Jak odnowić starą komodę?

Jak odnowić starą komodę?

Znudziła Ci się zasłużona od wielu lat komoda? Jesteś po remoncie kuchni i stare szafki przestały pasować do nowej stylistyki?

 

A może masz ochotę na zmiany? Wcale nie musisz pozbywać się mebli. W tym krótkim instruktarzu pokażemy Ci jak łatwo odnowić drewnianą komodę.

 

Zanim rozpoczniesz pracę, powinieneś zaopatrzać się w niezbędne narzędzia i materiały.

 

 

Będą Ci potrzebne:

- klocek szlifierski

- narzędzie Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic (SC402),

- grubo-, średnio- i drobnoziarnistą tarczą ścierną SpeedClic (511S i 512S)

- farba do drewna

- pędzel

- okleina

 

Krok 1.

 


W pierwszej kolejności wyciągnij szuflady, poodkręcaj drzwiczki, itp. Następnie oszlifuj całą szafkę za pomocą klocka szlifierskiego.

 

Krok 2.

 


Posługując się narzędziem Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic (SC402) oraz grubo-, średnio- i drobnoziarnistymi tarczami ściernymi SpeedClic (511S i 512S) oszlifuj drewniane zakamarki szafki, tak aby całkowicie pozbyć się starej warstwy farby i lakieru.

 

Czytaj również: Jaki wypoczynek wybrać do naszego pokoju?

 

Precyzja jest bardzo ważna. Gdy teraz zadbasz o szczegóły – mebel będzie Ci służył na długie lata. Dlatego ścieranie i szlifowanie w trudno dostępnych miejscach pod kątem 90 i 45 stopni, będzie dużo skuteczniejsza ale i łatwiejsze z przystawką Dremel do nadawania kształtów.

 

Krok 3.

 


Na oczyszczoną powierzchnię drewna kładziemy kilka warstw farby. Aby szafka uzyskała lepszy połysk możemy przed tym nałożyć na nią kilka warstw pszczelego wosku. Designerski efekt nadaje zastosowanie kilku kolorów farb.

 

Gotową szafkę odstaw na kilka godzin aż do wyschnięcia lakieru. Aby szafka uzyskała nowe oblicze, możesz ją również obłożyć wybraną samoprzylepną okleiną.

 

Czytaj również: Jak dopasować kolor krzesła do wystroju Twojego mieszkania ?

 

Na tak przygotowanej drewnianej powierzchni – materiał będzie się trzymał trwale, bez efektu pojawienia się pęcherzyków powietrza.

Źródło: ARBOvision / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kuchnia na zamówienie czy nie? Liczba postów: 22 Grupa: Najnowsze t... Ja zamawiałem z żoną kuchnie od producenta http://meblestasiak.com/. Przeglądaliśmy wiele ofert, ale tak naprawdę to tylko oni potrafili zaproponować taki proje...
  • Kuchnia na wymiar Liczba postów: 34 Grupa: Wnętrza Ja zamawiałem kuchnie u producenta http://meblestasiak.com/. Świetny projekt nam zrobili w oparciu o preferencje mojej żony i moje. Taka współpraca naprawdę jes...
  • Czy warto montowac rolety zewnętrzne? Liczba postów: 109 Grupa: Porady i op... A co sądzicie o takim rozwiązaniu jak markizy do okien pionowych??
  • Jakie meble? Liczba postów: 226 Grupa: Najnowsze t... Zgadzam się, praktyczność i funkcjonalność mebli to moim zdaniem podstawa. Ja swoje meble kupowałem w http://www.33meble.pl/ i jestem z nich bardzo zadowolony.
  • Jak "upolować" tanie meble Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza Ja swoje meble kupowałam w http://www.33meble.pl/. Bardzo często można trafić na wyprzedaże i dzięki temu można meble wiodących producentów kupić w dobrych cena...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 21342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >