Czy dywany mogą zmienić nasze wnętrze? Kilka słów o dywanach

Czy dywany mogą zmienić nasze wnętrze? Kilka słów o dywanach

Nie jest wiadomym od dziś, że różnego rodzaju dywany i wykładziny są niezbędnym elementem, by nadać naszemu wnętrzu odpowiedniego klimatu i stylu. Na dzisiejszym rynku możemy się spotkać z najróżniejszymi krojami, wzornictwem, i tworzywami, z jakiego są one wykonane. Jednakże by dywan dobrze prezentował się na powierzchni podłogi musi być prawidłowo dobrany do reszty elementów naszego wystroju wnętrz. Czytaj dalej

Różne funkcje dywanów

Dywan nie tylko ozdabia nasze podłogi, chroni je także przed zniszczeniem, wycisza, oraz zmniejsza ryzyko rozbicia szklanych tworzyw przypadkowo upuszczonych przez nas. Nie możemy ominąć faktu, iż chronią nasze stopy przed zimnem. Za pomocą dywanu możemy wyodrębnić różnego rodzaju strefy w naszym domu, Np. futrzany dywan przy kominku, lub kącik wypoczynkowy. Możliwości jest mnóstwo, wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i wyobraźni. Wybrać taki, który będziemy mogli z łatwością wyczyścić z zabrudzeń.

 

 

Rodzaje dywanów

Dywany krótkie

Dywan należy dopasować między innymi od ilości mieszkańców. Jeśli w naszym domu przedziera się, co dzień wiele osób, najpraktyczniejsze będą dywany krótkie najlepiej wełniane gdyż mają one wysoką odporność na plamy i ogień. Jedyny ich minus jest taki, iż pod wpływem nadmiernej wilgoci szybko się niszczą.

 

 

Dywany nowoczesne

Jeśli pragniemy zaaranżować nasz pokój w nowoczesnym stylu, należy zdecydować się na te, ze sztucznych włókien. To właśnie na ten rodzaj dywanów decydują się młodzi designerzy. Nowoczesnymi dywanami spokojnie możemy nazwać te o niepowtarzalnym wzorze i kroju. Niestety musimy się liczyć z tym, że jeśli będzie nadmiernie użytkowany szybko straci swój „wdzięk osobisty”, także przy zakupie koniecznie musimy się dowiedzieć czy dany dywan odporny jest na ścieranie.

 

 

Dywany gładkie

Gładkie dywany idealnie sprawdzą się dla osób, które z natury cenią sobie spokój i harmonię ducha. Również są dobrym rozwiązaniem jako ozdoba do pokoju naszych pociech, ponieważ bogate wzornictwo i praktyczność sprawią, iż posłuży on bardzo długo.

 

 

  Pamiętajmy, że każdy dywan jest sam w sobie wyjątkowy i piękny, jeśli tylko jest odpowiednio dobrany do naszych wnętrz i pielęgnowany. Co prawda te które pokrywały całe podłogi dawno przeszły do przeszłej epoki, lecz nigdy miną przejdą do przeszłości w naszych mieszkaniach. Jedyne, co będzie się zmieniać to ich osobisty design, w tym sezonie królują dywany typu „Shaggy”, czyli dywany długiej strukturze włosia. Co będzie modne w następnym sezonie? Na odpowiedzieć tego pytania musimy poczekać, ale wiadome jest to, że wzornictwo nie przestanie nas zaskakiwać.

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Justyna Fyszel/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >