Bądź nowocześnie energooszczędny! Energooszczędne świetlówki kompaktowe

Bądź nowocześnie energooszczędny! Energooszczędne świetlówki kompaktowe

Już od ponad stu lat korzystamy ze światła wytwarzanego za pomocą żarówek. Ich wynalezienie dało ogromny komfort i wygodę, z których korzystamy każdego dnia.

Tradycyjne żarówki są doskonale znane w każdym domu. Ułatwiają codzienne życie, ale mają wiele wad. Podstawową jest fakt, że zaledwie 5% energii przetwarzane jest w światło, a aż 95% w ciepło. Oznacza to, że żarówki są bardzo energochłonne, ponieważ 95% energii elektrycznej tracone jest bezpowrotnie na ciepło emitowane do otoczenia. Kolejną wadą tradycyjnej żarówki jest również stosunkowo krótki czas pracy wynoszący zaledwie 1000 godzin. Biorąc pod uwagę te fakty przestajemy postrzegać żarówki jako przedmiot nie do zastąpienia. Taki stan rzeczy nie jest jednak sytuacją bez wyjścia. Rozwiązaniem okazało się zastosowanie energooszczędnych żarówek halogenowych oraz świetlówek kompaktowych. Cechują się one wyższą skutecznością świetlną i dłuższą trwałością w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Najbardziej korzystne jest więc zastąpienie zwykłych żarówek świetlówkami, które potrzebują znacznie niższej mocy do wytworzenia porównywalnej ilości światła. Przykładowo, zamiast popularnej żarówki o mocy 60 W, możemy zastosować świetlówkę kompaktową OSRAM DULUXSTAR lub OSRAM DULUX SUPERSTAR o mocy 11 W. Dzięki temu oszczędzimy aż 80% energii elektrycznej i znacznie zmniejszymy opłaty za energię elektryczną. Nieco tańszym, alternatywnym rozwiązaniem może być też zakup żarówek halogenowych z linii OSRAM ENERGY SAVER, który pozwoli na oszczędność energii na poziomie 30% – mówi Andrzej Wiśniewski, ekspert techniczny firmy OSRAM.Zdecydowanie dłuższa trwałość!

Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawiło, że energooszczędne żarówki halogenowe i świetlówki kompaktowe cechują się znacznie dłuższą trwałością w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Wspomniane już żarówki halogenowe z linii OSRAM ENERGY SAVER mogą pracować średnio przez 2000 godzin, a więc dwukrotnie dłużej od zwykłych żarówek. Z kolei świetlówki kompaktowe OSRAM DULUXSTAR i DULUX SUPERSTAR działają od 6000 do 10000 godzin, co w przeliczeniu pozwala im świecić od 6 do 10 lat, przy stosowaniu ich średnio przez 3 godziny dziennie!
Gwarancja na światło
Kolejną cechą wyróżniającą energooszczędne świetlówki OSRAM spośród szerokiej gamy ofert dostępnych na rynku jest to, że wszystkie produkty z linii OSRAM DULUX SUPERSTAR stosowane w warunkach domowych objęte są 5-letnią gwarancją, a świetlówki OSRAM DULUXSTAR gwarancją na 3 lata. Świadczy to o wysokiej jakości i niezawodności tych produktów. W przypadku świetlówek kompaktowych podkreśla to również fakt, że nawet częste włączanie i wyłączanie nie ma wpływu na skrócenie ich trwałości. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też technologia QUICK START, która w przypadku DULUX SUPERSTAR zapewnia natychmiastowy zapłon i szybkie osiągnięcie pełnego strumienia świetlnego.
Źródło: Pegasus Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Mechaniczne zawory kątowe Liczba postów: 9 Grupa: Wnętrza
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 195 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • Blat kuchenny Liczba postów: 175 Grupa: Porady i op... U nas w kuchni bardzo dobrze sprawdza się blat kwarcowy, jest solidny, wytrzymały na zabrudzenia i zarysowania. Konkretnie to wybraliśmy blat kwarcowy Silestone...
  • wyposażenie biura Liczba postów: 358 Grupa: Ciekawe pom... W sprawie solidnej jakości mebli biurowych to mam dobry namiar - porządnej jakości, solidne i ergonomiczne meble biurowe znajdziecie w przyjaznych cenach w skle...
  • Jakie łóżko jest najbardziej praktyczne w sypialni... Liczba postów: 6 Grupa: Wnętrza Zgadzam się z tym w 100 % do tego dobry materac przede wszystkim. Dodatkowo, warto kupić jeszcze ochraniacz na materac od https://ochraniacz-na-materac.pl/podkl.. .

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17341 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >