Czy warto inwestować w taśmę malarską?

Czy warto inwestować w taśmę malarską?

Odnawianie ścian to kilkuetapowy proces. Tu wszystko ma znaczenie. By uzyskać zadawalający efekt warto przeanalizować każdy szczegół. Nawet to, jaką taśmę malarską wybrać. Czytaj dalej

 

Na forach poświęconych remontom aż roi się od problemów z tym związanych. Najbardziej popularne, żółte taśmy malarskie nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Przykleisz za mocno lub usuniesz po kilku dniach, a odklei się wraz z warstwą farby. Gdy za lekko, wtedy podczas malowania farba będzie pod nią podciekać. Jak uniknąć takich sytuacji?

 

Czytaj również: Zanim zaczniesz malować...

 

Zanim przykleisz

Najważniejszym etapem w odnawianiu ścian jest przygotowanie podłoża. Ma ono decydujący wpływ na każdą kolejną fazę prac malarskich. Proste, gładkie i prawidłowo zagruntowane ściany zwiększają przyczepność farby nawierzchniowej. Dzięki temu nie ma ryzyka, że dostanie się ona pod taśmę, czy odejdzie przy jej odklejaniu.

 

Wybierając odpowiednią taśmę należy wziąć pod uwagę następujące parametry. Do jakich podłoży można ją przykleić i jak długo nie zdejmować oraz w jakich warunkach się sprawdzi: wewnątrz, czy na zewnątrz, na mocnych czy „delikatnych” powierzchniach (świeże warstwy malarskie, efekty dekoracyjne).

 

 

Walka z czasem

To już przeszłość. Na rynku dostępne są taśmy, których nie trzeba odklejać od razu po zakończeniu malowania. Kanadyjska marka „Painter’s Mate Green” oferuje takie, które mogą pozostać wewnątrz na ścianie 8, a nawet 30 dni. A to za sprawą innowacyjnej technologii produkcji kleju i specjalnego papierowego nośnika. W zależności od „mocy” kleju taśma może mieć inne zastosowanie. W przypadku 30-dniowej - „Painter's Mate Green® Delicate Painting Tape” jest ona słabsza, przez co idealnie nadaje się do delikatnych powierzchni, jak świeże wymalowania, aplikacji czasochłonnych efektów dekoracyjnych, czy tapet. Nie ma ryzyka, że taśma po takim czasie stwardnieje, klej pozostanie na podłożu, czy zrywając ją ze ściany odejdzie wraz z farbą.

 

Bardziej uniwersalną, 8-dniową - „Painter's Mate Green® 8-Day Painting Tape” można nakleić nie tylko na ścianę, ale też drewno, szkło, czy tworzywa sztuczne. Nadaje się do wszystkich rodzajów farb i lakierów. Poza tym występuje aż w czterech szerokościach: 48, 24, 36 i bardzo poszukiwanej 6 mm. Ta ostatnia z pewnością ułatwi wykonywanie takich efektów dekoracyjnych, jak imitacje fug cegły, czy spoin kamienia.

 

Czytaj również: Śnieżnobiałe ściany

 

Dzięki temu, że maksymalnie udało się wydłużyć czas, jaki taśma może pozostać na ścianie znacznie łatwiej zaplanować remont. Z wyprzedzeniem zabezpieczyć wybrane krawędzie ścian i inne elementy, a malowanie rozpocząć nawet kilka dni później, bez obawy, że taśmy nie da się w całości i bez uszczerbku dla odnawianej powierzchni usunąć.

 

Dodatkowo klej zastosowany w taśmach „Painter’s Mate Green” jest odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu nie ma obawy, że w upalne dni będzie wysychał, a po jej zdjęciu pozostanie na ścianie.

 

 

Kolor ma znaczenie

Marka „Painter’s Mate Green”, by podkreślić najwyższą jakość swoich produktów i ułatwić klientom wybór najlepszej taśmy postanowiła zastrzec charakterystyczny dla swoich taśm odcień zieleni.

 

Czytaj również: Nowy wystrój na Walentynki

 

Wyłącznym dystrybutorem produktów „Painter’s Mate Green” w Polsce jest firma BM Polska Sp. z o.o., oferująca również ekskluzywne farby marki Benjamin Moore. 

Źródło: BM Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak urządzić dom dla seniora – najlepsze udogodnie... Liczba postów: 18 Grupa: Wnętrza Jak już będziecie mieli przystosowane mieszkania to może się przydać profesjonalna pomoc - tu najlepiej jest korzystać z agencji, dla osób mieszkających w Niemc...
  • Kuchnia - bateria i zlewozmywak Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Cześć! Gdzie warto szukać dobrej jakości baterii łazienkowych i zlewozmywaków w rozsądnych cenach. Macie może dla mnie jakieś wskazówki z własnych ostatnich doś...
  • Prezenty idealne dla każdego Liczba postów: 38 Grupa: Wnętrza Wcale nie musisz zamawiać online, żeby prezent był efektowny. Mój brat też pytał mnie co na dzień kobiet powinien kupić swojej dziewczynie (bo to jego pierwszy....
  • Zakładanie firmy Liczba postów: 1 Grupa: Ciekawe pom... Moi Drodzy, mój mąż postanowił założyć firmę budowlaną i zastanawia się nad logotypem. Znalazł o tym dość ciekawe informacje na tym blogu, ale chciałby wiedzie...
  • Gdzie zamówić wysokokaloryczny węgiel? Liczba postów: 121 Grupa: Porady i op... Z tego co pamiętam firma www.haldex.com.pl zajmuje się sprzedażą miału energetycznego oraz granulatu mułowego. Posiadają dobrej jakości produkty i przystępne ce...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16487 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >