Dożywotnia renta za mieszkanie

Dożywotnia renta za mieszkanie

Seniorzy nie będą ryzykowali utraty mieszkania, oddając je prywatnej spółce w zamian za dożywotnią rentę. Najpewniej jeszcze nie w tym roku, ale jest szansa, że na początku przyszłego rząd wreszcie skieruje do Sejmu projekt ustawy w tej sprawie.

 

Chodzi o ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym. Niebawem miną trzy lata, odkąd Komitet Stały Rady Ministrów zarekomendował rządowi przyjęcie jej założeń.

Wydawało się, że sprawa nabierze tempa. Tym bardziej że wspomniana ustawa miała być dla rządu priorytetem. Jednak trzy miesiące później zdecydował on, że ma się ona składać także z drugiej części, mającej chronić klientów spółek oferujących rentę dożywotnią. Przygotowania tych przepisów podjęło się Ministerstwo Gospodarki. Problem w tym, że długo nie mogło się ono porozumieć z Ministerstwem Finansów m.in. w kwestii nadzoru państwa nad tego typu spółkami. Wygląda jednak na to, że oba resorty uzgodniły wreszcie wspólne rozwiązania. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że najpóźniej na początku przyszłego roku rząd skieruje do Sejmu projekt ustawy.


Czytaj więcej...

2013-09-26
Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 277

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >