Dwie pieczenie... w jednym piekarniku?

Dwie pieczenie... w jednym piekarniku?

Duża rodzina, mało czasu, niespodziewane wizyty i pasja gotowania? Nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie kuchni ułatwi nam zawsze wybrnięcie z kłopotu. Jednym z najważniejszych urządzeń w takiej sytuacji jest piekarnik, który pozwala w tym samym czasie przygotować dwie różnorodne potrawy.

 

Pieczeń, a może pieczeń i biszkopt jednocześnie?

Dzięki funkcji Dual Cook™ (zwanej też Twin Convection™) w piekarniku można piec w tym samym czasie dwa różne dania w różnych trybach i temperaturach. Specjalny separator dzieli wnętrze piekarnika na dwie niezależne komory, dzięki czemu możemy jednocześnie piec na przykład mięso i ciasto, a zapachy dań nie mieszają się ze sobą. Funkcja ta umożliwia przygotowanie obiadu z deserem dwa razy szybciej niż za pomocą zwykłego piekarnika. Podział na dwie komory można też wykorzystać, żeby piec tylko w jednej części piekarnika. Oszczędzamy wówczas aż do 25 procent energii oraz skracamy czas potrzebny na nagrzanie się komory.

 

Czytaj również: Dłuższe życie zmywarki

 


 

Funkcje, z których warto korzystać

 Piekarniki Samsung z serii NEO mają szereg nowych funkcji pieczenia, które sprawią, że każdy poczuje się jak szef kuchni.

  • Funkcja pieczenia wstępnego: na początku mięso opiekane jest w temperaturze 220℃, co powoduje szybkie ścięcie białka, zapobiegając wysuszeniu pieczeni, a następnie piekarnik znacznie obniża temperaturę. Proces pieczenia zachodzi powoli, dzięki czemu mięso jest kruche i soczyste.
  • Funkcja intensywnego pieczenia: wykorzystuje ciepło pochodzące z czterech źródeł umożliwiając równomierne pieczenie mrożonych dań.
  • Utrzymywanie temperatury: umożliwia utrzymanie przygotowanych wcześniej potraw w cieple tak długa, aż przyjdą goście lub domownicy zasiądą do stołu.
  • Podgrzewacz do talerzy: dzięki tej funkcji możemy serwować dania podane tak, jak w najlepszych restauracjach.
  • Termoobieg + grill: umożliwia uzyskanie chrupiącej, równomiernie przyrumienionej potrawy.
  • Czyszczenie katalityczne: Wypala tłuszcz i nagromadzone osady, tak aby utrzymać piekarnik w czystości.

 

Czytaj również: Wybieramy czajnik elektryczny

 Smakowity design

Nowy piekarnik firmy Samsung może być ozdobą każdej kuchni. Proste linie, minimalistyczny design, dyskretne detale oraz elegancki błękitny wyświetlacz LED na każdym zrobią wrażenie. Wysmakowany design sprawia, że piekarnik Neo Dual Cook ™ z łatwością wkomponuje się we wnętrze kuchni. Piękno, funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania – to wszystko znajdziemy w piekarnikach z rodziny NEO.

Źródło: Havas PR Warsaw / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17197 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >