Czy lustro tylko powiększa małe pomieszczenie? Lustro przyjazne środowisku.

Czy lustro tylko powiększa małe pomieszczenie? Lustro przyjazne środowisku.

SGG MIRALITE REVOLUTION – nowe lustro firmy Saint-Gobain Glass – charakteryzuje niezwykła czystość odbicia. Wytwarzane bez dodatku ołowiu, nie zawiera miedzi i nie wydziela szkodliwych substancji lotnych, sprzyjając tym samym ochronie zdrowia i środowiska naturalnego.

Lustra, to materiał od wieków chętnie wykorzystywany do aranżacji przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Zwierciadło potrafi dokonać we wnętrzu rzeczy niemalże magicznych – powiększyć małe pomieszczenie, pogłębić poczucie przestrzeni, poprawić oświetlenie, a tym samym korzystnie wpłynąć na samopoczucie przebywających w nich osób.

 

Sposobów zastosowania lustra we wnętrzu również jest wiele. Najbardziej powszechnym jest użycie go w ramie lub w formie samodzielnej tafli, kolejnym – zastosowanie jako elementu wystroju wnętrza. W tym celu, zwierciadlanymi taflami można wykładać ściany, wykonywać z nich ścianki działowe, drzwi szaf przesuwnych czy elementy mebli. Spektrum zastosowania lustra poszerza to, że może być ono poddawane różnym zabiegom takim jak: wycinanie nieregularnych kształtów, wiercenie otworów, grawerowanie oraz fazowanie.

Niezwykłe właściwości nowego lustra Saint-Gobain Glass o nazwie SGG MIRALITE REVOLUTION mają szansę odkryć kolejne użycia zwierciadła we wnętrzu. Zawarta w nazwie produktu rewolucja odbywa się poprzez niezwykłą czystość odbicia, dzięki której widziany w zwierciadle przedmiot jest idealnie rzeczywisty – ostry i wyraźny.

 

Z użytkowego punktu widzenia istotne jest także to, że lustro SGG MIRALITE REVOLUTION jest  przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego. Zwolennicy nowoczesnych produktów z pewnością docenią to, że koncentracja szkodliwego ołowiu została tu maksymalnie zmniejszona i obecnie nie przekracza 50 ppm. (W porównaniu do większości standardowych luster, w których wynosi ona 30.000 ppm jest to aż o 600 razy mniej!) Ponadto, SGG MIRALITE REVOLUTION charakteryzuje się bardzo niskim poziomem wydzielania lotnych związków organicznych (≤6 µg/m3) i formaldehydu (≤5 µg/m3). Nowe lustro nie zawiera także ftalanów, co stawia je w szeregu produktów przyjaznych dla środowiska naturalnego.

 

Proekologiczne działania Saint-Gobain Glass podjęte podczas produkcji nowych luster są elementem długofalowej strategii firmy. Podczas procesu produkcji znacznie została zredukowana emisja CO2, rozpuszczalników i pyłów do atmosfery. Ponadto, 30% wody stosowanej w procesie produkcyjnym jest uzdatniane i ponownie wykorzystywane, a pozostałości metali (pallad, srebro) i stłuczka szklana podlegają recyklingowi.

Nowe lustro łatwo zidentyfikować dzięki szarozielonej barwie powłoki oraz specjalnemu znakowaniu na tylnej powierzchni.  

Więcej informacji na temat nowego lustra SGG MIRALITE REVOLUTION  można znaleźć na stronie internetowej: www.saint-gobain-glass.com

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >