Jak odnowić starą komodę?

Jak odnowić starą komodę?

Znudziła Ci się zasłużona od wielu lat komoda? Jesteś po remoncie kuchni i stare szafki przestały pasować do nowej stylistyki?

 

A może masz ochotę na zmiany? Wcale nie musisz pozbywać się mebli. W tym krótkim instruktarzu pokażemy Ci jak łatwo odnowić drewnianą komodę.

 

Zanim rozpoczniesz pracę, powinieneś zaopatrzać się w niezbędne narzędzia i materiały.

 

 

Będą Ci potrzebne:

- klocek szlifierski

- narzędzie Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic (SC402),

- grubo-, średnio- i drobnoziarnistą tarczą ścierną SpeedClic (511S i 512S)

- farba do drewna

- pędzel

- okleina

 

Krok 1.

 


W pierwszej kolejności wyciągnij szuflady, poodkręcaj drzwiczki, itp. Następnie oszlifuj całą szafkę za pomocą klocka szlifierskiego.

 

Krok 2.

 


Posługując się narzędziem Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic (SC402) oraz grubo-, średnio- i drobnoziarnistymi tarczami ściernymi SpeedClic (511S i 512S) oszlifuj drewniane zakamarki szafki, tak aby całkowicie pozbyć się starej warstwy farby i lakieru.

 

Czytaj również: Jaki wypoczynek wybrać do naszego pokoju?

 

Precyzja jest bardzo ważna. Gdy teraz zadbasz o szczegóły – mebel będzie Ci służył na długie lata. Dlatego ścieranie i szlifowanie w trudno dostępnych miejscach pod kątem 90 i 45 stopni, będzie dużo skuteczniejsza ale i łatwiejsze z przystawką Dremel do nadawania kształtów.

 

Krok 3.

 


Na oczyszczoną powierzchnię drewna kładziemy kilka warstw farby. Aby szafka uzyskała lepszy połysk możemy przed tym nałożyć na nią kilka warstw pszczelego wosku. Designerski efekt nadaje zastosowanie kilku kolorów farb.

 

Gotową szafkę odstaw na kilka godzin aż do wyschnięcia lakieru. Aby szafka uzyskała nowe oblicze, możesz ją również obłożyć wybraną samoprzylepną okleiną.

 

Czytaj również: Jak dopasować kolor krzesła do wystroju Twojego mieszkania ?

 

Na tak przygotowanej drewnianej powierzchni – materiał będzie się trzymał trwale, bez efektu pojawienia się pęcherzyków powietrza.

Źródło: ARBOvision / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Urządzamy mieszkanie: jaki zaplanować wystrój salo... Liczba postów: 3 Grupa: Wnętrza A mnie studia kojarzą się z dużą ilością napisanych prac zaliczeniowych. Teraz można skorzystać z http://www.redagowanie-sos.pl. Kiedyś niestety nie!
  • Co na ściany w kuchni? Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Ja generalnie jestem zwolennikiem płytek w kuchni niż paneli czy tapety,bo to moim zdaniem na dłuższą metę kompletnie się nie sprawdza,a płytki pozostaną solidn...
  • jakiej firmy wybrać meble dla dziecka Liczba postów: 102 Grupa: Porady i op... Akurat tej firmy nie znam,więc ciężko mi cokolwiek napisać na ich temat. A masz już konkretny model,zestaw mebli na oku? Bo warto zajrzeć takze na inne strony s...
  • kuchnia otwarta czy zamknięta? Liczba postów: 84 Grupa: Porady i op... Mam podobne zdanie i również uważam,ze w tym przypadku kuchnia otwarta to lepsze rozwiązanie,praktyczne,efektowne i funkcjonalne,na pewno każdy bezie zadowolony...
  • co na ściany zamiast obrazów Liczba postów: 70 Grupa: Porady i op... Ani naklejki ani tapeta,wystarczy zwykły tynk dekoracyjny w ładnym kolorze i całość będzie przedstawiać się bardzo efektownie,proponuję właśnie na tym się skupi...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19326 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >