Ceramika sanitarna – lista artykułów

Ceramika łazienkowa - na co zwrócić uwagę podczas zakupu, żeby było funkcjonalnie i modnie

Łazienka jest miejscem, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale także przyjemne i relaksujące dla naszych zmysłów. Połączenie tych potrzeb dla wielu z nas wciąż stanowi duże wyzwanie, dlatego jeśli planujemy urządzenie lub remont łazienki, warto przy wyborze ceramiki pamiętać o czterech prostych zasadach.

Stelaż WC do zabudowy mokrej

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do instalacji ceramiki sanitarnej są stelaże podtynkowe. Te z kolei, biorąc pod uwagę kryterium sposobu montażu, podzielić można na dwa rodzaje – do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Pierwsze cieszą się największą popularnością, drugie – nie zawiodą, gdy moduł chcemy przymocować do ściany „na mokro”. Dzięki prostej budowie i łatwemu montażowi nadaje się do każdej łazienki.

Toaleta, która powstała z myślą o ochronie środowiska - miska WC SAVE!

Współpraca austriackiego studia projektowego EOOS, szwajcarskiego instytutu badawczego Eawag i firmy Laufen ze wsparciem finansowym fundacji Billa i Melindy Gates zaowocowała opracowaniem pionierskiej toalety SAVE!. To innowacyjne rozwiązanie przyszłości, które ma być częścią większego systemu zrównoważonego zarządzania gospodarką wodną i ściekową, z myślą o ochronie naszej planety.

Nowoczesne wyposażenie łazienki – na jaką ceramikę postawić?

Trudno uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu posiadanie łazienki w domu było luksusem. Dzisiaj tego typu pomieszczenie znajduje się praktycznie w każdym domu i z reguły jest urządzone niezwykle nowocześnie i stylowo. W wielu przypadkach łazienka staje się aranżacyjną perełką. A produktów z kategorii ceramiki sanitarnej jest na rynku wiele. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę i co wybrać, aby nasza łazienka była elegancka i nowoczesna?

Umywalka, która pasuje do rozwiązań ściennych lub nablatowych

Każdy z nas chce być oryginalny i wyjątkowy. Pragniemy, aby takie też było nasze mieszkanie, czy dom. Dlatego tak bardzo cenimy produkty, które możemy komponować na wiele sposobów. Puszczając wodze fantazji przy aranżowaniu wnętrza zyskujemy pewność, że nie staniemy się sztampowi, a nasz dom nie będzie podobny do wielu innych. Na szczęście na rynku dostępne są rozwiązania, które ułatwiają nam to zadanie.

Zastanawiasz się, czy warto kupić toaletę myjącą - poznaj 5 argumentów za tym rozwiązaniem

Sprzedaż toalet myjących zyskuje coraz więcej zwolenników a liczba zadowolonych użytkowników tych urządzeń ciągle rośnie. Ci, którzy mieli już okazję przekonać się jak wygodne jest mycie miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety, polecają je innym. Każdy może sprawdzić, ile świeżości daje delikatny prysznic wodą – wystarczy po prostu… skorzystać z toalety.

Toaleta oraz bidet w nowej kolekcji, która łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny, prosty design

Doświadczenia związane z epidemią stawiają przed branżą sanitarną wiele wyzwań. Świadomość, że od higieny zależy nasze bezpieczeństwo, skłania do poszukiwania nowych rozwiązań i przedefiniowania klasycznej toalety. Czy jest to możliwe bez rezygnowania z walorów estetycznych?

Montaż ceramiki sanitarnej - umywalkę i wolnostojącą miskę WC zamocujemy samodzielnie

Aranżacja nowej łazienki lub remont starej to spore wyzwanie – wymaga od nas zarówno dobrego pomysłu na wykończenie, jak i przemyślanego budżetu. Montaże przyłączy wodnych czy skomplikowane przeróbki hydrauliczne lepiej powierzyć specjalistom, ale białym montażem możemy zająć się sami. Pomogą nam w tym gotowe zestawy do mocowania umywalek i miski WC.

Czy ceramikę łazienkową można pomalować? Tak - farbą do renowacji armatury

Nadszedł czas remontu, zaraz nasza łazienka otrzyma drugie życie. Wszystko już wybrane, wszystko dokładnie przemyślanie. Zaczynamy pracę! Nowy kolor ścian, fugi, szafki, wielkie lustro i stylowy kinkiet rzucający mleczne światło… na zszarzałą lub żółtą armaturę. To nie tak miało być. Mimo, że domowy salon kąpielowy wygląda jak milion dolarów, dostrzegamy jedynie zużytą powierzchnię brodzika. Najbardziej designerskie płytki nie są w stanie odciągnąć uwagi od umywalki z zaciekami. Czy do osiągnięcia pełni szczęścia musimy wykosztować się jeszcze na nowy osprzęt? Nie tym razem! Dziś z pomocą przychodzi farba do renowacji armatury.

Czy armatura łazienkowa ROCA jest droga?

W ostatnich latach diametralnie zmienił się sposób postrzegania oraz rola łazienki w domu. Dawniej łazienka traktowana i oceniana była jedynie pod kątem funkcjonalnym. Obecnie stała się pomieszczeniem świadczącym nie tylko o zdrowym trybie życia domowników, ale także o ich dobrym guście. Coraz częściej armatura to zaawansowane technologicznie, innowacyjne, nowoczesne i trwałe produkty o unikatowym wzornictwie. Jedną z takich innowacji jest system Rimless – nowatorski sposób rozprowadzania wody potrzebnej do spłukiwania miski WC. Brak tradycyjnego kołnierza ułatwia utrzymanie higieny, wpływa także na estetykę.


Stron: 21 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16544 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >