Wyniki konkursu na energooszczędny  „Pawilon EXPO Ruukki”

Wyniki konkursu na energooszczędny „Pawilon EXPO Ruukki”

Rozstrzygnięto konkurs na energooszczędny „Pawilon EXPO Ruukki”. Studenci wykazali się nie tylko wiedzą na temat zrównoważonych rozwiązań i efektywności energetycznej w architekturze, ale też niezwykłą kreatywnością. Czytaj dalej

 

Jury składające się z przedstawicieli Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz ekspertów Ruukki, oceniło propozycje studentów w oparciu o trzy kluczowe kryteria: innowacyjność, estetykę architektoniczną oraz zakres i poprawność energooszczędnych rozwiązań Ruukki wykorzystanych w zaprojektowanych pawilonach. 

 

 

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie estetycznego oraz efektywnego energetycznie budynku z wykorzystaniem produktów i technologii Ruukki, takich jak: płyty warstwowe Ruukki® Energy, panele Ruukki® Solar oraz kasetony Ruukki Liberta™ i Ruukki Liberta™ Solar. – Polska ma sporo do nadrobienia jeśli chodzi o „energooszczędną świadomość”, jak i stosowanie rozwiązań energooszczędnych. Jednak młodzi ludzie pozytywnie zaskoczyli jury dobrą znajomością różnych rozwiązań mających wpływ na efektywność energetyczną.” – komentuje Adam Myśliwiec, Biznes manager w Ruukki. Konkurs został zorganizowany wśród studentów studiów magisterskich Wydziału Architektury oraz Inżynierii  Lądowej Politechniki Warszawskiej,  studiujących w ramach Międzykierunkowych Studiów Inżynierii Zrównoważonego Rozwoju w Budownictwie. Ideą całego przedsięwzięcia było propagowanie, wśród młodych adeptów architektury, wiedzy o rozwiązaniach zwiększających efektywność energetyczną budynków. Przed rozpoczęciem prac nad projektem studenci mieli możliwość zapoznania się technologią Ruukki w zakresie efektywności energetycznej. Poznali najnowocześniejsze produkty i ich zastosowanie na konkretnych przykładach.

 

Czytaj również: Nagrodzeni w konkursie Outsourcing Stars

 

Wyłonienie zwycięzcy było zadaniem trudnym. Wszystkie prace przedstawiały wysoki poziom, decyzją jury pod kierownictwem prof. nzw. dr hab. inż. arch. Elżbiety Dagny Ryńskiej pierwsze miejsce przyznano Pani Annie Szustak, drugie – Panu Jarosławowi Malickiemu, trzecie trafiło do zespołu – Pana Kacpra Zakrzewskiego i Weroniki Kowy. Zachęcamy do obejrzenia wizualizacji nagrodzonych projektów ”Pawilonu Expo Ruukki”.

 


Konkurs był wspólną inicjatywą Ruukki i Politechniki Warszawskiej, dotyczącą tematyki efektywności energetycznej. – Cieszę się, że wraz z Politechniką Warszawską udało się zorganizować ten konkurs. Traktujemy go jako inspirację dla naszego rozwoju i ciągłego udoskonalania naszych produktów. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wyników rywalizacji młodych ludzi i nie zawiedliśmy się – nadesłane projekty były bardzo ciekawe i co ważniejsze jury miało trudne zadanie wyłonienia tego najlepszego - mówi Waldemar Szostak, Dyrektor Biznesu Komponenty Budowlane z Ruukki Polska.

 

Czytaj również: Konferencja poświęcona wręczeniu Certyfikatu EU Ecolabel

 

Zadowolenia z zaangażowania studentów i owocnej współpracy z fińskim koncernem nie kryje profesor Elżbieta Dagny Ryńska, przewodnicząca jury i pomysłodawczyni konkursu. – Studenci, biorąc udział w konkursie, mieli możliwość praktycznego zapoznania się z technologią stanowiącą składową zrównoważonego budownictwa. Była to dla nich wyjątkowa szansa na doskonalenie umiejętności projektowania. Szczególnie istotnym elementem wpływającym na przyszłą karierę młodych architektów jest umiejętność połączenia kompleksowego stosowania rozwiązań zrównoważonego budownictwa wraz z korzyściami płynącymi z wyboru danej technologii – podsumowuje. 

 

 


Nagrody w konkursie organizowanym przez firmę Ruukki wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej zostały rozdane  20 stycznia w Sali Rady Wydziału. Na uroczystości obecny był prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab.arch. Jan Słyk oraz przedstawiciele uczelni. Nagrody wręczyła profesor Elżbieta Dagny Ryńska, oraz przedstawiciele Ruukki - Adam Myśliwiec oraz Marketing Manager, Ruukki - Anna Campbell.

 

Czytaj również: Zakończenie konkursu Malarz Roku Dekoral 2013

 

Ruukki aspiruje do roli lidera w zakresie rozwiązań energooszczędnych obiektów w systemie lekkiej obudowy. Dlatego też tak ważna dla firmy jest współpraca i wymiana doświadczeń z partnerami i ekspertami w dziedzinie zrównoważonego budownictwa oraz architektami. Efektywność energetyczna stanowi integralną część produktów i innowacji fińskiej firmy. Oszczędność energii lub wykorzystanie jej źródeł odnawialnych przy zachowaniu architektonicznego piękna i funkcjonalności, to najważniejszy aspekt rozwiązań oferowanych przez koncern. –Wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań w budowie pozwala zapewnić trwałość inwestycji, dużą stopę zwrotu oraz ochronę wartości nieruchomości. Dzięki temu takie budynki będą atrakcyjne na rynku przez długi okres – dodaje Waldemar Szostak.

 

Wszystkie prace były prowadzone pod kierunkiem Pani Profesor Dagny Ryńskiej.

2014-01-21
Źródło: Prelite / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • samochód Liczba postów: 74 Grupa: Trudne tema... Wiadomo, że z biegiem czasu zawsze coś w autko jest do podreperowania, to normalne - gdy się używa. Mnie teraz czeka naprawa skóry i na szczęście znalazła...
  • Kurs korony czeskiej Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witam. Poleci ktoś jakiś kantor który oferuje najlepszy kurs korony czeskiej w warszawie? Dzięki.
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 363 Grupa: Trudne tema... A czy ktoś z was może tak przypadkiem kojarzy centrum medyczne https://medipsyche.pl/oferta/konsultacje -lekarskie/gastroenterologia ? Czy ktoś z was może...
  • Windykacja Liczba postów: 39 Grupa: Trudne tema... Przed rozpoczęciem procesu windykacji warto jeszcze sprawdzić, czy dłużnik przypadkiem nie jest w trakcie ogłaszania upadłości konsumenckiej, to dużo zmienia. W...
  • Studia Liczba postów: 102 Grupa: Trudne tema... Jeśli ktoś pragnie rozwijać swoją karierę w dziedzinie pedagogicznej można rozważyć zapisanie się na studia na Instytucie Studiów Podyplomowych . Uczelnia ta....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 165

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >