Energooszczędne okapy

Energooszczędne okapy

Z badań wynika, że ponad połowa Polaków wymaga od sprzętu AGD oszczędności energii, a 41% zwraca szczególną uwagę na niskie koszty eksploatacji. Dlatego też silniki montowane w okapach kuchennych charakteryzują się najlepszymi parametrami użytkowymi, a w porównaniu do standardowych okapów dostępnych na rynku.

 

Producenci urządzeń gospodarstwa domowego stają przed nowym wyzwaniem – opracowaniem takich rozwiązań technologicznych, które ograniczą zużycie energii do minimum. Wynika to przede wszystkim z potrzeb rynku, zmian cen energii elektrycznej, ale także misji firmy i świadomego podejścia do kwestii społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Czytaj również: Modne dodatki do kuchni - czego nie może zabraknąć w nowoczesnej kuchni?

 




Silniki montowane w okapach Ciarko Design charakteryzuje wysoka wydajność pracy. „Pobór mocy w okapach Hydria, Illumia i Magnus wynosi 8W, natomiast w standardowych okapach dostępnych na rynku aż 50W. Przy założeniu, że z okapu korzystamy przez około dwie godziny dziennie, roczne zużycie energii wynosi odpowiednio: dla okapów Ciarko Design – 5,84 kWh, a dla standardowych – 36 kWh. Przyjmuje się, że 1 kWh zużytej energii, pochodzącej z elektrowni węglowej, odpowiada emisji 1 kg CO₂ do atmosfery. Wybierając okapy Ciarko Design przyczyniamy się zatem do ograniczenia tej emisji o ponad 30 kg” – wyjaśnia Kamil Machura, ekspert firmy Ciarko.

 

Czytaj również: Nowatorski okap sterowany pilotem

 


 


Oryginalne wzornictwo, funkcjonalność, cicha praca to niejedyne wyróżniki produktów oferowanych przez polskiego producenta. To także najbardziej innowacyjne i energooszczędne okapy kuchenne dostępne na rynku.

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15868 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >