Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowych

Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowych

Woda jest jednym z najcenniejszych zasobów naszej planety, dlatego warto stawiać na ekologiczne rozwiązania, które pomagają zmniejszyć jej zużycie. W tym celu producenci opracowują szereg technologii pozwalających na ekologiczne korzystanie z wody przy jednoczesnym zachowaniu komfortu z codziennego użytkowania armatury sanitarnej. Czytaj dalej

 

Marka dbająca o przyszłość

Firma GROHE jest jednym ze światowych liderów w produkcji rozwiązań łazienkowych i kuchennych. Na tle innych marek wyróżnia ją ciągła dbałość o zrównoważony rozwój i odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów. Szacuje się, że 3 % zasobów wody na Ziemi, to woda słodka, z czego 2,5 %. znajduje się w lodowcach, a jedynie 0,5 % to woda pitna, z której codziennie korzystamy. Tak mała ilość wody jest bezcenna, dlatego firma GROHE dba o każdą kroplę. W swoich staraniach marka nie skupia się jednak tylko na tworzeniu ekologicznych produktów. Ważny jest dla niej również proces, podczas którego powstają. W tym celu powstała długofalowa strategia w zakresie zrównoważonego rozwoju, która jest stopniowo realizowana. W tym roku marka osiągnęła swój największy cel zerowej emisji dwutlenku węgla w zakresie produkcji. Działania firmy zostały również docenione przez jury German Sustainability Award 2021, które przyznało marce nagrodę w kategorii „Zasoby”. Firma GROHE jest też jednym z 50 liderów Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu, którzy realizują 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.


Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowychSytem Euphoria SmartControl z funkcją pauzy

Ekologia w codziennym użytkowaniu

W swoich produktach marka GROHE łączy ekologiczne podejście z niezmiennym komfortem użytkowania dzięki zastosowaniu różnych technologii. Jednym z przykładów jest technologia GROHE EcoJoy, która umożliwia zmniejszenie zużycia wody nawet o 50% w przypadku jednouchwytowych baterii umywalkowych i do 40 proc. w prysznicach. Ogranicznik stosowany w armaturze zmniejsza przepływ wody z 10 do nieco ponad 5 litrów na minutę. Perlator znajdujący się u wylotu wylewki napowietrza wypływającą wodę, sprawiając, że strumień wody jest obfity i miękki, co pozwala na zachowanie komfortu użytkowania. Technologia EcoJoy jest dostępna w wielu modelach baterii jednouchwytowych oraz prysznicach marki GROHE o różnym wzornictwie i cenie. 


Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowych

Sytem spłukujący Arena Cosmopolitan S

Czytaj również: Eleganckie, czarne baterie sprawdzą się zarówno w łazience, jak i w kuchni


Marka GROHE zapewnia oszczędność wody w łazience również dzięki technologiom stosowanym w systemach sanitarnych. Wykorzystywana jest w nich technologia GROHE EcoJoy, a także funkcja start/stop umożliwiająca zatrzymanie przepływu wody w każdym momencie podczas spłukiwania oraz tak zwane podwójne spłukiwanie, które oznacza wybór objętości wody między 3-6L lub 6-9L. Dodatkowo atrakcyjny design przycisków spłukujących w rożnych rozmiarach i kolorach dopełnia aranżację łazienki.


Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowych

Grohtherm 1000 Performance z EcoButton

Płynna obsługa i oszczędność energii

Tajemnicą łatwej i precyzyjnej kontroli przepływu wody i jej temperatury w produktach marki GROHE jest wykorzystanie technologii GROHE SilkMove ES. W porównaniu do standardowej głowicy GROHE SilkMove wariant ten sprawia, że gdy dźwignia baterii jest ustawiona w pozycji centralnej, strumień wody wypływający z wylewki zawsze jest zimny. Pozwala to na zmniejszenie niepotrzebnego zużycia wody gorącej. Dzięki temu czteroosobowa rodzina w ciągu roku może przyczynić się do zmniejszenia emisji ok. 279 kg CO2 oraz oszczędności ok. 31,4 litrów wody. Głowice SilkMove ES wykorzystują wysokiej jakości ceramiczne dyski, które zapewniają wyjątkowo płynną obsługę baterii oraz długi okres eksploatacji.

 

Czytaj również: Nowoczesny, ekologiczny styl łazienki podkreśli armatura oszczędzająca wodę

 

Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowych

GROHE Lineare z EcoJoy

Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowych

GROHE Plus  z SilkMove

Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach łazienkowych

GROHE Plus 

Źródło: Ogilvy PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17073 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >