Armatura łazienkowa. Nowoczesne rozwiązania i oryginalny styl

Armatura łazienkowa. Nowoczesne rozwiązania i oryginalny styl

W łazience istotną rolę odgrywają baterie, których wybór powinien być przemyślany, ponieważ raz zainstalowane służą przez wiele lat. Ważne, aby prezentowały się estetycznie i komponowały z aranżacją pomieszczenia, ale nie należy zapominać o kwestiach praktycznych. Co proponują producenci? Jakie rozwiązania są aktualnie polecane? Czytaj dalej

 

Baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe

Nowoczesna armatura sanitarna stanowi połączenie łatwości obsługi i oszczędności wody. Jednouchwytowe baterie z mieszaczem zapewniają szybką regulację temperatury oraz optymalnego strumienia wody. Jedna dźwignia to gwarantowana wygoda. Pozwala na zmniejszenie zużycia wody do 30%. Baterie dwuuchwytowe były popularne w przeszłości i właściwie były jedyną dostępną opcją. Osobne pokrętła do ciepłej i zimnej wody są dziś postrzegane jako rozwiązanie nieekonomiczne, ale nie oznacza to, że w ogóle nie są stosowane. Warto zastanowić się nad ich użyciem w łazienkach urządzanych w stylu retro. Sprawdzają się również w aranżacjach o charakterze kolonialnym.

 

Baterie elektroniczne – zalety

Baterie elektroniczne są pozbawione jakiegokolwiek uchwytu, ponieważ strumień wody jest uruchamiany automatycznie dzięki fotokomórce. Wystarczy podłożyć dłonie pod baterię, aby woda zaczęła płynąć. Tego typu armatura jest często spotykana w centrach handlowych i innych budynkach użyteczności publicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby baterie elektroniczne zamontować również w domu. Są droższe od pozostałych, ale w użytkowaniu najbardziej ekonomiczne i higieniczne. Ze względu na fakt, że nie trzeba ich dotykać, nie pojawiają się na nich zacieki z mydła oraz wody.

 

Czytaj również: Sposoby na ograniczenie zużycia wody pod natryskiem

 

Armatura łazienkowa. Nowoczesne rozwiązania i oryginalny styl

 

Materiały, z jakich wykonywane są baterie

Dostępność różnorodnych rozwiązań sprawia, że armatura łazienkowa przysparza nieco dylematów związanych z jej wyborem. Jedną z kwestii, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, to materiał, z jakiego wykonana jest bateria. Korpusy baterii są wytwarzane z takich materiałów jak cynk i mosiądz, ale zawartość danego pierwiastka może być zróżnicowana. Wyższa zawartość miedzi zapewnia większą trwałość. Z zewnątrz baterie mogą być powlekane chromem lub innymi materiałami. Atrakcyjne propozycje można znaleźć w outlecie internetowym Plusoutlet.pl. Oprócz klasycznie wykończonej armatury producenci oferują również baterie w pełnej palecie barw. Dzięki specjalistycznej powłoce uzyskiwane są rozmaite odcienie czerwieni, pomarańczy, żółtego, niebieskiego czy zielonego. Umożliwiają urządzenie łazienki w niekonwencjonalnym stylu.

 

Czy warto wybrać baterię z perlatorem?

Czym w ogóle jest perlator? To rodzaj nakładki w postaci sitka, która znajduje się na końcu wylewki i służy do napowietrzania wody. W ten sposób uzyskuje się większy i intensywniejszy strumień, zużywając mniej wody. Nie jest konieczne kupowanie baterii z perlatorem, ponieważ można go osobno dokupić, ale jeżeli w planach jest zakup nowej baterii, wówczas warto rozważyć tę opcję. Warto szukać rozwiązań generujących oszczędności.

 

Czytaj również: Jakie błędy najczęściej popełnia się przy wyborze baterii łazienkowych?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15708 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >