Dekoracja na wigilijny stół

Dekoracja na wigilijny stół

Święta Bożego Narodzenia już tuż-tuż. Jest to wyjątkowy, magiczny czas spędzony razem z bliskimi. Warto więc, aby wszystko w te dni było wyjątkowe. Oprócz normalnych dekoracji, oprócz choinki, warto także pomyśleć o świątecznym stroiku na stół. Dlaczego? Przemieni oblicze naszego domu, magia zostanie przeniesiona także na stół – a przecież tam spędzana jest ogromna ilość wolnego, świątecznego czasu.

 

Oczywiście, można iść na łatwiznę i kupić gotowy stroik. W sklepach możemy zobaczyć szeroką ofertę tego typu produktów. Jednak czy jest to coś wyjątkowego? W większości są to sztuczne twory, które wyglądają kiczowaty, które niestety nie wnoszą magii, nie pachną świeżością i lasem… i niestety wyglądają bardzo kiczowato. Jednak nijak ma się to do naturalności!

 

 

Wykonanie własnoręcznie robionego stroika nie jest trudne. Potrzeba jedynie odrobinę kreatywności i wyobraźni. Dodatkowo taka ozdoba będzie o wiele ciekawsza, a my będziemy bardziej zadowoleni! A więc do dzieła!

 

Czytaj również: Świąteczny wieniec na drzwi

 

Do zrobienia stroiku potrzeba kilku przedmiotów. Na pewno musimy mieć podstawę – idealna będzie tutaj gąbka florystyczna. Poza tym możemy wykorzystać naprawdę wszystko. Idealnym rozwiązaniem będą świerkowe lub inne gałązki iglaste. Poza tym szyszki, bombki, wstążki, świece… i oczywiście ostrokrzew! Tak naprawdę wszystko, co sprawi, że stroik będzie wyglądał świątecznie.

 

 

Pracę nad naszym bożonarodzeniowym stroikiem zacznijmy od ułożenia warstwy gąbki florystycznej – jak pokazano na rysunku pierwszym. Następnie w gąbce umieszczamy świerkowe gałązki, które będą stanowiły uzupełnienie podstawy – patrz rysunek 2. Następnym krokiem będzie umieszczenie świecy na naszej podstawie. Można uczynić to za pomocą drutu. Dzięki temu całość będzie bardziej statyczna. Dobrze obrazuje to rysunek trzeci. Ostatnim krokiem będzie uzupełnienie naszej dekoracji szyszkami, ostrokrzewem, bombkami, kokardami… i wszystkim co mamy pod ręką. Zaobserwować możemy to na rysunku 4. Pamiętajmy, aby gotowy stroik był zrobiony w taki sposób, aby gąbka nie była widoczna. Gotowy stroik możemy postawić na wigilijnym stole!

 

Czytaj również: Mozaikowa ściana

 

Jak widać, samodzielne zrobienie świątecznego stroika nie musi być trudne. Wystarczy jedynie odrobina wyobraźni i chęci… A efekt będzie piorunujący. Z pewnością gości będą zaskoczeni atrakcyjną ozdobą. 

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >