wskazany przez wynajmującego termin jest  bardzo niekorzystny (przed wypłatą pensji  rodziców bądź naszej) - w takiej sytuacji można spróbować wynegocjować korzystniejszy termin zapłaty czynszu.

2. Przestrzegaj zasad porządku domowego
Należy zachowywać się tak, aby nie utrudniać życia ani współlokatorom, ani sąsiadom. Warto pamiętać, że wykraczanie w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu wiąże się z tym, że wynajmujący może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia.

3. Drobne naprawy to Twój obowiązek
Wielu osobom wydaje się,  że dbanie o lokal należy do właściciela nieruchomości, ale to właśnie najemca musi dbać o właściwy stan techniczny i higieniczno-sanitarny pomieszczeń. Najemcę obciąża naprawa i konserwacja np. podłóg, posadzek, okien czy wbudowanych mebli. Do niego należy także malowanie, tapetowanie oraz naprawa uszkodzeń tynków ścian i sufitów.

czytaj więcej...


Źródło: Puls Biznesu

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • kraków parking Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Przy Wawelu jest dość duży z tego co pamiętam
  • zadaszenie tarasu Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Fajna sprawa taka markiza, ale chyba przecieka przez nią, prawda? No w deszczu sobie nikt nie posiedzi już na tarasie.
  • Mam poważny problem z nadwagą Liczba postów: 45 Grupa: Trudne tema... Jak poważna nadwaga to tylko dietetyk, samemu można zrobić sobie naprawdę dużą krzywdę.
  • Szkolenie Liczba postów: 136 Grupa: Trudne tema... Coraz większą popularnością cieszy się też innowacyjna certyfikacja DISC, którą można wykorzystać między innymi do budowania zespołu, rekrutacji czy rozwiązywan...
  • Projekt pod stojak reklamowy Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Sam stand można też wykonać z plexi. Na pewno będzie bardziej trwały niż stand kartonowy. Jeśli chodzi o WWA to szeroka oferta plexi jest na przykład na stronie...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17888 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >