Zima nie musi oznaczać stagnacji na placu budowy

Zima nie musi oznaczać stagnacji na placu budowy

Z powodzeniem można wykorzystać ten czas na prowadzenie prac wykończeniowych we wnętrzu. Musimy jednak pamiętać o odpowiednich na tą porę roku środkach ostrożności i materiałach budowlanych Czytaj dalej

Jeśli dom jest w stanie surowym zamkniętym i jesteśmy w stanie zapewnić ogrzewanie, to bez obaw można zabrać się za murowanie ścian działowych, kładzenie tynków i gładzi. W żadnym wypadku jako źródła ciepła nie wolno jednak  wykorzystywać otwartego ognia. Do ogrzewania należy użyć nagrzewnic lub przenośnych piecyków węglowych, które odprowadzają spaliny na zewnątrz. Poza tym konieczna jest odpowiednia wentylacja, niedopuszczająca do zawilgocenia pomieszczeń. Podczas tynkowania wilgotność nie powinna przekraczać 70%, a temperatura nie może spaść poniżej 15 stopni Celsjusza.

 

 

W przeciwnym wypadku zaprawy nie stwardnieją. Inną ważną sprawą, o której należy pamiętać jest wybór zaprawy nie zawierającej dużej ilości wody. Odpadają więc zaprawy wapienne, a zamiast nich powinno się wykorzystywać te w pełni cementowe.  - Jeżeli jednak w pomieszczeniu temperatura nie spada poniżej -10°C to można użyć zaprawy cementowo – wapiennej, ale pod warunkiem, że dodatkowo uzupełnimy ją o specjalne domieszki wywołujące reakcje chemiczne między wodą, a cementem – mówi Marek Wełeszczuk z firmy MULTI przyjemność budowania, zajmującej się kompleksowym doradztwem budowlanym. – "Takie domieszki przyspieszają wiązanie i twardnienie zaprawy w niskich temperaturach, a dodatkowo zwiększają jej odporność na mróz, wodę i korozję chemiczną" – tłumaczy specjalista z MULTI.

 

 

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18058 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 927

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >