Ceramika sanitarna – lista artykułów
Wybór umywalki do łazienki – na co zwrócić uwagę?
Aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie. Poza ciekawym wystrojem duże znaczenie ma funkcjonalność pomieszczenia. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze armatury łazienkowej. Jednym z elementów armatury jest umywalka. Jak ją wybrać?
Powrót kolorowych wanien, umywalek i toalet
Kolory w łazience najczęściej wprowadza się na ścianach lub oszczędnie, za pomocą dodatków. I chociaż do niedawna ograniczały się jedynie do bieli, beżu czy innych stonowanych odcieni ziemi, obecnie w modzie są najróżniejsze odcienie pasteli, czerń, granat, butelkowa zieleń i oczywiście złoty, który idealnie uzupełnia je wszystkie. Na fali tego trendu warto przełamać powszechnie przyzwyczajenie do białej ceramiki i chromu. Barwna armatura łazienkowa to wciąż oryginalne rozwiązanie, które pomoże wyróżnić łazienkę na tle innych.
Najnowsza umywalka w wersji białej i czarnej zaprojektowana przez renomowane włoskie studio projektowe
Kolejne wzornicze wydarzenie Together World Tour Ideal Standard odbyło się 23 września w Londynie. Podczas spotkania online oraz na wystawie Design London, swoją premierę miała nowa umywalka Tipo-Z projektu Studia Palomba Serafini Associati
Wisząca umywalka – praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki
Na rynku dostępnych jest wiele modeli wiszących umywalek, co pomaga w doborze tej najlepiej dopasowanej do potrzeb domowników oraz do wnętrza. I choć wydaje się to łatwe, wybór wymaga uwzględnienia wielu czynników, które decydują o funkcjonalności i estetyce łazienki oraz komforcie codziennego użytkowania.
Jak się montuje stelaże podtynkowe i dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie w łazience?
Duże możliwości aranżacji przestrzeni łazienkowej, atrakcyjny design, komfort i wygoda użytkowania, łatwe utrzymanie czystości. To korzyści płynące z wykorzystania podwieszanych urządzeń sanitarnych, jak miska WC, bidet, czy też umywalka. Bazę dla wszystkich tych rozwiązań stanowi odpowiednio zamontowany stelaż podtynkowy. Na co warto szczególnie zwrócić uwagę podczas jego instalacji?
Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca
Stały się symbolem nowoczesności, a dla wielu użytkowników także niezbędnym elementem wyposażenia przestrzeni sanitarnej. Mowa o toaletach myjących, które w wielu łazienkach zdetronizowały standardową ceramikę. Są dobrym rozwiązaniem dla małych łazienek, a także do dużych i nowoczesnych salonów kąpielowych. Ilu użytkowników, tyle argumentów przemawiających za ich funkcjonalnością. My wybraliśmy spośród nich te, które przekonają nawet tych niezdecydowanych.
Stylowa łazienka w twoim domu a w niej umywalka nowoczesna i estetyczna
Geometria i symetria - proste, regularne kształty wykorzystywane w wystroju wnętrz - ponownie inspirują artystów i architektów XXI wieku. W oparciu
o panujące trendy stylistyczne powstała najnowsza kolekcja umywalek o nazwie Linda-X.
Ceramika łazienkowa - na co zwrócić uwagę podczas zakupu, żeby było funkcjonalnie i modnie
Łazienka jest miejscem, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale także przyjemne i relaksujące dla naszych zmysłów. Połączenie tych potrzeb dla wielu z nas wciąż stanowi duże wyzwanie, dlatego jeśli planujemy urządzenie lub remont łazienki, warto przy wyborze ceramiki pamiętać o czterech prostych zasadach.
Stelaż WC do zabudowy mokrej
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do instalacji ceramiki sanitarnej są stelaże podtynkowe. Te z kolei, biorąc pod uwagę kryterium sposobu montażu, podzielić można na dwa rodzaje – do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Pierwsze cieszą się największą popularnością, drugie – nie zawiodą, gdy moduł chcemy przymocować do ściany „na mokro”. Dzięki prostej budowie i łatwemu montażowi nadaje się do każdej łazienki.
Toaleta, która powstała z myślą o ochronie środowiska - miska WC SAVE!
Współpraca austriackiego studia projektowego EOOS, szwajcarskiego instytutu badawczego Eawag i firmy Laufen ze wsparciem finansowym fundacji Billa i Melindy Gates zaowocowała opracowaniem pionierskiej toalety SAVE!. To innowacyjne rozwiązanie przyszłości, które ma być częścią większego systemu zrównoważonego zarządzania gospodarką wodną i ściekową, z myślą o ochronie naszej planety.