Zielony biurowiec z ekologicznym znakiem LEED

Zielony biurowiec z ekologicznym znakiem LEED

Kilkanaście dni temu do użytku została oddana pierwsza faza budowy obiektu zlokalizowanego na warszawskiej Ochocie. To największy zielony biurowiec w Warszawie, który nagrodzony został renomowanym certyfikatem LEED na poziomie Gold. Nowoczesny wieżowiec jest realizowany zgodnie z normami budownictwa zrównoważonego, a możliwe stało się to m.in. dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie, wysoko selektywnego szkła.

 

Prestiżowy LEED Gold dla Eurocentrum z SunGuard SN 62/34

Nowoczesny biurowiec Eurocentrum Office Complex powstający przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie to projekt renomowanej pracowni architektonicznej PRC Architekci, którego założeniem było stworzenie budynku przyjaznego zarówno użytkownikom, jak i środowisku. Ten 15-kondygnacyjny wieżowiec o planowanej powierzchni najmu ok. 70 000 m², z czego ok. 40 000 m² zostało oddanych niedawno do użytku, stanowi przykład, że połączenie ciekawej architektury, funkcjonalności oraz ekologicznego charakteru obiektu, pozwala wykonać interesujący budynek godny europejskich standardów. Budowany zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami zrównoważonego budownictwa, najwyższy zielony biurowiec klasy A+ posiada wiele rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, które pozwoliły mu zdobyć certyfikat LEED Gold przyznawany przez niezależną organizację propagującą zielone budownictwo - U.S. Green Building Council. Inwestycja Grupy Capital Park, doświadczonego i aktywnego inwestora oraz dewelopera działającego na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, zawierać będzie kompleks biurowy oraz nowoczesny pasaż handlowo-usługowy, które połączone zostaną przestronnymi atriami z naturalną zielenią podkreślającą ekologiczny charakter obiektu. Zaletą projektu jest również centralna lokalizacja przy jednej z głównych ulic Warszawy, zapewniająca dogodny dostęp wszystkimi środkami komunikacji oraz szereg udogodnień dla ekologicznych środków transportu, jak punkty ładowania pojazdów elektrycznych, czy w przypadku rowerzystów – szatnie, prysznice, samoobsługowe stacje naprawy rowerów oraz stacja Veturilo. Wszystko to sprawia, że Eurocentrum Office Complex staje się funkcjonalnym miejscem ochrony przyrody.

 

Czytaj również: Klinika rehabilitacyjna zaprojektowana przez polską pracownię

 

Czytaj również: Największa umowa najmu powierzchni biurowej w Polsce w 2014 roku

 

Fasady na poziomie Gold


Jednym w warunków przyznawania certyfikatu LEED jest osiągnięcie jak najniższych parametrów energochłonności związanej z eksploatacją budynku. 

W przypadku nowopowstającego biurowca Eurocentrum Office Complex, w którym zastosowano szereg wodo- i energooszczędnych rozwiązań, restrykcyjne wymogi pozwoliły spełnić m.in. duże przeszklenia zapewniające dobry dostęp do światła dziennego oraz termoizolacyjna fasada, na której zastosowano szkło selektywne SunGuard SN 62/34 z Częstochowy. W zestawie dwuszybowym pozwala ono uzyskać współczynniki przenikania ciepła Ug=1,0 W/(m2K) oraz wskaźnik całkowitej transmisji energii promieniowania słonecznego g na poziomie poniżej 0,35. Szkło SunGuard SN 62/34 zabezpiecza pomieszczenia przed przegrzaniem, ograniczając zużycie energii potrzebnej na dodatkowe chłodzenie, a jednocześnie chroni przed stratami ciepła w chłodniejsze dni i zapewnia odpowiednie naświetlenie wnętrz światłem naturalnym. Rozwiązanie takie zostało zaprojektowane w Eurocentrum Office Complex zanim wartości te weszły w życie od 1 stycznia 2014. w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.  

Źródło: flypr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18522 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 82

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >