Ceramika sanitarna – lista artykułów

Historia powstania toalety a współczesna z innowacyjną technologią DirectFlush

Wyróżnia się ciekawą historią, w ciągu wieków zmieniła swój kontekst społeczny, a wraz z rozwojem techniki była wciąż udoskonalana. Mowa o toalecie - jednym z najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Pierwsze toalety powstały 4,5 tys. lat temu w Dolinie Indusu i co zaskakujące systemem działania przypominały te współczesne. Podobne można było spotkać w Chinach, Babilonie, Egipcie czy na Krecie – wodę doprowadzano do nich za pomocą ówczesnych wodociągów tzw. akweduktów, jednak ich budowa została zaprzestana wraz z upadkiem Cesarstwa Rzymskiego. Ostatecznie pierwsza toaleta z możliwością spuszczania wody pojawiła się w 1738 roku. Od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa rewolucja.

Toalety z dodatkowymi funkcjami

Dzisiejsze toalety mogą zmniejszać zużycie wody, chronić przed bakteriami i zarazkami, a ich budowa ułatwia czyszczenie. Możemy wybrać muszle klozetowe stojące lub wiszące, owalne lub kwadratowe. Mogą być wyposażone w deski z systemem wolnego opadania, jak i w baterie z perlatorem. Nowością są bardzo praktyczne miski WC bez kołnierza.

System mocowania toalety - niewidoczny dla oka

Wygoda i elegancja – to główne zalety innowacyjnego systemu mocującego do podwieszanych mis ustępowych. Nowa propozycja wyklucza opcję bocznej instalacji toalety, dzięki czemu wszystkie elementy montażowe pozostają ukryte. Efekt? Niezwykle estetyczny i jednolity wygląd ceramiki oraz łatwiejsza pielęgnacja.

Umywalki nablatowe dodadzą wnętrzu elegancji

Dziś trudno wyobrazić sobie łazienkę bez strefy umywalkowej. To strategiczne i centralne miejsce. Najlepiej, jeśli jest przy tym funkcjonalne i wpisuje się w najnowsze trendy.

Umywalka z konsolą w komplecie

Alternatywa dla klasycznej szafki, idealna do nowoczesnego wnętrza. Uzupełni modną aranżację, ale też optycznie powiększy małe pomieszczenie. Konsola umywalkowa wchodzi przebojem do łazienek.

Antybakteryjna glazura w wyrobach ceramiki sanitarnej

Odpowiedzią na pytanie jak ułatwić utrzymanie higieny w toalecie, jest HygieneGlaze. Jest to innowacyjne szkliwo ceramiczne, które skutecznie zabija wszelkie bakterie i zarazki, dzięki czemu wprowadza do łazienki nowy standard higieny.

Umywalka nablatowa i zintegrowana - dwa najmodniejsze rozwiązania w łazience

Analizując listę nowości na rynku umywalek trudno oprzeć się wrażeniu, że zapanowała moda na umywalki nablatowe. Co ciekawe, w obrębie tej kategorii można wyróżnić dwa skrajnie odmienne trendy. Wśród tegorocznych nowości umywalkowych niepodzielnie panują umywalki nablatowe oraz zintegrowane.

Uniwersalny zawór pływakowy pasujący do każdej spłuczki i stelaża

Z myślą o instalatorach i zwolennikach uniwersalnych rozwiązań powstał zawór pływakowy F 10. Produkt może być stosowany we wszystkich spłuczkach oraz jako zamiennik w spłuczkach podtynkowych i natynkowych róznych producentów. Wszystko dzięki kompaktowej budowie oraz uniwersalnym adapterom przyłączeniowym.

Spłuczka podtynkowa z zasobnikiem na tabletki czyszczące WC

Kostki do czyszczenia WC lub zawieszki zapachowe umieszcza się zazwyczaj w muszli. Nie wygląda to zbyt estetycznie, a także budzi wątpliwości pod względem higieny, ponieważ w tym miejscu mogą łatwo zbierać się bakterie. Zasobnik na tabletki do czyszczenia WC to praktyczne, a zarazem eleganckie rozwiązanie, zapewniające świeżość i higienę przy każdym spłukiwaniu. Po zamontowaniu z płytkami uruchamiającymi jest on zupełnie niewidoczny. Tabletkę można łatwo włożyć zdejmując lub odchylając płytkę.

Stelaż wolnostojący do WC najnowsze rozwiązanie w łazience

Gdyby tak… podczas aranżacji łazienki postawić na niestandardowe rozwiązania, a miskę WC zainstalować w formie wyspy? Z myślą o użytkownikach i projektantach wnętrz, dla których swoboda aranżacji łazienki jest niezwykle istotna wprowadzono na rynek nowość - moduł wolnostojący, który zrywa ze stereotypem, że stelaż podtynkowy powinien być montowany do ściany.


Stron: 20 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18772 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >