Elektroniczny pomocnik architekta

Elektroniczny pomocnik architekta

System Solutions to kompendium wiedzy na temat 50 systemów sufitów podwieszanych Armstrong. Skierowany jest głównie do architektów i projektantów, których może wyręczyć, bądź zainspirować w procesie projektowania wewnętrznej przestrzeni obiektu. Czytaj dalej


- Inspiracją do opracowania koncepcji System Solutions była chęć maksymalnego uproszczenia procesu projektowania obiektów, w których przewidziano założenie sufitów podwieszanych - informuje pomysłodawca projektu, Piotr Alwasiak. - Ponadto koncepcja została uzupełniona o pokaz nieszablonowych możliwości aranżacji przestrzeni z ich udziałem.

W efekcie powstał zbiór zawierający 50 różnych systemowych sufitów Armstrong opartych zarówno na typowych produktach, jak i na rozwiązaniach niestandardowych, tworzonych na specjalne życzenie klienta. System precyzyjnie wyjaśnia wszystkie niezbędne - a często bardzo czasochłonne - czynności związane z przeniesieniem informacji do projektu. W ten sposób znacznie skraca etap projektowania oraz wykonawstwa, a tym samym okazuje się doskonałym pomocnikiem – nie tylko architektów, ale również wykonawców i sprzedawców.

Ponad pół tysiąca użytkowników

- Dzięki systemowi zaoszczędziliśmy sporo czasu podczas montażu sufitu - zapewnia Krzysztof Daszuta, właściciel firmy zajmującej się montażem sufitów podwieszanych. - Przede wszystkim dlatego, że poza wizualizacją gotowego sufitu, otrzymaliśmy szczegółowo rozrysowane detale techniczne newralgicznych miejsc montażu i instalacji najtrudniejszych elementów. Dzięki temu mogliśmy  uniknąć błędów.

O tym, że opracowana w Armstrongu koncepcja znalazła uznanie świadczą nie tylko już zrealizowane przy jej udziale inwestycje, ale także skala zainteresowania środowiska architektonicznego. Projekt został opracowany dla wszystkich krajów Europy Środkowo - Wschodniej, a tylko w samej Polsce i Litwie skorzystało z niego już ponad pół tysiąca biur architektoniczno-projektowych. Biorąc pod uwagę, że system oferowany jest dopiero od roku, to osiągnięty rezultat może świadczyć o dużym zapotrzebowaniu na takie narzędzie.

Jak zostać użytkownikiem

Ponieważ przede wszystkim system ma służyć pomocą architektom i projektantom, do nich też była i jest kierowana akcja informacyjna. A żeby zostać użytkownikiem nie trzeba ponosić żadnych kosztów, wystarczy wyrazić chęć zapoznania się z System Solutions.

- System jest udostępniamy bezpłatnie, ale pod warunkiem, że przyszły użytkownik przejdzie odpowiednie szkolenie - informuje Piotr Alwasiak. - Za szkolenie nie pobieramy żadnych opłat. Odbywa się ono w czasie i miejscu wybranym przez zainteresowanego. Polega głównie na prezentacji pełni możliwości systemu. Na koniec uczestnik szkolenia otrzymuje od nas komplet informacji na temat 50 systemów sufitów podwieszanych w formie CD i segregatora.

System Solutions krok po kroku

Elektroniczna wersja System Solutions przygotowana została według zasady maksymalnej prostoty i najkrótszej drogi dotarcia do potrzebnych informacji. Dlatego płyta nie wymaga instalacji i korzystanie z jej zawartości możliwe jest w każdej chwili i na każdym komputerze z napędem CD. Ekran otwierający proponuje wybór wersji językowej. W naszym przypadku jest to język polski lub angielski.

Podstawowy ekran prezentuje trzy opcje, które pozwalają trzema drogami dotrzeć do poszukiwanego systemu. Pierwszy - według preferowanych materiałów (rodzaj płyty, rodzaj pomieszczeń) lub wpisując bezpośrednio symbol poszukiwanego systemu. Drugi sposób to wybór według produktu - preferowanych płyt i ich faktur. Wreszcie trzeci - według założonych wymagań projektowych. Wszystkie trzy drogi prowadzą do listy systemów sufitowych spełniających założone kryteria. Otwarcie któregokolwiek z nich wprowadza do dalszych szczegółowych informacji o wybranym systemie.

Znajdują się tam wizualizacje (podstawowa i alternatywne), widok aksonometryczny i przekroje. Kliknięcie na wybrany rysunek wprowadza do ich kart technicznych zapisanych w formacie pdf. Obok znajduje się lista elementów koniecznych do zbudowania systemu oraz lista dostępnych w nim płyt sufitowych wraz z podglądem koloru i faktury. Widoczne są również bezpośrednie linki do wszystkich plików CAD związanych z systemem. Można je łatwo otwierać i importować do projektu. Na początku pracy warto skorzystać z polecenia „przeglądaj płytę” co pozwala dojść bezpośrednio do poszukiwanych plików CAD. Oprócz wymienionych informacji znajduje się tu jeszcze kreator specyfikacji, który pozwala na jej bezbłędne wykonanie. Może być drukowany lub kopiowany do dowolnego edytora tekstów. Na każdym etapie pracy z System Solutions na ekranie widoczne są dwa przyciski prowadzące bezpośrednio do kart produktów i kart technicznych w formacie pdf.

Zawartość System Solutions

50 różnych systemowych sufitów Armstrong. Opis wszystkich systemów został podzielony na dwie grupy - systemy do dużych pomieszczeń (R - room) i systemy korytarzowe (C - corridor). Ze względu na rodzaj użytych płyt otrzymały one dodatkowe oznaczenia: H - systemy z płyt mineralnych, M - systemy z płyt metalowych, X - systemy z wykorzystaniem różnych typów płyt. Opis każdego z pięćdziesięciu systemów zawiera wizualizacje sufitu (w wersji elektronicznej nie mniej niż 3 różne każdy), widoki aksonometryczne, przekroje i rysunki techniczne detali, informacje na temat elementów systemu zawieszenia i wzorcowych specyfikacji. Oprócz tego wersja na płycie CD zawiera ponad 700 rysunków zapisanych w formacie dwg, przeznaczonych do komputerowych programów projektowych typu CAD.

rys. Armstrong

rys. Armstrong

rys. Armstrong

rys. Armstrong

rys. Armstrong

Źródło: YASNA Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sprawna przeprowadzka - krok po kroku Liczba postów: 10 Grupa: Wnętrza Jeżeli chodzi o mnie, to w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania w Warszawie skorzystałem z usług firmy https://www.warszawaprzeprowadzki.pl , ponieważ pol...
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 71 Grupa: Porady i op... Dobre narzędzia warsztatowe są na wagę złota ale warto też przemyśleć temat i nie kupować, niektórych maszyn i urządzeń bo nie zawsze będziemy mieli zlecenie n...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 14 Grupa: Porady i op... Ja polecam centrum medyczne rehabilitacja Bydgoszcz oni oferują programy profilaktyczno-terapeutyczne dopasowane do potrzeb pacjentów. Na stronie macie wypisaną...
  • Wnetrza Liczba postów: 2774 Grupa: Najnowsze t... Fajnie jakby, szczególnie nastoletnie dziecko, miało coś do powiedzenia w kwestii aranżacji pokoju dziecięcego. Polecam Instagram Decoroom, kopalnia pięknych fo...
  • Jak wybrać fotel do biurka dla ucznia? Liczba postów: 5 Grupa: Wnętrza Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowego fotela do Waszego biura, gabinetu lub domu to zdecydowanie polecam Wam fotele do pracy oraz wszelkie inne fotele z i...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 374

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >